Peticia na podporu sefredaktorky casopisu Romboid

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Peticia na podporu sefredaktorky casopisu Romboid.


Hosť

#1

2016-10-25 07:19

Petíciu som podpísal preto, lebo úroveň Romboidu v tomto ročníku pokladám za dobrú a domnievam sa, že súčasnú šéfredaktorku treba ponechať vo funkcii. Myslím si tiež, že vydavateľom Romboidu by mala zostať AOSS, pokiaľ bude naďalej existovať, tá však nesmie o časopise rozhodovať bez rokovania s vedením redakcie a redakčnou radou.




Hosť

#2

2016-10-25 09:11

Domnievam sa, že vyhlásenie konkurzu na šéfredaktora Romboidu bolo veľmi unáhlené. Súčasná úroveň časopisu je veľmi dobrá, šéfredaktorka by mala mať čas na ďalšiu realizáciu v tejto funkcii. Časopis by mal vychádzať v rámci AOSS, ale pri dodržaní korektných vzťahov a komunikácie s redakciou a redakčnou radou.

Hosť

#3

2016-10-25 11:59

Aby Romboid zostal dobrým literárným časopisom.
juju

#4

2016-10-25 15:22

 Romboid je v kníhkupectvách, má svoj facebook, má krásnu grafickú úpravu a prináša nových autorov. Za tým je práca šéfredaktorky, dobre to rozbehla. Držím palce Stanke aj Romboidu!


Hosť

#5

2016-10-26 08:15

Až tak dovnútra celej záležitosti nevidím, ale považujem za sci-fi a absurdnú grotesku, že vydavateľ odvolá šéfredaktorku bez uvedenia jediného relevantného dôvodu a bez diskusie (vraj je to štandardný očakávateľný postup???). Nejde o súkromného vydavateľa, ktorý si kvázi môže robiť, čo sa mu zachce - ide o verejné peniaze!

Hosť

#6

2016-10-26 11:42

Pretože som v tej redakcii
pracoval v roku 2000 a mám
pozitívne spomienky na pracovnú
atmosféru v nej

Hosť

#7

2016-10-27 17:33

Lebo pociťujem odpor proti násilnému potláčaniu odlišného názoru alebo koncepcie.
IH

#8

2016-10-28 02:56

Vytváranie podmienok na generačné rozpory, keď má ísť o zmysluplné šírenie kvalitnej literárnej kultúry, považujem za spiatočnícke. Stanka Repar je tvorivo mysliaca šéfredaktorka, ktorej nasedenie spolu s tímom spolupracovníkov je na tomto ročníku neprehliadnuteľný. Držím palce!   


Hosť

#9

2016-10-28 15:39

Som za to aby Romboid ako aj všetky nielen literárne časopisy boli nezávislé

Hosť

#10

2016-10-28 17:51

Po nástupe novej šéfredaktorky Stanky Repar sa kvalita Romboidu rapídne zvýšila. Zdá sa mi dokonca, že je ešte lepší, než za Ivana Štrpku. Dnes je to prestížny časopis, ktorý čítam takmer od začiatku do konca. Výmena aktuálnej šéfredaktorky je holý nezmysel a môže znamenať definitívny zánik tohto časopisu.

Hosť

#11 Re:

2016-10-28 19:32

#10: -  

 Romboid bol výborný aj pod vedením Rada Passiu. Ak dnes podporujeme tím Stanky Repar, je to dodatočná podpora aj predchádzajúceho vedenia, ktorému boli do cesty kladené prekážky, o ktorých sa až dnes otvorenejšie hovorí. 


Hosť

#12

2016-10-30 10:25

Petíciu som podpísal z troch dôvodov: 1/ k Romboidu sa viažu moje literárne začiatky v osemdesiatych rokoch - ale nejde mi tu iba o sentimentálno-nostalgickú motiváciu, 2/ tento časopis posúva našu literatúru do širšieho európskeho než čisto národného priestoru, 3/ súčasná šéfredaktorka S. Ch.-R. sa vedela vždy za Romboid pobiť a dostať ho z okraja priepasti do normálneho režimu. Tibor Kočík, Košice

Hosť

#13

2016-10-30 15:50

Oceňujem prácu novej šéfredaktorky, profilovať časopis ako moderné a otvorené fórum, mysliacich a tvorivých ľudí.

Tento príspevok bol odstránený jeho autorom (Show details)

2016-11-01 14:39