Peticia proti Chemtrails na uzemi SR

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Peticia proti Chemtrails na uzemi SR.


Hosť

#1

2016-08-10 20:49

Je neuveriteľné, čo všetko sa vo svete deje a ľudia, politici aj médiá mlčia. Dúfajme, že si túto petíciu niekto všimne a vytiahne túto tému na svetlo Božie.

Hosť

#2

2016-08-12 05:49

ako milovník prírody a vášnivý záhradkár pozorujem čo to spôsobuje rastlinám, živočíchom a v konečnom dôsledku človeku, dosah chemtrailsov si ľudia zatiaľ dostatočne neuvedomujú, ale je strašlivý

Hosť

#4

2016-09-21 08:32

pod' už do riti zo tým to nezmyslom pod názvom chemtrails

BOH neexistuje ale Ja ano

#5 Blbost

2017-06-01 17:14

Ludie Vy ste chory vsetci ked tomuto verite :-) :-) :-) Urcite verite aj v BOHA . sa zobudte a zacnite sami od seba mysliet Ci vam ten mozog niekto vymyl?
Chemik

#6 Re: Blbost

2017-09-10 05:15

#5: BOH neexistuje ale Ja ano - Blbost  

 U takových lidí není co vymýt! :-) 

právnik

#7 Objasnenie údajných chemtrails

2017-09-11 14:02

Prepáčte, ale táto petícia brojí proti neexistujúcemu javu. Chemtrails je výplod ľudskej fantázie a nevedomosti. Údajné obrazové dôkazy nedokazujú nič, iba ak to, že pán Jaroslav Sochor nevie rozoznať ciry od kondenzačných stôp. Na druhom obrázku zhora totiž nie je žiadna kondenzačná stopa, všetko sú to oblaky typu cirrus. Na ostatných obrázkoch síce kondenzačná stopa je, ale určite by som to nenazýval chemtrails. Svojim spôsobom je kondenzačná stopa vlastne takisto oblak, hoci umelý. Sú to drobné ľadové kryštáliky, ktoré vznikajú po prechode lietadla. Lietadlo totiž produkuje horúce splodiny, ktoré v chladnom vzduchu, ktorý je tam hore, zamŕzajú. Oblaky fungujú na obdobnom princípe - vodná para zo zeme vo vzduchu kondenzuje (skvapalňuje sa), vzniknuté kvapôčky vody sa zrážajú, čím vznikajú oblaky. Oblak môže byť rôznych tvarov - ciry, kumuly, atď. Autor petície si kondenzačnú stopu pomýlil s cirom. Je to preto, lebo ciry sa vyskytujú vo veľkých výškach a sú tvorené z ľadových kryštálikov, obdobne ako kondenzačné stopy. Preto sú také podobné. Naopak, kumuly v nižších výškach sú tvorené z vodných kvapôčok. Rozdielnosť v tvare oblakov je zapríčinená predovšetkým tým, že oblaky sa nachádzajú v rozdielnych výškach, kde funguje rozdielna vlhkosť vzduchu. Tvar oblaku závisí najmä na atmosférických podmienkach (hlavne od vlhkosti vzduchu). A contrails - teda kondenzačné stopy sú na tom podobne. Kondenzačné stopy majú štandardne tvar čiary za lietadlom, avšak pri iných atmosférických podmienkach sa pokojne môžu roztiahnuť a nadobudnúť širší tvar. Takéto kondenzačné stopy môžu na oblohe zotrvať veľmi dlho. Je to preto, lebo je v nich obsiahnutej viac vody, teda majú skoro rovnaké vlastnosti ako klasické oblaky. Občas je možné vidieť na oblohe aj lietadlo, za ktorým nejde kondenzačná stopa. Nie je to úplne bežné, ale ani nič nezvyčajné. To, či stopa vznikne alebo nie, opäť závisí od atmosférických podmienok. Pokiaľ je vzduch dostatočne suchý (má nízku vlhkosť), kondenzačná stopa nevzniká. Keď uvidíte lietadlo bez kondenzačnej stopy, zadívajte sa chvíľu na oblohu. Kondenzačnú stopu väčšinou nemáva ani jedno lietadlo, ktoré daným úsekom oblohy letí. Štandardne je počas takýchto podmienok bezoblačné počasie, ale ani oblaky nie sú výnimkou - lietadlo môže letieť v inej výške, ako sú oblaky. Častým argumentom zástancov chemtrails je, že oni videli dve lietadlá v "rovnakej výške", pričom jednému lietadlu sa široké kondenzačné stopy tvorili, druhému nie. Takéto niečo pokojne mohli vidieť, ostatne, aj ja som už niečo podobné videl. Nepripisoval som tomu však dôležitosť. A viete prečo? Roky sa venujem astronómii. Zo skúseností viem, že zo zeme nedokážeme odhadnúť výšku objektu. Ľudské oko to jednoducho nedokáže. Vieme odhadnúť výšku blízkych objektov (napríklad lampa), no výšku lietadla neodhadnete. Keď vidíte na oblohe dve lietadlá, nedokážete porovnať, či sú naozaj v rovnakej výške. Upozorňujem, že výškový rozdiel niekoľkých stoviek metrov stačí na zmenu atmosférických podmienok. Keď budete nabudúce vidieť na oblohe dve lietadlá, pričom o jednom z nich si budete myslieť, že rozprašuje chemtrails, vykonajte jednoduchý pokus. Navštívte stránku FlightRadar24 a nájdite na mape podľa svojej polohy tie lietadlá. Pokiaľ budete vedieť smer, je to hračka. Kliknite na jedno z nich. V tom paneli sa vám zobrazí výška (je to maličké číslo, je označené ako "Calibrated altitude"). Porovnajte s druhým lietadlom. Uvidíte, že výška nie je rovnaká. Je to skrátka záležitosť perspektívy, záležitosť nášho oka (môžete si niekedy skúsiť pozrieť tzv. zrakové klamy, to sú väčšinou obrazce, na ktorých napríklad neviete určiť, či máte pred sebou zajaca, alebo žabu). Ďalším argumentom zástancov chemtrails je napríklad toto: zbadal som širokú kondenzačnú stopu, na FlightRadar24 nebolo nič. Je to bežný jav. Oblaky sa takisto posúvajú po oblohe, čo je podmienené smerom a rýchlosťou vetra. Široké kondenzačné stopy majú vlastnosti oblakov a posúvajú sa po oblohe. Ďalším argumentom zástancov chemtrails je, že takéto kondenzačné stopy pred niekoľkými desaťročiami nevznikali. Nie je to pravda, vznikali aj za druhej svetovej vojny. V článku Racionálně o chemtrails na stránke manipulatori.cz je fotografia londýnskeho neba z roku 1940. Stíhačky a lietadlá všeobecne za sebou nechávali kondenzačné stopy vždy. Pred niekoľkými desaťročiami bola letecká doprava menšieho rozsahu, preto ste mohli na oblohe vidieť menej širokých kondenzačných stôp (resp. vôbec žiadne), ale boli tam. Nedávno som si prezeral jednu stránku, kde istý konšpirátor vytiahol fotky spred niekoľkých rokov a porovnával existenciu širokých kondenzačných stôp na nich. Inšpirovalo ma to a pozrel som si nejaké fotky z vlastného archívu z rokov 2009 - 2016. Kondenzačné stopy som ani na jednej nenašiel, jednu širokú som našiel na fotke z roku 2015. Nevyznám sa v teórii pravdepodobnosti, ale poviem vám to takto. V archíve mám asi 15 fotiek z rodinného výletu na jeden hrad, rok 2016. Krásne jasné počasie. Ani na jednej fotke nebola kondenzačná stopa a to je na viacerých fotkách obloha. Tak vidíte. Nie je problém urobiť si dvadsať fotiek a ani na jednej nemať kondenzačnú stopu, je to len náhoda, ale ľahko sa to dá. Konšpirátori často upozorňujú, že v jednej chvíli je obloha bez kondenzačných stôp a o pár hodín je obloha zamorená takýmito stopami. Podľa môjho názoru je to spôsobené zmenou vlhkosti vzduchu. Ono, asi každému sa už stalo, že počas poludnia bolo jasné počasie a neskôr sa zamračilo. Počas jasného počasia nemusí kondenzačná stopa vôbec vzniknúť. Tie lietadlá tam letia, ale vôbec im nevidieť stopu. Pokiaľ sa vyslovene nepozeráte na oblohu stále, ľahko vám uniknú maličké biele body s pozdĺžným tvarom, ktoré letia oblohou. Sú to lietadlá, ale bez kondenzačných stôp sú nenápadné. Ono sa to stáva dosť často a dá sa to vysvetliť bežnými znalosťami meteorológie - najskôr máte teplé, jasné počasie, počas ktorého nevidíte lietadlá s kondenzačnými stopami. Následkom vysokej teploty sa z vodných zdrojov (potoky, mláky) uvoľní voda, ktorá vo forme vodnej pary stúpa hore, tam kondenzuje, resp. desublimuje. Utvoria sa oblaky a zvýši sa vlhkosť vzduchu. A môžete sa pohľadom nabažiť kondenzačných stôp. Všetko závisí od vlhkosti, závisí od nej, či kondenzačná stopa vznikne, a ak vznikne, aký bude mať tvar.

Doteraz som takmer výlučne kritizoval argumenty zástancov chemtrails. Teraz môžem predostrieť aj niekoľko vlastných argumentov, ktoré teóriu chemtrails zavrhujú ako nepravdepodobnú. Po prvé, kúste si dať do Googlu Astroforum, je to fórum, ktoré sa zaoberá astronómiou. Nájdite si tému "Fotky letadel", ktorá sa nachádza v rubrike Astrofotografie - Snímky. Na stránke 6 je niekoľko pekných záberov, ktoré nafotili členovia fóra cez ďalekohľad. Napríklad na snímkach používateľa "hamr", príspevok 78 (ale aj na iných fotkách) je krásne vidieť, že tie kondenzačné stopy nevznikajú tesne vedľa lietadla. Je tam odstup niekoľkých desiatok metrov, až potom vznikne stopa. Je to logické, pretože tie horúce splodiny potrebujú určitý čas (spravidla pár sekúnd), aby vo vzduchu zamrzli a vytvorili stopu. Preto je to niekoľko desiatok metrov za lietadlom ešte čisté, ono sa to ešte nevytvorilo. Naopak, keby lietadlo produkovalo chemické jedy, tá medzierka by tam nebola, pretože práškovanie by prebiehalo priamo z lietadla. Skrátka by nebol dôvod, aby tam tá medzera vznikla. Po druhé, do takéhoto niečoho by muselo byť zapojené obrovské množstvo ľudí. Výrobcovia jedov vo fabrikách, pracovníci na letiskách, obsluha lietadla (niekto tie jedy musí do lietadla fyzicky naložiť). Je všeobecne známe, že pravdepodobnosť vyzradenia tajomstva stúpa úmerne s počtom osôb, ktoré o tajomstve vedia. Tieto osoby môžu tajomstvo vyzradiť nevedomky, pri stave opitosti, na smrteľnej posteli, v memoároch, atď. Po tretie, takéto práškovanie by bolo vysoko neefektívne. Vo vysokých výškach sú silné prúdy vzduchu. Ak vyhodíš z lietadla nejaký predmet (a je úplne jedno, či je to balónik alebo zrniečko prachu - na zrniečko má tento faktor ešte výraznejší vplyv) povedzme nad Bratislavou, nie je problém, aby ti to zrniečko pristálo v Moldavsku. Tí ľudia, ktorí to spustili, by takisto museli niekde žiť a zrejme by museli vychádzať na vzduch. Nikde by neboli v bezpečí, pretože vzdušné prúdy vanú všade a ten prášok by sa dostal aj k nim. Navyše, existuje obrovské množstvo rôznych iných spôsobov, akým by niekto mocný dokázal ľudí nenápadne vyhubiť. Čo tak pridať nejakú látku do vody, povedzme fluór? Vodu z vodovodu pijeme takmer všetci. Čo tak pridať jedovatú látku do materiálu, z ktorého sa vyrábajú hrnce, či panvice? Stačí sa zamyslieť a prídete na to, že existuje XYZ omnoho efektívnejších spôsobov, ako z neba niečo zhadzovať a nemať istotu, či to takisto nevdýchne ten človek, ktorý to všetko spustil.

Na záver ešte taká poznámka pod čiarou. Obloha je pre viacerých ľudí španielskou dedinou. Vidíte kondenzačnú stopu a myslíte si, ako malé deti, že to je niečo podobné ako auto, že to ide z "výfuku". Vidíte na oblohe objekt, ktorý sa od vás vzďaľuje a vy si pod vplyvom perspektívy myslíte, že ten objekt klesá. Vidíte na oblohe dva objekty, ktoré vyzerajú rovnako - myslíte si buď, že majú rovnakú výšku, alebo rovnakú veľkosť, alebo oboje (vôbec vás nenapadne, že výška a veľkosť vzájomne súvisia, keď chcete zistiť, aké sú skutočné vlastnosti objektu). Ono je to aj dôsledok dnešnej uponáhľanej doby. Ľudia sa na oblohu nepozerajú, "veď načo". A potom to, žiaľ, dopadne takto. Ja osobne sa primárne zaoberám vedami spoločenskými, avšak viem, že vedy prírodné majú obrovský dosah do spoločenských vied a preto mám k nim veľkú úctu a primerané tomu sú moje znalosti o nich. Skúste sa viac dívať na oblohu. Cez deň, v noci. Omnoho lepšie pochopíte, že pozorovanie objektov na oblohe je komplexná záležitosť a nestane sa vám, že napíšete hlúposť typu "tie lietadlá boli v rovnakej výške, ja som ich videl". Ono, z nesprávnych znalostí tohto typu pramení aj obrovské množstvo zle vyhodnotených pozorovaní neidentifikovaných lietajúcich objektov. Skrátka, viac sa treba dívať na oblohu a prehlbovať si znalosti z meteorológie, fyziky, astronómie. Želám vám veľa šťastia a dúfam, že tento môj dlhý príspevok bude mať aspoň nejaký dosah.

mikimaus

#8 lietadla

2017-10-30 02:30

mali by obmedziť premávku lietadiel vo vzduchu!!!

môže prispeť každý, že nebude používať lietadlo.

 
právnik

#9

2017-10-30 09:21

mikimaus 2017-10-30 03:30 - ehm, každý? Ja napríklad nevlastním žiadne lietadlo a ani v okolí nepoznám nikoho, kto sa do práce vezie súkromným tryskáčom. V okolí máme jedno športové letisko, z neho z času na čas vyletí niektoré z tzv. ultraľahkých (športových) lietadiel, prípadne rogalo. Ani jedno z týchto druhov lietadiel nevytvára kondenzačné stopy, pretože športové lietadlá lietajú príliš nízko.

Ty si ale pravdepodobne myslel premávku dopravných lietadiel vo vzduchu. Áno, nikto nie je povinný používať lietadlá, ale prečo by sme ich nemali používať? Je to vari nejaký nebezpečný dopravný prostriedok? Vieš o tom, že navzdory mýtom je lietadlo najbezpečnejší dopravný prostriedok? Štatisticky je väčšia šanca, že tvoje auto či autobus havaruje, ako to, že sa také čosi stane lietadlu. Nehovoriac o komforte pri lietaní a treba povedať pravdu, aj vyššej rýchlosti prepravy. Niektorí v súvislosti s bezpečnosťou argumentujú rizikom únosu lietadla teroristami, ale kedy si ty naposledy počul o podobnom únose? To bolo v móde v časoch Usámu bin Ládina, teraz už teroristom stačí cez internet sfanatizovať nejakého blázna, aby sa odpálil.

A čo sa týka údajného práškovania obyvateľstva prostredníctvom lietadiel, k tomu si prečítaj môj príspevok, ktorý je nad tým tvojím. Je to bláznovstvo a výmysel ľudí, ktorí mávali na ZŠ z fyziky trojky.

Viac už naozaj nie je čo dodať.


Hosť

#10 Re: Re: Blbost

2018-01-09 09:23

#6: Chemik - Re: Blbost  

Zrejmei tento jeden verí, źe pochádza z Opice... Na hodinach prirodopisu mal uši ako zajac. 

mojmír

#11 Re: Re: Blbost

2018-02-11 10:54

#6: Chemik - Re: Blbost  

Ten už má mozog dostatočne vymytý. To môže napísať len blbec.

Barack with bomb-ama

#12 Re: Objasnenie údajných chemtrails

2018-03-27 09:16

právnik

#13

2018-03-28 07:07

Barack with bomb-ama: Čo si chcel svojim príspevkom povedať?

surikata

#14 Re: Objasnenie údajných chemtrails

2022-03-15 20:48

#7: právnik - Objasnenie údajných chemtrails 

  Pekne ste to zhrnuli, moje namietky k vasmu komentaru: V jednom momente kondenzacna stopa za lietadlom prestane a potom znovu pokracuje niekolko krat ako napr. v tomto nemeckom dokumente, nie je pravdepodobne zmena teploty a vlhkosti vzduchu, lebo lietadlo normalne drzi vysku. Vysvetlite to? Tento ukaz "sprejovania" bol zachyteny mnohymi pozorovatelmi https://www.youtube.com/watch?v=sMedYDBFGOI /cas 3m:20/, aj v historickych videach za 2. vojny kde sa rozprasuju chemikalie https://www.youtube.com/watch?v=1j0fngKZg24&t=1900s Dajme tomu, ze za slnecneho pocasia na jednom mieste letia dve lietadla ale v odlisnej vyske, je mozne aby jedno lietadlo zanechalo kondenzacnu stopu, ktora za nim hned mizne a ine lietadlo v inej vyske preletelo na tom mieste pred hodinou a ostala tam siroka kondenzacna stopa, ktora trva niekolko hodin !?  A dokonca sa to stava aj pri lietadlach letiacich v rovnakej vyske podla zverejnenych technickych analyz. Z mojho pohladu sa aj Slovenska republika zaviazala podielat sa na "zamedzovani oteplovania" tymto sposobom, vypustanim nanomaterialov tazkych kovov, ktore odrazaju slnecne ziarenie.. Vysoké školy vypľuli kopec študovaných ľuďí, síce inteligentných, ale neschopných prijať pravdu a riadiť sa zdravým rozumom. 

právnik

#15 Re: Re: Objasnenie údajných chemtrails

2022-04-10 14:34

#14: - Re: Objasnenie údajných chemtrails

"V jednom momente kondenzacna stopa za lietadlom prestane a potom znovu pokracuje niekolko krat ako napr. v tomto nemeckom dokumente, nie je pravdepodobne zmena teploty a vlhkosti vzduchu, lebo lietadlo normalne drzi vysku."

Veď sa trochu skúste zamyslieť. To lietadlo letí cez oblasti s rôznou teplotou a vlhkosťou vzduchu. Alebo si myslíte, že aj v rovnakej výške je vlhkosť na ploche cca 300 km stále rovnaká?

 

 

"Dajme tomu, ze za slnecneho pocasia na jednom mieste letia dve lietadla ale v odlisnej vyske, je mozne aby jedno lietadlo zanechalo kondenzacnu stopu, ktora za nim hned mizne a ine lietadlo v inej vyske preletelo na tom mieste pred hodinou a ostala tam siroka kondenzacna stopa, ktora trva niekolko hodin !?"

Je to úplne bežné. Vlhkosť vzduchu v rôznych výškach atmosféry vie byť výrazne odlišná.

 

 

"A dokonca sa to stava aj pri lietadlach letiacich v rovnakej vyske podla zverejnenych technickych analyz."

Akých? Výšku lietadla viete kedykoľvek zistiť prostredníctvom webstránky FlightRadar24 a na základe nej si v každom momente porovnať kondenzačné stopy, ktoré vidíte. Ozvite sa vtedy, keď objavíte dve lietadlá letiace blízko seba v rovnakej výške a jednému sa široká kondenzačná stopa bude tvoriť, druhému nie.

 

 

"Z mojho pohladu sa aj Slovenska republika zaviazala podielat sa na "zamedzovani oteplovania" tymto sposobom, vypustanim nanomaterialov tazkych kovov, ktore odrazaju slnecne ziarenie.."

???

 

 

"Vysoké školy vypľuli kopec študovaných ľuďí, síce inteligentných, ale neschopných prijať pravdu a riadiť sa zdravým rozumom."

Čo si predstavujete pod pojmom "zdravý rozum"? Úsudky o veciach si každý tvorí na základe poznatkov a skúseností, ktoré v tom-ktorom momente má. Pri pohľade na kondenzačné stopy na oblohe si iný úsudok o nich urobí študovaný človek, iný malé dieťa, prípadne babička na lazoch ("to ide z výfuku"). Prejavom zdravého rozumu je zistiť si o probléme čo najviac z dostupných vedeckých zdrojov a dôverovať autoritám v odbore. Spoliehať sa na prvoplánovú intuíciu a čerpať múdrosti na nejakých pochybných weboch ja osobne za prejav zdravého rozumu nepovažujem.




Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...