Petícia za vyčlenenie priestorov pre ATV&off-road parkov v SR

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Petícia za vyčlenenie priestorov pre ATV&off-road parkov v SR.


Hosť

#1

2016-04-30 19:13

Myslím, že je to dielo rôzných ochranarov. Ale aj tak si myslím, že spomínané štvorkolky a podobné motorové vozidla vytváraju hluk. Teraz nejdem tvrdiť, že všetky štvorkolky sú bez tlmiča.

Ďalšia vec je, že po v podstate tento spôsob využitia motorového vozidla je zakázaný. Pravdepodobné je to tak v cestnom zákone. Inak je mimoriadne hlúpe pretláčať nízkoobjemové motory s turbom na naftu. Táto kombinácia vytvára dobré podmienky na tvorbu NOx ale hlavne je aj pre ochránarov, že to má nízku spotrebu. Neviem či je menej nebezpečný CO2 ako oxidy dusíka.

Môj názor je taký, že niektoré ochranné opatrenia skôr eskalujú problém.


Hosť

#2

2016-05-01 13:20

Lebo je to pravda!
Lesnici (polovnici) ci, ako ich mam nazvat, tak kludne jazdia na autach z ktorych vyteka olej, strielaju zver pri krmelcoch a to je akoze v poriadku.
Proti tomu sa nic nerobi a proti nam tam hned uzakonia take zakony.

Hosť

#3

2016-05-02 06:13

Je to dobra myslienka , v dobe ked je skoro vsetko postavene mimo zakon .


Hosť

#4

2016-05-03 09:25

Konečne sa niečo robí.držím palce.

Hosť

#5

2016-05-03 12:27

Jazdím tak isto po takýchto to cestách a tak isto chcem aby boli pre atv verejné a nemusel má každý poľovník alebo ochranca za to napominat a zbytočne jazdiť po cestnej komunikácii a drat gumy ďakujem

Hosť

#6

2016-05-03 15:45

Pretože ide, povedal by som, o istý druh diskriminácie nás bikerov, pretože okrem motokrosových tratí neexistuje priestor, kde by sme mohli jazdiť legálne na offroad motocykloch a štvorkolkách

Hosť

#7

2016-05-03 16:13

Podepsal jsem, protože taky jezdíme na lesních a polních cestách s klukama na 4kolkách.

Hosť

#8

2016-05-03 17:42

Tiez jazdim

Hosť

#9

2016-05-03 17:46

Pretože sa už nechcem len prizerať ako sme vsetci utlacany zo strany zákona
mato

#10

2016-05-03 18:26

Cigan co taha drevo z lesa je fajn? A pytliak resp.polovnik co si robi v lese co chce je fajn? 


Hosť

#11

2016-05-03 20:00

Uz mam dost obvinovania ze rusime klud v lese, pritom drevorubaci atd. rusia klud v lese viac ako mi

Hosť

#12

2016-05-03 20:06

Jazdím na atv aj na motorke

Hosť

#13

2016-05-03 20:18

Som proti tym vsetkym zakazom ..priam to neznasam...clovek uz ani nemoze robit to co miluje aj ked tym nijak neublizuje ...

Hosť

#14 Re:

2016-05-03 20:57

#4: -  

 Tak potom sa nepozeraj ani na auto!!!

Choj do piči!!!

#15

2016-05-03 21:01

Lenže to už sa nemôže ani downhill jazdiť!!! To je koniec ja by som dal zrušiť aj autá a nech chodia pešo!!!


Hosť

#16

2016-05-03 21:18

Ak sa môžu v prírode pohybovať ťažké ťažobné stroje ktoré ničia les okolo nás tak by bolo nelogické aby tadialto nemohol prebehnúť motorkár , ATV atd. za pár min a nikomu s tým neublíži a ani nič NEZNICI. !!!!

Hosť

#17

2016-05-03 21:43

Mám enduro.

Hosť

#18

2016-05-04 05:20

Preto ze nemame kde vykonavat tento pekny sport a vychovavat mladez vlada nezmyselnymi zakonmi cielene vedie aby mladez drogovala a flakala sa po krcmach potrebuje ich uplne vsetkych dostat pod svoju neobmedzenu moc preto podporujem tuto spravnu vec ! ! !

Hosť

#19 štvorkolkári začnite platiť

2016-05-04 05:38

nazdar štvorkolári ja som poľovník a za to že môžem loviť v určitom revíri musím zaplatiť ťažké peniaze.Takže neplačte tu a začnite platiť za jazdenie po súkromných pozemkoch a majitelia vám určite za finančnú odmenu dovolia používať pozemky.


Hosť

#20

2016-05-04 07:01

Zakon je nezmyselny, ak denne na Baranisku prejde k lomu x velokapacitnych nakladnych aut a ked tu istu lesnu cestu pouzije 300kg vaziaca stvorkolka tak je to trestny cin. Ak moze na presun k posedu, aby zabil lesnu zver polovnik beztresne pouzit stare terenne auto s ktoreho unika olej, je nezmysel ked stvorkolka s platnou STK tam nemoze.
Ak sa autorovi zakona strati v lese syn- bude stastny ak sa skupina ,,stvorkolkarov´´ zapoji to patracej akcie. Ked bol lesny poziar na Branisku clenovia urbaru boli stastni ked som im urychlene doviezol na 4kolke naradie na likvidaciu poziaru a chodil monitorovat spalenisko-vtedy je to o.k. ak sa vezim kludne relaxacne je to na trestne stihanie. Zakon je vykonstruovany na ochranu pytliactva a vyuzivanie lesov pre svoju zabavu privatnou vrstvou.
Adamkovic M.


Hosť

#21

2016-05-04 07:26

Je smiešne ze niekto chce obmedzovať pohyb na motorovych vozidlach akehokolvek druhu, niekto ide do lesa sa previest, naozaj za oddychom a relaxom. pri takych enduro pretekoch, ci 6-dnovej, je to ovela horsie, po tej istej ceste prejde aj 100 jazdcov kde cestu totalne znicia, vyplasia zver a urobia nove trasy kade tade, kde si voda v obdobi dazdov spravi novy potocik, vymyje podu a normalne potoky vysychaju, tam je problem, ktorym sa treba zaoberat. to ze niekto prejde po ceste ci vytvori cestu rozumne, kde pomoze, alebo neznici okolie, to je len dobre a prispieva to veci,nie ju nici. preteky cross typu su podporovane zviditelnovane a vyzdvihovane, neviem ci jeden clovek ktorí rozhoduju uz videli co to v lesoch narobi, ja zial ano, 6-dnova a enduro preteky sa konaju a konali aj v nasom katastri. a to ze niekto prejde po polnych cestach autom, 4-kolkou ju neznici ale 100 jazdcov ktory sa plasia a nahanaju za vykonom, to cestu znici, poskodi, nikto sa potom nestara co to narobi, vsetci sa financne nabalia, premelu a preperu peniaze, v televizii sa pozrieme kto vyhral, aka super akcia, za par dni vsetci zmiznu, a poskodenia ostavaju, o tie sa uz nik nezaujima, nech riesia tieto problemy, a nie nie zakazy sa zrelaxovat. niekedy chvilka "vyvetrania" si hlavu je super napomocna a zrelaxuje viac ako nejaky vikendovy pobyt. a netreba nic nicit, len sa pohodlne a kludne previest. toto je moj nazor. mozno ho niekto aj precita.
Host 1

#22 Re: štvorkolkári začnite platiť

2016-05-04 07:46

#19: - štvorkolkári začnite platiť  

 no polovnik sa toho naozaj, naplati... pane, rybar zaplati o dost viac, a castokrat aj na navnady da viac penazi. polovnikov naboj stoji 1,79 Euro, a nehovoriac o tom kolko polovnici blombdoma v garazi odstiknu.  to su tí ochrancovia prirody, ale vsetko ma svoje pre a proti... aj tam to nieje celkom v poriadku s povolenim odstrelu... (medved,vlk..- polovnikvie co to narobi v reviri,pritom ochranari sa tvaria ze ich je nedostatok, vlkov na uzemi SVK priznali 140 ks ked som spravne zachytil info, asi ratali len jeden revir, pretoze u nas strhli za tyzden asi 4 kusy vysokej a 7 ks srncej zvery (co sa za tyzden ponachadzalopri krmelcoch)ale to nieje cielom tejto peticie).  ja osobne sa rad premavam po lesnych cestach, casto to netrva ani hodinku, posdim aj na posede, no nic neposkodim. odidem a som zrelaxovany po tyzdi pracovneho zhonu.   a je nefer ze toto je trestny cin. ak sa prehna 100 pretekarov v den nejakych pretekov, rozryju celu luku, cesty, vyplasia zver ze minimalne tyzden nemusite na revir ani pozriet, zbytocne. na to prispeju financiami na organizaciu, vela sa znici, znecisti a nikto sa nestara aby to dali do poriadku, vsetci su usmiaty, priaznivciim zatlieskaju a je vsetko v poriadku. pozerajte na to z tejto stranky.  U nas to prebehlo tak ze cely polovny zvaz bol proti, na stol padla obalka, predseda a starosta podpisali povolenia a kazdy musel cusat. 


Hosť

#23

2016-05-04 18:43

Pretoze mi vadia obmedzenia pohybu v prírode
Roman Mazanec
Autor petície

#24 Re:

2016-05-04 19:11

#21: -  

 minimalne ja citam vsetky komentare a pripomienky.. ;) vsetko ma svoje plusy aj minusy kazdopadne fakt je ten ze nasa vasen a nase hobby su u nas trestnym cinom za ktory hrozi trest realneho odnatia slobody co povazujem za absurdne a preto to chceme zmenit. prva bola myslienka, druha vec je peticia. keby mam hovorit za seba ako jednotlivec nikam sa nedostanem. ked vsak bude za mnou stat xy ludi co podporuju nasu vec hned to bude myslim vyzerat inak.

johny

#25 Re: štvorkolkári začnite platiť

2016-05-04 19:17

ja som biker. Odvádzam štátu dane zo súčiastok rocne okolo 300 eur platím štartovné a licenciu rocne okolo 1500 eur a to sa mám ako voziť po izbe ?  To že sa robia holoruby rkzkráda sa drevo striela sa zver rad radom, tažké tažobné stroje rozbíjajú cesty odvodnujú sa svahy a to akože nikomu nevadí ? Nič proti tebe nepoznám ta tak nemôžem hovoriť aký si ja len hovorím zo svojej skúsenosti. Poznám každého polovníka v našom meste a poviem ti že takú škodu by ani piroman vtom lese nenarobil.