Opakovane žiadame o zvýšenie príspevku na opatrovanie

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Opakovane žiadame o zvýšenie príspevku na opatrovanie.


Hosť

#51

2016-04-29 06:47

Je mi smutno z toho, ako tento štát doslova kašle na postihnutých ľudí, ...je najvyšší čas to zmeniť

Hosť

#52

2016-04-29 06:58

Som opatrovateľkou a zároveň aj matkou 30-ročnej dcéry s DS a s veľmi veľa pridruženými ochoreniami. Opatrovateľský príspevok nám vystačí akurát tak na lieky, lebo nakoľko dcéra je poberateľkou ID, tak opatrovateľský príspevok je veľmi znížený. Vďaka rodine ešte fungujeme, inak by bol náš život veľmi ťažký.

Hosť

#53

2016-04-29 07:01

Podpisane.


Hosť

#54

2016-04-29 07:50

Je to smutné že rodina ktorá sa stará či o dieľa alebo dospeleho musí prežit stych pár euračov čo dostanu

Hosť

#55

2016-04-29 08:22

Petíciu som podpísala, aj keď túto životnú situáciu máme v rodine už za sebou. Ale práve preto, že viem o čom to je a viem ako sa k tomu naši vládni činitelia, nielen súčasní, stavali a stavajú, podporím ľudí, ktorých sa to týka, alebo v budúcnosti bude týkať. Majú to naozaj ťažké a poslala by som všetkých, čo v televíznych debatách a v parlamente bez hanby klamú ľudí, nech si to na niekoľko mesiacov vyskúšajú s peniazmi , čo odklepli a ešte by som im pri tom rozprávala o tom, že si treba uťahovať opasky a o tom, že to zapríčinili tí druhí a podobné hlúposti.

Hosť

#56

2016-04-29 08:36

Pretože mám ťažko zdravotne postihnutého vnuka narodeného v 26 týždni tehotenstva.

Hosť

#57

2016-04-29 08:44

Lebo tiež opatrujem mamu bez finančnej podpory.

Hosť

#58

2016-04-29 09:55

Skutočný sociálny štát je taký, ktorý sa stará o chorých a starých občanov. Nie o lenivých a vyvolených, ako ten náš.

Politici si neuvedomujú, že títo rodičia slúžia tri osemhodinové smeny denne, vrátane víkendov, sviatkov a prázdnin. Dokonca aj keď sú obchody zo zákona zavreté. Že v noci sa spí? Myslia si to aj susedia?


Hosť

#59

2016-04-29 10:02

To čo vydelil štát za toto opatrovanie je výsmech!!!!
Nie je možné dôstojne zaopatriť človeka pri tejto kompenzácii!!!!

Hosť

#60

2016-04-29 10:16

Aj ja mám postihnutého syna od narodenia a dostávam 180,50 eur opatrovatelskeho mesacne

Tento príspevok bol odstránený jeho autorom (Show details)

2016-04-29 11:03



Hosť

#62

2016-04-29 11:09

Mamičky si zvýšenie príspevku zaslúžia.


Hosť

#63

2016-04-29 11:13

lebo opatrujem ťažko postihnutého syna - mimochodom po preočkovaní ...a keďže je dospelý, nedostanem ani 220 euro, lebo má svoj dôchodok, a tak sa príspevok kráti....takže 157,-

 


Hosť

#64

2016-04-29 11:27

Pretoze sama mam zdravotne tazko postihnutu dospelu dceru, o ktoru sa staram 31 rokov. Z prispevku na opatrovanie ako slobodna matka s dospelou dcerou sa vyzit NEDA!!

Hosť

#65

2016-04-29 11:45

Aby sa uz konecne tato vlada zobudila a nerobila s ludi zobrakov

Hosť

#66

2016-04-29 11:54

Kvoli nizkemu opatrovatel.prispevku,kompenzaciam.sme vsetky matky so ztp detickami aj s dospelymi "detmi"na kraji chudoby.

Hosť

#67

2016-04-29 12:24

Pozerám sa na tuto požiadavku ľudsky, pre uplatnenie dôstojného života.

Hosť

#68

2016-04-29 12:27

Lebo vidím v mojej rodine aj v okolí ako sa ťažko žije rodinám, hlavne osamelým rodičom postihnutých detí aj dospelých ľudí.
Sú potrestaní dvakrát. Po zdravotnej aj finančnej stránke. Držím organizátorom petície palce a verím, že sa to podarí. Náš štát sa k takýmto ľuďom chová veľmi kruto a bezohľadne.

Hosť

#69

2016-04-29 12:37

Lebo som matkou na opatrovateľskom a viem o čom to je! Študovala som aj stále študujem, pracovala som od skončenia strednej školy. No odkedy mám postihnutého syna pracovať nemôžem. Preto máme byť my rodičia opatrovníci potrestaní? Lebo nemôžeme? Kto z veľactených politikov by si to s nami vymenil? Ani jeden! Ale hádzať nám odrobinky ako žobrákom, to sa neštítia! My nie sme v tejto situácii dobrovoľne! Keby som mohla nastúpim do práce hneď zajtra a nežobrem o tie drobné! Nemáme nárok na dovolenku, ani na žiadne vymoženosti, a už vôbec nie na liečenie našich neduhov u špecializovaných odborníkov v zahraničí. Na to nemajú nárok ani tie naše detičky! Na to majú nárok len vysokopostavení politici, ktorým vlastne ani nič nie je. Máme svoje účty, a to treba platiť! Kde je ešte strava a pod.? To je hazard s ľudským životom! Preto som to podpísala!!!

 


Hosť

#70

2016-04-29 12:45

Lebo mám ZTP syna -autistu a epileptika.Toto čo štát dáva je žobračenka.Na hanbu sveta.Z manželovho príjmu zaplatíme šeky a z mojej žobračenky živoríme 4. ľudia. mám ešte dcéru, ktorá je chvála Bohu zdravá.

Hosť

#71

2016-04-29 13:02

Je mi veľmi ľúto, že hendikepovaní a ich opatrovatelia, sú na okraji našej spoločnosti. Chránia sa práva odsúdených, väzňov, ľudí zdravých, ale neprispôsobivých, ktorí pre túto spoločnosť nič neurobili, ničím neprispievajú do spoločnej kasy, iba produkujú ďalších poberateľov príspevkov. Prečo sa musia trestať opatrovatelia, ktorí odbremeňujú štát od výdavkov na ústavnú liečbu? Slúžia, opatrujú, starajú sa dvadsaťštyri hodín za almužnu. Almužnu, ktorá má aj následok do budúcna. Výška dôchodku spôsobí, že budú odkázaní na milosť a nemilosť svojho okolia. Je mi smutno.

Hosť

#72

2016-04-29 13:11

Opatrujem manžela a môj peňažný príspevok je 216 euro.Plné súhlasím so všetkým čo tam bolo napísané.Je to na hanbu,aké peniaze dostávame.Keby boli v ústavoch alebo v nemocnici štát musí zaplatiť oveľa viac.Tak prečo si to neuvedomia a nezvýšia opatrovnicke.Veď s toho sa určite nedá žiť.Manžel ma 308 dôchodok a to ide takmer všetko mesačne na lieky a benzín.Prosim robte s tým niečo.Ďakujem Alena


Hosť

#73

2016-04-29 13:54

Opatrujem syna a podľa mňa by sme si zaslúžili viac financií.každý deň ho veziem do školy,dostávam 33 a nejaké centy na benzín,,,precestujeme viac nez 150 eur.

Hosť

#74

2016-04-29 14:34

dobrí den som opatrovatelka matky ztp chorej nesvojpravnej nosi plienky musim ju krmit kupat no skratka všetko od a po z nechapem našu vladu ako može nastavit taky sistem že prispevok sa krati každy rok takymto chorym ludom a ja doslovne živorim ved čo chorý sa branit nevedia ale vy čo opatrujete deti chore alebo starych chorych viete o čom hovorym je to horšie ako chodit do prace by 24hod s chorym a neviete ist nikde ani neni nič v okoly hc urobene kde by mohol ten chorý byt ked vy potrebujete nutne ist niečo vybavit ani na to neni myslene no skratka žiadny zaujem o chorych

Hosť

#75

2016-04-29 15:02

Skúsme sa konečne chovať ako "ludia" a podporme tých,ktorí to potrebujú!!!