KAMENÁČ SI NEDÁME !

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií KAMENÁČ SI NEDÁME !.


Hosť

#51

2016-04-20 03:40

Milujem prírodu a kamenač je kúsok môjho mládi. Je tam krásne a zničiť ho nedáme!

Hosť

#52

2016-04-20 04:25

Lebo kamenac,je pekne a jedine miesto kde si moze clovek v trnave odpocinut v krasnej prirode a nechceme,aby urobili stoho stavenisko,tzv betonovu cunglu!!!

Hosť

#53

2016-04-20 04:44

Je to kusok prirody v Trnave. Supermarketou je v Trnave dost ,Takejto prirodnej oblasti malo...

Hosť

#54

2016-04-20 05:54

Lebo si myslím že je to jediný pekný kúsok prírody v Trnave a mala by tak aj zostať .Kam budú chodiť ľudia s deťmi ktorý nemajú inú možnosť a nemajú žiadne víkendové domy ani chalupy a už naozaj sa musí všetko zdevastovať!!!!

Hosť

#55

2016-04-20 06:02

Držím Vám palce, že bojujete za takú dobrú vec.
S pozdravom

Andrea Páleníková, Nitra

Hosť

#56

2016-04-20 06:17

Lebo sa mi hnusi nenazratost ludi, a ich slepota. Nicia bducnost svojich vlastnych deti.

Hosť

#57

2016-04-20 06:26

Taak len pekne zruste vsetky ihriska, skateparky, zelen, rekreacne strediska a decka vam budu fetovat slopat a kurvit sa.
Postavte dalsi relax, dalsiu budu a nieco na com si nabazite vase papule masne

Hosť

#58

2016-04-20 06:29

Pretože mi záleží na Trnave a jej zeleni.

Hosť

#59

2016-04-20 06:31

Je to naozaj posledne miesto v blizkom okoli Trnavy kam moze ist clovek vypnut. Par ludi si chce zase napchat vrecka a samozrejme idu cez mrtvoly. Doslova.

Hosť

#60

2016-04-20 06:38

Lebo je nas...nasa pycha !

Hosť

#61

2016-04-20 06:47

Som za zachovanie lokality Kamenny mlyn v co mozno najpovodnejsom stave. Obcianska vybavenost tam nepatri. Domy, ktore su tam nasilu postavene, su takisto obrovskym minusom pre celu lokalitu.

Hosť

#62

2016-04-20 06:51

Je jedinou a poslednou zelenou oázou Trnavy!

Hosť

#63

2016-04-20 07:04

Aby sa neničila zeleň, lebo marketov-tahačov peňazí je až až.

Hosť

#64

2016-04-20 07:11

Je to za dobrú vec. Potom už v Trnave ostane kopec ASA (skladka komunálneho odpadu).

Hosť

#65

2016-04-20 07:14

Uz vystavbou obytneho sidliska v bezprostrednej blizkosti Kameneho mlyna sa zaslo pridaleko. Uz to bolo trestuhodne a nemalo k tomu dojst vo vztahu k prirode ktorej ma Trnava a jej okolie tak biedne.

Hosť

#66

2016-04-20 07:25

v trnave som bývala a viem, aký dôležitý je kamenáč pre jej obyvateľov

Hosť

#67

2016-04-20 07:43

Spomienky a priroda sa nemaju ničiť ...

Hosť

#68

2016-04-20 07:55

Lebo som z trnavy a nemame ziadnu oddychovu zonu okrem kamenaca,co je na velkost mesta naozaj hanba

Hosť

#69

2016-04-20 08:01

ROBY WAM TO DOBRE NICIT PRIRODU AJ KUSOK HYSTORIE ZAVAJCA BI SOM ICH POVESAL

Hosť

#70

2016-04-20 08:25

lebo je to v trnave jedine miesto skrasnou prirodou a vodnymi plochami

Hosť

#71

2016-04-20 08:26

Narodila som sa v Trnave svoje detstvo a skoro každú nedeľu poobede sme trávili celá rodina v tomto nádhernom prostredí. Zachovajte tento skvost a pokojné miesto Trnavy. Nemeňte tvárnosť tohto miesta pre zisky.

Hosť

#72

2016-04-20 08:29

V Trnave som sa narodil a zil do svojich 27 rokov. Momentalne zijem vo Viedni. Je to svetova metropola, ale je viacero krasnych rekreacnych prirodnych oblasti, ktore nie, ze mesto nenici, ale dokonca sa zasluzilo o ich vystavbu a zveladovanie. V Trnave mame iba jeden obycajny kamenac. Ak sa jedneho dna vratim spat do svojho rodneho mesta, budem rad, ak tam stary dobry kamena ostane a navyse sa mesto zasluzi o jeho dalsie zveladovanie.

Hosť

#73

2016-04-20 08:31

Za zachranu volnych zelenych priestranstiev bez betonovych opách.
RF

#74 Re:

2016-04-20 08:36

#61: -  

 

Prosím Vás ľudia nerobte zas tragédiu! Videli ste vôbec niekto ten návrh? Teda z vás čo ste hlasovali? 

Uvedomte si, že v lokalite kamenný mlyn (IBV Za traťou I, II, III atď) vyrástlo už množstvo domov a ešte vyrastie v súlade so schálenými územnými plánmi, stavebnými povoleniami atď ... a to na oboch stranách Kamennej cesty. Viete že len na severnej strane cesty má byť po ukončení celej výstavby okolo 500 rodinných domov? A na južnej strane (za cintorínom) je projektovaných v štyroch etapách min. 246 domov? Spolu nech tam bude 750 domov, keď počítame len 2 osoby na dom je to 1600 LUDÍ a to sme nerátali deti!!! Táto nová "komunita" v "Kamenáči" nebude mať ani školu, ani škôlku, ani žiadny obchod, ani poštu, ani krčmu, ani pizzeriu, ani kostol, ani lekára ...... VED TO JE AKOBY VYRASTLA NOVA DEDINA!!! Na porovnanie - podľa Wikipédie má napr. Ružindol 1603 obyvateľov, Biely Kostol 1611, Hrnčiarovce 2250 - uvedomuje si to niekto???? 

Problém je, že súkromný investori sa snažili rozparcelovať polia na výstavbu RD pre najväčší a okamžitý zisk z predaja pozemkov. Nikto nemá záujem držať kus poľa len tak, či sa niekomu (napr. aj mestu Trnava) uráči ho odkúpiť a vybudovať tak potrebnú občiansku vybavenosť (lekár, pošta, škôlka ...) alebo komerčnú vybavenosť (aspoň nejaký základný obchod s potravinami, lekáreň ...).

A keď to konečne niekto pochopil (a nie je to mesto - čo by malo, pretože ono má za ušami za tento stav!!!) a asi tak zo šiestich parciel ktoré sú uzavreté akoby na ostrovčeku medzi cestami urobiť niečo pre ľudí, hneď je problém. Hovorím nerobte to! Je to jedinečná možnosť že niekto to pochopil, chyťme sa jej. Inak by to malo urobiť mesto a primátor. Musí už totiž prestať ignorovať, že v tejto lokalite mu vyrastá vlastne nová menšia obec, odrezaná od trnavy železničnou traťou.

Nikto nevraví že tam musí byť niečo veľké, mesto to bude ďalej regulovať, určite predpíše podmienky - napr. výška stavby, tvar strechy, kľudne to môže byť tvarovo väčší rodinný dom v ktorom budú služby, tu ide len o spracovanie zmeny UP - preklasifikovať pozemok z RD na vybavenosť, inak v tejto lokalite si nebude môcť nikto otvoriť ani stánok PNS!

Určite to vyzerá akože píšem v mene investorov. Nie je to tak, ani neviem kto je majiteľom pozemkov. Ani ma to nezaujíma. Ani v lokalite nebývam, ani neplánujem, bývam v byte v Trnave. Píšem len z odborného pohľadu stavebného inžiniera - projektanta stavieb, lebo už nemôžem počúvať tieto demagógie. To čo nenaprojektovali architekti, sa musí nejako vyriešiť. Skúste sa na to pozrieť z nadhľadu a zamyslieť sa. A hlavne si naštudovať materiály a zváčiť čo je dobré pre ľudí. Jednajte s chladným rozumom a rozhodnite sa správne.

M.B.

Dokumenty MZ - http://www.trnava.sk/sk/clanok/dokumenty-mz,  stahnite si súbor "stiahnuť materiály - 2. časť (ZIP archív)", predmetný materiál je súbor  3.1 povolenie zmeny Bratislavská.doc

 

Pripájam aj celú plánovanú zónu, aby ste videli o aké mizivé percento z celkovej plochy sa jedná.

RF

#75 Re: Re:

2016-04-20 08:37