PETÍCIA ZA PRESTAVBU „DIAĽNICE D1 BRATISLAVA – TRNAVA SO SÚBEŽNÝM

Tento príspevok bol odstránený jeho autorom (Show details)

2016-04-13 07:42



Hosť

#2

2016-04-13 08:49

Perfektna iniciativa. Ako Vam mozem pomoct?

Michal Latecka

Hosť

#3 Re:

2016-04-13 08:52

#2: -  

 zdielat, informovat, hovorit o tom a mozno aj s vysvetlenim, ktore nebolo vhodne do peticie pisat: http://michalzeman.blog.sme.sk/c/412998/dopravne-neriesenie-triblavina.html

 


Hosť

#4

2016-04-13 08:56

Bývam v Ivanke pri Dunaji a neustále sa zvacsujuce zapchy (smer BA) su pre všetkých obyvateľov nie len stresujúce..
j

#5 Juro

2016-04-13 09:20

Katastrofalna situacia s dopravou.........

Musi sa zrealizovat vystavba mimourovnovej krizovatky s kolektormi ako bolo planovane

Dovod zmeny som nikde nenasiel.....

 


Hosť

#6

2016-04-13 09:41

Vzhľadom na doterajší vývoj autodopravy (zvyšovanie intenzity) je možné predpokladať, že o pár rokov bude Ivanka v čase špičiek zahltená kolónami automobilov nielen na hlavných uliciach, ale aj na tých ostatných. Bude to jedno veľké priestranstvo, po ktorom sa budú ulicami medzi domami pomalou rýchlosťou sunúť autá... A ja nechcem zanechať svojim deťom a vnúčatám takéto dedičstvo.


Hosť

#7

2016-04-13 12:18

Dopravná situácia v okolitých obciach medzi Sencom a Bratislavou je katastrofálna. Pôvodne navrhované riešenie s kolektormi túto situáciu určite zlepší.

Hosť

#8 Re: Juro

2016-04-13 13:34

#5: j - Juro 

Dovod zmeny nie je jasny nikomu. Dnes prebehlo stretnutie na Bratislavskom samospravnom kraji, kde bola polozena otazka na NDS a MDVRR, kto dal pokyn na zmenu projektovej dokumentacie a na zaklade akej dopravnej studie bol tento pokyn vydany. Zahmlievacia odpoved, teda ziadna odpoved.

Je nanajvys paradoxne, ze v roku 2010 bolo na zvladnutie dopravy potrebna vystavba kolektorov a o 6 rokov neskor, kedy je v uzemi este viac developerskych projektov, logistickych parkov atd uz kolektory nie je treba.


Hosť

#9

2016-04-13 16:36

Rad by som sa vo svojom veku raz dozil toho, ze ludia budu pouzivat zdravy rozum a aspon niekedy uprednostnia spolocny zaujem pred zaujmom zaujmovej skupinky...

Hosť

#10

2016-04-13 17:49

Bývam v Ivanke pri Dunaji a bytostne sa týka mna, mojej rodiny a celého okolia. Desím sa denných zápch už teraz. Očakávam zlepšenie dopravnej situácie a nie zhoršenie. Tak preto som ju podpísala.

Hosť

#11

2016-04-13 19:08

lebo denne stojim v zapche...

Hosť

#12

2016-04-13 19:10

chodim denne cez zapchy

Tento príspevok bol odstránený jeho autorom (Show details)

2016-04-14 06:17


Lubos

#14

2016-04-14 07:23

Treba to, myslite dopredu


Hosť

#15

2016-04-14 09:15

Občan musí neprestajne dávať najavo svoj názor, pretože to, ako s nami cvičia tí, čo sú pri moci, dávno presiahlo všetky medze únosnosti

Hosť

#16

2016-04-14 09:45

byvam v Chorvatskom Grobe a zalezi mi na tom, aby sa to postavilo a sluzilo vsetkym co sme okolo. Aby nase deti a vnucata v buducnosti ked tu ostanu byvat, mali spokojny zivot.

Hosť

#17

2016-04-14 13:19

Som obyvatelkou Chorv.Grobu casti Cierna Voda,dcery mam v okolitych obciach aTrnave..vcerav case o 16.30 som cakala na vyjazd na dialnicu na Senec od PK a Vinicneho pri logistic.centrach asi 15 minut..otrasne!

Hosť

#18

2016-04-14 15:02

... lebo dopravná situácia v Bratislave a jej okolí je už neúnosná!!! Dotýka sa má aj osobne, lebo vlastním záhradu v záhradkárskej osade Vajnory-Bager. Taktiež chystáme petíciu záhradkárov, aby sa konečne vyriešila situácia v tejto záhradkárskej oblasti. Platíme dane tomuto štátu aj keď sme docielili na MÚ-Vajnory, že sa niekde dali spomalovače, áno šoféri ak si nechcú rozbiť podvozok spomalia aj keď tie menšie spomalovače sú tam úplne zbytočne, ale vďaka aj za to. Ide však o úplne doriešenie prístupu k jazerám, počula som, že rybári už nemajú povolený vstup autami a mi záhradkári sa musí,me preukázať že vlastníme nehnuteľnosť a vybaviť si povolenky, ale ja sa pýtam, čo ostatní vodiči??? Akým právom si skracujú cestu cez záhradkársku oblasť, prečo na jednej a druhej strane nie je dopravné označenie pre zákaz vstupu pre motorové vozidlá čo tam nemajú čo hľadať. Pán starosta riešte prosím aj túto situáciu v súčinnosti z mestom aj policajným zborom. V poobedňajších hodinách by nestačili ani bločky na blokové pokuty. Taktiež by bolo treba doriešiť krytie zástavky pri kruhovom objazde z Vajnor smerom do mesta, ale aj zástavku oproti OC Vajnoria smer od Rendezu do Vajnor pred kruhovým objazdom. Ľudia sa nemajú kde skryť či snežilo, prší, alebo fúka, či bude páliť slnko. Tieto zástavky už dávno mali byť kryté, nechce sa mi už počúvať, že nie sú peniaze. Tie sú a vždy aj boli. Načo je napr. pred OC také veľké a nevyužité parkovisko. Chce to len zdravý sedliacký rozum, empatiu, chuť urobiť niečo potrebné pre spokojného občana za jeho dane a prísnu kontrólu finančných zdrojov. Robila som OC Vajnoria a viem ako často som oslovovala správcu, aby pre Vajnorákov, urobili poriadný kus chodníka k OC smer od Vajnor, ak chce mať OC plnšie. Bola som pre neho ako červené súkno pre býka, až sa mi zďaleka vyhýbal, a konečne tam chodník je aj ke´d už mohol byť urobený spolu so stavbou OC. Ďakujem za pochopenie a riešenie danej situácie. Myslím, že je potrebné sa navzájom podporovať a pomáhať si v presadzovaní potrebných a nutných zmien. Ďakujem Alica Serafinová
tono

#19

2016-04-14 23:01

 Akosi mi uniká nadväznosť Aktivity petície na Strategický plán rozvoja dopravnej infraštruktúry SR do roku 2020 , v ktorom podľa prílohy č.1 indikatívny zoznam financovania na strane 10 sa uvažuje iba s tým čo plánuje NDS teraz budovať , a to aj napriek tomu že v dokumente v bode 4.4.1.6 sa konštatuje, že Cestná sieť v regioóne BA má dlhodobo prekračovanú kapacitu a nevyhovuje bezpečnosti dopravy a navrhuje sa navýšenie kapacity prístupových komunikácií do BA (cesta I/61) a dobudovanie nadväzujúcich úsekov (strana 127 dokumentu). Ale zrejme sa nemôžeme týmto nezrovnalostiam čudovať ak volení zastupcovia za BSK za Bernolakovo Mgr. Červienka teraz starosta, pristupoval k verejnemu prerokovaniu a odsuhlasovaniu tohoto dokumentu a hlavne k plánovaniu financií v prílohe 1. tak, ako pristupuje aj teraz k dnešnej situácii a k aktivitám občanov , ktorých nazýva vševedkovia. Pritom je členom príslušnej komisie na BSK. Z týchto skutočností je patrné , že na území spadajúceho do jeho kompetencie nie je jeho cielom rozvoj územia a dopravnej infraštruktúry skôr opak opak. Môžme to usudzovať i z jeho výrokov o stavebnej uzávere a dedinskom ráze obce , kde s oblubou usporadúva obecné plesy a majálesy pre súčasných cca 6200! obyvateľov z obecných financií. V súčasnosti obec spracúva strategický dokument z názvom Program hospodárskeho a sociálneho rozvoja na roky 2015!až 2022, ktorého súčasťou bezpochyby by mala byť i táto oblasť dopravná infraštruktúra. Verejné prerokovanie dokumentu sa uskutočnilo v malej zasadačke OBECNÉHO ÚRADU s počtom cca 15 stoličiek. Držím pevne palce Petičnému výboru, aby jeho aktivity boli prospešné , ale problém podľa môjho názoru je oveľa rozsiahlejší nielen zmena PD a kolektorov. A že obrovskou brzdou riešenia situácie a rozvoja je práve poslanec BSK a starosta obce Mgr. Richard Červienka, ktorý k nám prišiel v roku 2010 ktorý pochádza z malej obce Buzitka a jeho pôvodným povolaním je vedúci Bagetky na Račku nie je pochýb. 


Hosť

#20

2016-04-15 06:38

Denne sme nasa rodina konfrontovani zapchami, ked vyuziame spominane komunikacie. Cas prepravy sa den po dni predlzuje a niekto namiesto zlepsovania situacie ked to este ide, aby si zlacnil svoje projekty robi podvody na nas vsetkych.

Hosť

#21

2016-04-15 11:36

Toto je ďalšia z rozumných petícií, ktoré iniciovali ľudia, ktorí už nechceli zostať pasívni pri riešení dopravných problémov, ktoré kompetentní úmyselne nevyriešili, hoci už dávno nám z platov a daní stiahli na to hotové peniaze...
anonymny obcan

#22 anonymny obcan

2016-04-15 21:24

Miesto aby tam postavili 3 alebo 4prudovku aby zlepsili dopravnu situaaciu ludom z okolia  oni tam j.... priamo medzi vsetky dediny semafor plus nadjazd aby to zhorsili


Hosť

#23

2016-04-16 14:42

Je zlé, že dodržanie rozsahu stavby, ktorá riešila dopravnú situáciu satelitných obcí Bratislavy, si musia občania vynucovať petíciou. Dopravná situácia je kritická každý pracovný deň, v prípade dopravnej nehody, I/61-tka kolabuje.
Potreby developerov sa poriešili, je nevyhnutné riešiť aj potreby občanov Ivanky, Bernolákova,Chorvátskeho Grobu a Vajnor.

Hosť

#24

2016-04-17 20:43

Záleží mi na cestovaní do Bratislavy. Cestovanie v ranných hodinách je skúškou trpezlivosti, bezpečnosti a kultúry cestovania.

Hosť

#25

2016-04-17 20:48

Zlodeji a klamári nech si vyskúšajú jazdu do Bratislavy aspoň mesiac a zmenia názor alebo sú spolumajitelia železníc a chcú nás prinútiť cestovať vlakmi ?