Za okamžité zastavenie výrubov stromov na celom Slovensku

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Za okamžité zastavenie výrubov stromov na celom Slovensku.


Hosť

#351

2016-04-11 17:37

lebo ma serie výrub lesov len preto,aby sa smerácki zlodeji nabalili

Hosť

#352

2016-04-11 17:47

Lebo musí prestať drancovanie našich lesov

Hosť

#353

2016-04-11 17:47

Záleži mi na tom,neprajem si výrub stromov na Slovensku.

Hosť

#354

2016-04-11 18:26

Lebo prednášam hygienu životného prostredia. Lebo ma hnevá, že kvôli reklamným letákom sa rúbe už po celom svete. Lebo Sahara bola kedysi zalesnená. Lebo s lesom odchádza aj fauna. Lebo les, to je náš kyslík. les, to je pokoj, odpočinok, relax, tieň, pozitívna energia, naše zdravie. Lebo aj strom cíti, vidí, má svoju vlastnú nervovú sústavu. Lebo sme si už predali všetko a raz už aj naše truhly budú ani nie z papiera, ale len z igelitového vreca.

Hosť

#355

2016-04-11 18:33

Vidím popri mojich cestách po Slovensku akým spôsobom sú ničené lesy ako keby si bradatý chlap s holiacim strojčekom vyholil pasy na brade aj vo vlasoch a navyše by tam umiestnil odpadky ako to robia lesný robotníci a kamionisti ktorí drevo odvážajú ...

Hosť

#356

2016-04-11 19:35

aj vďaka stromom dýchame a prínos živeho stromu je hodnotnejší ako prínos hociktoreho z nas pre túto planétu.

Hosť

#357

2016-04-11 20:23

lebo mi ide o záchranu stromov, vlastne celej prírody ako takej, stromy sú pľúca zeme, keď ich vyrubujeme, pílime si pod sebou konár, kyslík predsa potrebuje každý živý tvor!!! je hrozné, ako dnes kompetentní pristupujú k devastácii prírody a celej zeme. Zem nemá žiadne regeneračné vlastnosti, obávam sa, že táto petícia je len kvapkou v mori. Ale videla som, ako zničili stromy na sídlisku nad Jazerom, ten Hornád vyzerá hrozne, resp. okolie nášho toku. Smutný pohľad!!! Zastavme veškerý výrub stromov!!! Ak, tak s výnimkou chorých stromov.

Hosť

#358

2016-04-11 20:24

Výrub stromov v okolí Martina v národnom parku Malá a Veľká Fatra je neprípustný! V takom množstve ako sa tam momentálne ťaží mi je dosť smutno..

Hosť

#359

2016-04-12 04:18

Najvýšší čas....

Hosť

#360

2016-04-12 04:36

Pretoze aj strom ma svoj zivot

Hosť

#361

2016-04-12 05:28

lesy majú slúžiť aj na iné využitie (čistota ovzdušia - kyslík, zachovanie druhov - vtákov, zvierat, rastlín, nie na obohacovanie sa jednotlivcov)

Hosť

#362

2016-04-12 05:38

Lebo chcem chranit prirodu ktora nam dava zivot tak flore ako faune lebo tito zlodeji spenazia a niekolky sa dobre obohatia ALE VSETKO PODLA ZAKONE !!! hazli

Hosť

#363

2016-04-12 05:42

potreba ochrany prírody, rešpekt a úcta voči stromom, pokora voči prírode skvalitňuje aj medziľudské vzťahy... Odborníci vedia, čo chrániť, čo okliesniť, spolieham sa a podporujem ochranu stromov kdekoľvek sa to dá. Držím palce :-)

Hosť

#364

2016-04-12 05:50

Lebo mi záleží na každom človeku, na každom strome, na každej rastline na tejto planéte. Nepáči sa mi správanie a rozpínavosť niektorých ľudí, developérov, podnikateľov ktorí sa bezcitne správajú k prírode k majetku nás všetkých. Nepáči sa mi nadmerný vývoz drevnej hmoty do zahraničia na spracovanie.

Hosť

#365

2016-04-12 07:01

Som za okamzite zastavenie vyrubov stromov a to nielen v Bratislave, ale aj na celom Slovensku. najviac to pozorujem v Gemerskom okrese .

Hosť

#366

2016-04-12 07:09

Ide ozaj o prírodu sveta, potrebnú zeleň, krásu sveta, bio kolobeh.

Hosť

#367

2016-04-12 07:29

Pretože mi nie je ľahostajný stav prírody a životného prostredia.Sucho sa zvačšuje vody ubúda.Peniaze získané výrubom lesov sa strácajú v nenávratne súkromných rukách.
Ivan

#368 Barbarstvo zločincov na každom kroku...!

2016-04-12 08:13

V novembri a decembri 2014 otvorila v mokraďovom biotope rosičky ťažbu bentonitu firma REGOS, s.r.o., Prievozská 4D, 821 09 Bratislava a to bez súhlasu orgánu ochrany životného prostredia ťažiť v mokradi a pozmeňovať vodný režim v následnom vodnom toku. Rovnako bez vodohospodárskeho povolenia na vypúšťanie odtokových vôd z ťažby. Firma však celkom zjavne úmyselne z mokrade odstránila povrchové rašelinové krytie až na podkladný bentonit, ktorý zadržiaval v rašeline vodu a umožňoval mokraďový bioživot. Ďalej v centre mokrade vyhĺbila odvodňovací kráter, ktorý zberá vodu z pôvodnej aj zostatkovej plochy a táto voda je umelým korytom odvádzaná do prirodzeného vodného toku, ktorý je reprodukčným biotopom salamandry. Z pôvodnej mokrade dnes zostalo podľa Slovenskej inšpekcie životného prostredia iba cca 150 m² mokrade s výskytom rosičky. Z obnaženej mokrade a jej okolia zbaveného ornice, je počas zrážok vymývaný bentonit a jeho rozpustné zložky znečisťujú tok zakalením a ničením sladkovodného planktónu. Nerozpustné zložky sa zasa usadzujú na dne toku a zanášajú vodné priehlbiny (tône), kde sa predtým vyvíjali larvy salamandry. Takýto stav je tiež popísaný v liste Slovenskej inšpekcie životného prostredia, Banská Bystrica, adresovaného Mgr. Ing. RNDr. Lyciusovi, pod číslom 5153-27057/45/2015/Dan, zo dňa 21.09.2015, z ktorého citujem: „Odlesnením a skrývkou realizovanou spoločnosťou REGOS, s.r.o. v ťažobnom priestore bentonitového lomu (parcela KN-C č. 499/9v k.u. Bartošova Lehôtka) došlo k odkrytiu rašeliniska a zároveň k zmene vodného režimu na ploche lomu a v jeho okolí.

Odlesnenie vo všeobecnosti zapríčiňuje významný pokles intercepcie (zadržiavanie zrážkovej vody na povrchu pôdy) a zvýšenie odtoku vody z odlesnenej pôdy. Realizáciou skrývky sa znížila úroveň terénu v smere gravitačného spádu vody, čo taktiež prispieva k úniku vody z vyššie položeného rašeliniska. Rašelinisko sa nachádza na podklade bentonitov, ktoré sú pre vodu nepriepustné. Zrážková voda teda nemôže presakovať do nižších pôdnych horizontov a bude sa akumulovať v najnižšom bode terénu – v ťažobnej jame. Zmenou vodného režimu v takomto rozsahu môže dôjsť k poškodeniu alebo zničeniu biotopu európskeho významu Prechodné rašeliniská a trasoviská kód Ra3, kód NATURA 7140.“, koniec citátu.


Hosť

#369

2016-04-12 08:13

Chranime prirodu.tym aj les, vodu faunu, floru pre nase generacie :)

Hosť

#370

2016-04-12 08:38

Moj koment : vsimam si - nielen ako ochranarka tu v okoli Kosic, kde sa robil biomasaker Hornad a aj ine velke vyruby (planovane v ramci developerských aktivit, niektore sa nam podarilo zastavit)- ale aj po celom vychode slovenska, okolo potokov, riek. Myslim ze taketo masakre sa este nerobili. Tyka sa to aj krovin, ktore stiepakrom asi nie su nanic, Pripada mi, ze sa ludia na Slovensku asi zblaznili.

Hosť

#371

2016-04-12 08:57

Nesmierne ma skľučuje dnešná doba, kde sa nemyslí na budúcnosť a všetko sa meria len ziskom. Nejako zabúdame, že tu po nás ešte budú naše deti a ich deti a tie by rady zažili tiež ten pocit z behania naboso po tráve, z ticha v lese, spevu vtákov....

Hosť

#372

2016-04-12 09:59

Páči sa mi, že túto tému konečne niekto otvoril NAHLAS... Držím palce!

Hosť

#373

2016-04-12 10:30

Priroda nam dala domov. A my im ten domov nicime. Celosvetovo nie len na Slovensku.

Hosť

#374

2016-04-12 10:40

som proti bezhlavému výrubu stromov a masívnej ťažbe dreva na Slovensku

Hosť

#375

2016-04-12 11:12

Lebo mám rád Bratislavu, býva tam môj syn a nie je mi ľahostajné, ako drasticky tam ubúda zelene.



Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...