Za okamžité zastavenie výrubov stromov na celom Slovensku

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Za okamžité zastavenie výrubov stromov na celom Slovensku.


Hosť

#301

2016-04-10 19:55

Nesúhlasím s tým čo sa deje s lesmi. Nesúhlasím s tak necitlivých prístupom.

Hosť

#302

2016-04-10 20:02

Lebo mi to nie je ľahostajné a milujem flóru a faunu. Často trávim čas v prírode.

Hosť

#303

2016-04-10 20:23

Už sa zobuďme!
Kántrením prírody, lesov, zelene - kántrime seba !

Hosť

#304

2016-04-10 20:33

Aby som podporil zbytocne vyruby stromov nielen pri riekach

Hosť

#305

2016-04-10 20:36

Pretože naši politici sú egoistickí hlupáci, ktorí s radosťou zničia celé Slovensko ak z toho môžu mať osobný prospech. Tak nejak sa stalo, že slabomyseľného Slovenského politika presvedčili "naši západní partneri", ako je výhodné pozatvárať naše bane a baníkov poslať na úrad práce. Následne idiota presvedčili, že vykurovať sa môže štiepkou z výrubu krovín a bezcenných drevín. A zrazu sme zistili, že napr. taká tepláreň vo Zvolene spáli v zimnom vykurovacom období 20 t štiepky za 1 hodinu = kamión dreva/hod!!! A aby sme tú tepláreň nakŕmili, nebude stačiť vypiľovanie kríkov, ale celých lesov. A keď za pár rokov tieto teplárne "vyfajčia" všetku našu drevnú hmotu, budeme si ju kupovať od "našich západných partnerov". Ale je pravdepodobné že nahovoria našich slabomyseľných politikov na ďalšiu hovadinu na ktorej si v minulosti sami popálili prsty. Darmo našim vládnym predstaviteľom a politikom chýba to najdôležitejšie - zdravý sedliacky rozum a to je pre bežných obyvateľov nášho štátu mizivá vyhliadka do budúcnosti = blížiaca katastrofa.

Hosť

#306

2016-04-10 20:46

Širi sa to ako mor celým Slovenskom, pre našim domov vyrezali 40 ročné stromy, ktoré chránili 3vchodový 9 podlažný dom pred juhozapadným slnkom a tiež vetrami. Vraj koreňmi ohrozovali plynové potrubie, Tie stromy už nikdy nikto nenahradí. To viš Bobe, po 40 rokoch omotané tými koreňmi bolo skor chránené, či?Ale keď to povedali takí odborníci ako povedal jeden rýchlokvasený inžinier, ktorí SADIL jačmeň. Dodnes sme sa nedozvedeli či po jednom zrnku. Krajiny si chránia prírodu, my ju chodíme obdivovať pasúce sa kravy v Alpách, ale doma si zničíme všetko, lebo bruselníci prikážu.Aj zákaz vypásania lúk aj príkaz výrubu stromov.

Hosť

#307

2016-04-10 21:10

Zelal by som si aby nase slovenske lesy sluzili aj dalsim generaciam a nie len sucasnym ziskuchtivym obchodnikom.

Hosť

#308

2016-04-10 22:03

Prírodu treba chránit a nie zdevalvastovat.

Hosť

#309

2016-04-10 23:32

Pripadá mi,že sa nekompentní s tými výrubami zbláznili!!!Alebo si má zarobiť "výrubová" firma???Nech si všetci prečítajú rozhovor s arch.Martinom Barrym!/sme 9.4.2016

Hosť

#310

2016-04-11 00:41

Chcem dýchať...... Milujem prírodu.

Hosť

#311

2016-04-11 04:39

Lebo mi nie je ľahostajné v akom prostredí žijem,či v prostredí plnom zelene alebo v prostredí ktoré vypadá ako betónová džungľa či smetisko.Pred cca 17 rokmi sme prišli bývať do tohto mesta na toto sídlisko a ako prvé keď sme sa rozhliadli. sme za a pred panelák zasadili 5 stromov 2 ovocné/slivky/ a 3 ihličnaté. Kým vyrástli polievali sme ich a starali sa o ne.Stromy rástli prinášali ovocie a veľa ľudí si z nich zberalo úrodu a tešilo sa z ich vône. Asi pred 3 týždňami som sa vracala od rodičov a myslela som že som poblúdila všetky stromy boli spílené už aj drevo odložené.Vtedy som si povedala asi sa niekomu páči,keď má okolo seba miesto zelene plno papierov a odpadu a ja to už meniť nebudem, a v tomto paneláku nepohnem ani prstom.Ano budem sa snažiť upratať blízky lesík kde je tiež plno odpadu a haraburdia ale o to by sa mali pričiť tiež tí akční,ktorým vadila zeleň na síslisko.Aspoň by urobili niečo užitočné namiesto tých vyrevujúcich akcií čo sú schopný zabezpečiť
Krtko

#312

2016-04-11 05:24

Myslim si ze to sucho po Amerike kde sa cele mesta ocitaju bez vody je tym ze uplne povytinali stromy a mapa Ameriky uz nie je zelena ale zlta. Musia platit poplatky za dazdovu vodu a maju este aj zakazane ju chytat a pouzivat. Niekomu by odtekali peniaze kto im chce vodu predavat.

 Anglicania su preludneny ale stromy si nevytinaju napriek tomu ze su tam velmi silne vetry. Poskaracuju len konare a tak maju aj obrovske druhy stromv celkom pri dome, len su skratene do takej vysky bezpecnej aby ich nevyvratil vietor. Zatial co neviem z akeho dovodu u nas ked niekto schyti paniku ze mu spadne starsi strom na strechu vytne ho cely. Voda je celosvetovy problem a hlavne zdroj penazi pre urcitu veiolu ktora nie je nasa firma a zaraba na nasej vode. Stromy zadrzuju vlhko a tym mame aj vodu pre mesta.

 


Hosť

#313

2016-04-11 05:30

Túto petíciu som podpísala preto, lebo sa už nemôžem pozerať ako sa ničia naše lesy. Drevo sa odvezie a bordel ostáva. Mám nato dosť dôkazov čo zanechali po sebe drevorubači.Kopu odpadu,bordelu ,zničené turistické chodníky. A najhoršie natom je, že je to v národnom parku, a nikto nič.  


Hosť

#314

2016-04-11 06:20

pretože pracujem v oblasti OP a K a som už roky svedkom ako sa v tejto krajine v posledných rokoch nehorázne kradne drevo z krajiny do kogeneračných jednotiek na štiepku, ale aj sortimenty, kde sa nabaľujú vybrané skupiny ľudí, je hospodárska kriminalita

Hosť

#315

2016-04-11 06:25

nepáči sa mi svojvolné rozhodovanie miestnych neodborníkov o veciach, ktorým nerozumejú a rozhodujú od buka do buka podľa toho, kto dá viac...

Hosť

#316

2016-04-11 06:47

Stotožňujem sa s názorom, že v poľnohospodárskej a urbánnej krajine nabralo odlesňovanie a výruby líniovej zelene alarmujúci priebeh.

Hosť

#317

2016-04-11 07:15

Doteraz ľudstvo myslelo iba ekonomicky a vďaka tomu rástlo. Je už najvyšší čas, začať myslieť aj ekologicky, aby vôbec bolo.

Hosť

#318

2016-04-11 07:53

Zachráňme si čo sa dá. Buďme rozumný.
Už stačilo bezhlavého výrubu. Treba to riešiť rozumne.

Strieška

Hosť

#319

2016-04-11 08:15

Pretože sa už na to nemôžem pozerať. Súčasne veľmi pekne ďakujem za iniciatívu.

Hosť

#320

2016-04-11 08:35

Stromy su potrebne pre nas zivot na zemi.

Hosť

#321

2016-04-11 08:38

Je tu krásne,tak nech to tu krásne ostane aj pre naše deti.

Hosť

#322

2016-04-11 08:40

Spolu s pracovníkom štátnej ochrany prírody pánom Kovaríkom sa nám podarilo zabrániť, zatiaľ, výrubu troch krásnych tatranských smrekov v okolí nášho domu v Bratislave. Ostatní obyvatelia boli za výrub z dôvodu bezpečnosti a ohrozenia majetku. Keď vraj fúka silnejší vietor, stromy by niekoho mohli ohroziť na živote...!? Najhoršie, že im dal za pravdu aj pracovník z miestneho odboru životného prostredia. Vraj sú stromy prestarlé a suche a súhlasil pri konaní s výrubom. Smreky pritom nemajú viac ako 60 rokov, sú zelené, krásne rozkošatené, žijú v nich vtáci, skáču veveričky, zadržujú vodu, chránia nás pred horúčavami. Ešte raz vďaka, pán Kovarík.


Hosť

#323

2016-04-11 08:53

rozsiahle vyrubovanie stromov v KNM

Hosť

#324

2016-04-11 09:05

obesiť tých smradov
Les

#325

2016-04-11 09:09

Nemyslím si, že je správne chrániť technické hybridy topoľov vypestovaných umelo na priemyselné využitie.

Je ich potrebné nahradiť pôvodnými stromami rastúcimi v danej lokalite.




Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...