Petícia za umožnenie pestovateľského pálenia alkoholu

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Petícia za umožnenie pestovateľského pálenia alkoholu.


Hosť

#1

2016-03-11 08:25

Absolútne súhlasím s jej obsahom.

Hosť

#2

2016-03-11 14:14

Myslím si že je správna ! Ak mám záhradu a mám v nej úrodu a ovocie čo si dopestujem, tak by som mal aj právo na jej spracovanie / zaváranie, výroba vína a samozrejme aj výroba destilátu /. Podmienka : " Z vlastnej úrody a pre vlastnú potrebu "
Môže byť obmedzenie do 15 litrov !!!

Hosť

#3

2016-03-13 16:48

Prečítal som si text petície a dôvod sa mi javí prirodzene logický a pozitívne mierený k prospechu pestovateľov ovocia a celkovej spokojnosti občanov Slovenskej Republiky.

Hosť

#4

2016-03-14 07:46

Petíciu podporujem preto, že sa jedná o rozumné spracovanie prebytku ovocia. A myslím si, že domáci alkohol bez všelijakých esencii samozrejme v malom množstve je aj dobrý liek na mnohé zdravotné problémy.

Hosť

#5

2016-06-13 06:25

bo domaca je najlepsa :)

Hosť

#6

2016-06-13 07:58

Je to rozumná vec. Keď niečo pestujem prečo by som nemohol moju úrodu aj takýmto spôsobom využiť.
Bačko Svit

Hosť

#7

2016-06-13 13:35

Lebo to ma zmysel, nech aj pestovatel ma nieco za svoju namahu a naklady za vyprodukovanie kvalitneho ovocneho kvasu, nie len stat.

Hosť

#8

2016-06-15 07:53

Má to logiku. Pili ste už Jarabinovicu? Či mnoho iných špecialít, ktoré môže vypaliť len malovýrobca!? Aj preto podporujem, nehľadiac na bohapusté znehodnocovanie úrody. Lazorík

Hosť

#9

2016-06-17 11:16

považujem výrobu destilátov za obohatenie ale hlavne ekonomické zhodnotenie nevyužitých produktov ovocia za správne. Je len na škodu veci že si o tom nemôžme rozhodnúť sami ale rozhodujú nám o tom tí ktorí namiesto spravovania nášho majetku nám z akých si dôvodov zrazu vládnu.
ferdžo
Hosť

#10

2016-06-17 15:07

Keď vieme mať zodpovednosť za svoje rodiny, firmy apd. prečo by sme mali byť nezodpovedný pri zužitkovaní ovocia, ktoré sa nie vždy stihne skonzumovať. Len náš parlament je kompetentný a zodpovedný ? Vidíme všetci čo si s nami robia ako keby sme neboli svojprávni.

tulen1

#11 prachy sú prachy

2018-01-13 12:11

S petíciou sa nedá nesúhlasiť, pretože ústredný problém vidím v tom, že štát sa dobrovoľne nenechá pripraviť o ľahký  a pravidelný príjem,a ešte bude musieť urobiť zmeny v legislatíve.Tento nespravodlivý zákon mu vyhovuje, a to, že pestovateľom tak vytvára problem pri zužitkovaní úrody ho absolutne netrápi.