Zachráňme Zimný štadión v Humennom

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Zachráňme Zimný štadión v Humennom.


Hosť

#1

2016-01-15 21:44

Aby mesto Humenne nechradlo, ale rastlo a zilo.

Hosť

#2

2016-01-15 23:32

Humenne potrebuje zimny stadion ako aj deti a mladez v nom.Dakujem ze som mala detstvo ktore pozostavalo aj v tomto stadione,dalo mi to vela.Patri to k Humennemu.Ziadne ine vysvetlenie nemam,je to jasne!
Ancucuna

#3 Zachranne

2016-01-15 23:38

Humenne potrebuje zimny stadion ako aj deti a mladez v nom.Dakujem ze som mala detstvo ktore pozostavalo aj v tomto stadione,dalo mi to vela.Patri to k Humennemu.Ziadne ine vysvetlenie nemam,je to jasne!


Hosť

#4

2016-01-16 08:09

Už sa na to nedá pozerať co sa deje v našom meste ale treba to okamžite riešiť
nuno
Hosť

#5

2016-01-16 11:43

Tuto peticiu som podpisala preto lebo mi zalezi na tom aby tento stadion fungoval. A uz mam plne zuby toho co sa v meste deje,hereck
a tu vsetko nici co sa len da

 

 


Hosť

#6

2016-01-16 11:57

Chcem aby sport v nasom meste ostal, zapamatajme si, ze to co do deti vstepime dostaneme spat. Preco by nemohol fungovat stadion pod spravou mesta, ked aj napriek tomu ze bol v sukromnych rukach tak ho dotovalo mesto.

Hosť

#7

2016-01-16 21:57

preto som podpísal túto petíciu lebo ked som bol v HE tak som chodil na hokejové zápasy
HUMENNÉ HUMENČANOM

#8

2016-01-17 11:17

ZOBER PIVO NIE LOPTU! To je najnovsie heslo humenských radných pánov, respektíve Ladies. Aspoň z činnosti mesta mi to tak pripadá. Humenská radnica posledné roky preferuje Pivné Dni, Švejkové dni, Dni mesta Humenného , Jarmok Jarný, Zimný, Letný .....a neviem ešte aký. Samozrejme Aventy plné Pivných stánkov, alkoholu, neviazanej zábavy a nemôžem vynechať kolotoče, v Humennom tak obľubené. Tento typ zábavy a osobnostného "rozvoja" v našom meste každoročne rastie!!! Naopak možnosti športového vyžitia a royzvoja  ducha  a tela nielen detí, ale všetkých vekových kategórii obyvateľov mesta geometrickým rastom klesá. ( pre zamestnancov radnice " geometricky sa da voľne preložiť ako prudko"). V niektorých prípadach ( športových odvetviach ) bol pád tak prudký, že sa bojím, že samotné vstanie z popola asi ani nebude možné. Najjakavejšim prípadom je volejbal. Šport, ktorý preslávil Humenné nielen v SR a na volejbalovej mape Slovenska bolo Humenné roky hlavným mestom Slovenska. Dnes  humenská radnica nemá záujem podporiť žiadne snahy  rozvoja volejbalu ( zaregistroval som pokus prihlasiť mládež do nejakých súťaží pod hlavičkou Gymnázia , pričom mesto túto snahu nepodporilo) a sama to robiť nevie. Z bývalého klenotu humenského ( slovenského ) športu zostalo len H...., ba ani to nie , len zápach po ňom! Čo zostalo z jednej najväčšej volejbalovej základni v SR , ak nie najväčšej? Kde sú deti, ktoré trávili svoj voľný čas v telocvičniach na tréningoch dnes? Kde sú deti, ktoré nosili zlaté medajli z majstrovstiev Slovenska? Kde sú deti, ktoré reprezentovali mesto a v mnohých prípadoch aj Slovenskú republiku ako reprezentanti SR dnes?  Ako trávia svoj volný čas? .... Pád volejbalu v Humennom a zánik celej  volejbalovej "infraštruktúry" BOL a JE Barbarsky čin, ktorý bude v kronike mesta Humenné zapísaný čiernym písmom a je jedno akú mieru zásluh na páde humenského volejbalu nesie generálny sponzor, pretože zodpovednosť voči občanom nesie mesto a mesto malo urobiť " možné aj nemožne ", aby volejbal v Humennom zachránilo.

Ani ostatné športy neostali   " nepovšimnuté" mestskou radnicou. Pokračujme Futbalom.  Časy, keď na humenský štadión chodili fanúšikovia z celého zemplína na futbalovú extraligu ( bol rok aj s európskym pohárom ), sú nenávratne preč. Je pravda, že strmý pád futbalu v Humenom naštartovala už predchádzajúca garnitúra , avšak dnešná radnica nedokazala pád futbalu spomaliť, nedajbože ho reštartovať. Ale svojími neodbornými zásahmi ( bez akýchkoľvek skúsenosti miešajú recept na všetko ) voľný pád humenského futbalu urýchlili a dnes nastala situácia, že na jednom ihrisku ( pri mlyne ) trénuje a hrá svoje domáce zápasy viac ako 8 ( slovom : osem ) družstiev. Nebyť dlhoročných skúsennosti, odbornodsti a oddanosti p. Sroka by sme " športovú"  plochu pri Mlyne už dávno nemohli nazývať futbalové ihrisko. Spomínať zázemie, technické vybavenie, trenérsku odbornosť , vtiahnutie "vzorov" do futbalového diania, klubový život....ani nebudem. Pôvodne som sa chcel v tomto materiáli venovať aj týmto témam, bohužiaľ nenachádzam slová. Nie je ani o čom písať, nefunguje tam totiž NIČ! Len jednou vetou spomeniem, že humenskí dorastenci radšej pôjdu hrať za Jasenov , ako keby mali " reprezentovať"Humenné  v klube, ktorý kedysi hral extraligu, v klube, ktorí vedú ľudia, ktorí futbalu nerozumeju, nemajú žiadne skúsenosti .....

Hokej som mal spomenúť hneď po volejbale, pretože ich osudy sú zdá sa podobné. Bez ohľadu na deravú strechu ( to mal niekto zase štastie!, terajšemu správcovi zimného štadióna sa nič lepšie nemohlo ani stať... prečo? to spomeniem neskôr) sa humenský hokej rútil rýchlešie ako voľným pádom do absolútnej záhuby. add 1. Zimný štadión je v katastrofickom stave. Nefunguje tam už nič. Dokonca už ani samotný p. KOVALSKý ( štatutárny zástupca prenajímateľa ) neverí vo schopnosť pokryť požadované služby zo strany Zimného štadióna, nemôžem nespomenúť p. Semanca, ktorý pozná technický stav Zimného štadióna a sám vie, že je otázka času , kedy sa prejaví havaríjny stav dôsledkom čoho dôjde k technickej katastrofe , nedajbože k úrazú či dokonca k usmrteniu osôb. Jediný, kto vo svojej neskúsenosti a jednoduchosti verí v prevádzky schopnosť ZŠ je p. Ždiňák,  ( verí, že agregát v rolbe sa dá účinne vymeniť za dve hodiny. Za dve hodiny sa nedá predať ani kofola zo súda v jeho bufete na Zimnom štadióne). Technický je ZŠ v dezolatnom stave , napriek tvrdeniam p. Kovalského ( je neuveriteľné, že za stav, ktorý spôsobil na ZŠ v He , ktorý sa dá pomenovať aj Všeobecné ohrozenie doposial nikto nevzniesol obvinenie  ), že investuje do údržby a opravy ZŠ je skutočnosť pravým opakom jeho tvrdení. Za roky, počas ktorých " spravuje " ZŠ neinvestoval takmer nič do opravy a údržby, ba naopak nevykonal ani zákonom predpísané zásahy - revízie, svojími neodbornými a neľudskými a niesocialnými rozhodnutiami ( prepustil takmer všetkých, vlastne dnes už môžme povedať , že všetkých bývalých zamestnancov , so všetkými oprávneniami a licenciami, ktoré sú potrebné pri prevádzke ZŠ, nehovoriac o tom, že takmer s každým zamestnancom má nejaký "spor".....poväčšinou im nevyplatil mzdu, neuzatvoril pracovnú zmluvu atď....). Na druhej strane nemôžme povedať, že p. Kovalský neurobil na ZŠ nič. Predsa zvýšil cenu za prenájom ľadovej plochy, zníšil kvalitu ľadovej plochy a to na úroveň zamrznutého Laborca, dokázal znefunkčniť rolby, neodbornými zásahmi zničiť mantinely o šatniach a infraštruktúre ani nehovoriac. Aby som nemusel veľa písať, choďte sa všetci osobne pozrieť, ako vyzerá ZŠ po "investíciach " do opráv a údržby v ponímaní Radnice a v neposlednom rade p. Kovalského, rozbité okná, dvere, nie je schopný ani zaskliť rozbité okno len ho zaklincovať doskami. S trochou nadsázky dnes ZŠ v Humennom vyzerá ako  hokejova aréna v Donbase, ale po separatistickej vojne na Ukrajine. Je len otázka času, kedy sa niečo stane na ZŠ. Preto  tak ako som spomínal v úvode tejto kapitoly , sa pre MHK BeMACO nemohlo stať nič lepšie ako havária strechy a uzavretie ZŠ pre havarijny stav. Apropo, čítal som niekde , že stav strechy spôsobila víchrica, ktorá sa Humenným " prehnala". Zaujimavé, lebo "víchrica" sa Humeným prehnala z nedele na pondelok a strecha pretiekla zo soboty na nedelu. Add.2 Hokej ( mládežnícky ) samotný je momentá na pokraji "bankrotu". V Humennom sice máme hokejovú triedu, ktorá však nie je schopná postaviť ani jedno plnohodnotné družstvo. Na tomto mieste sa mi natíska použiť klasika   " a čo mladé zutekalo, a čo staré nevládalo". Samotný tréningový proces sa asi ani nedá nazvať tréningom, nepravidelnosť tréningov, častá zmena trénerov, vnášanie nešportovej atmosféry o nejakej klubovej príslušnosti niet ani reči. Samozrejme tým klesa záujem o samotný šport a tí, ktorí ešte vydržali pri hokeji ( myslím hlavne rodičov ) v záujme zachovania pohybovej aktivity svojích deti sa hambia na tribúnach pri zápasoch svojích ratolesti , kde vidia rozdiel výkonosti a prístupu v iných kluboch a hladkých prehrách svojích deti napr. 23:1. Apropo, bol som svedkom, keď deti odchádzali zo ZŠ s plačom a rodičia nahnevaní preto, že tréning odpadá, lebo sa nedostavil tréner a kľúče od šatní ma on. Nie raz sa opakovala situácia, keď trénerov zastupujú samotní rodičia, obuju si korčule a sami trenujú deti. Takže už pred časom ( nie po zatekaní strechy ) rodičia , ktorí majú záujem, aby ich deti dostali v trénigovom procese  to, čo majú dostať ( samozrejme v podmienkach SR ) vozia svoje deti do Michaloviec  ( dokonca sú ochotní navštevovať aj základnú školu v Mi ) a humenské deti rozvíjajú svoj talent a robia dobré meno mestu Michalovce nie svojmu rodnému mestu Humenné.  Chvála Bohu, že Michalovce sú schopné nahradiť funkciu mesta Humenné , pričom tento fenomén je aj v humenskom futbale. K 1. Lige hokeja v He nemá zmysel sa veľmi vyjadrovať, snaď len p. Ždiňák( ktorému nuseli vysvetliť, že ofsajd je, keď príde do úradu skôr ako jeho šéfka ), verí v správnosť počínania HKM BEMAKO. Hráme sice 1. ligu avšak bez jediného odchovanca Humenného, na poslednom mieste s neustálou fluktuáciou ( pre zamestancov MsU  : fluktuácia je v obmena )  hráčov a to z jedného prostého dôvodu= nevyplatené mzdy zo strany klubu, pričom klubový patriotizmus neexistuje čo bude mať za následok rozpadu A - družstva pri prvej príležitosti. ( mal som tu možnosť byť na ZŠ na rannom  rozkorčulovani pred večerným zápasom a kto uhádne koľkí hráči sa zúčastnili ranného rozkorčulovania má u mna 100€.  A - mužstvo je momentálne na poslednom mieste a mám taký dojem , že tento ročník ani nedohrá. Načo je Humennému také " A - mužstvo " nechápem. Vlastne chápen NA NIČ. Reálnym a jediným výsledkom takého počinu ( priviesť do He 1. Ligu takým spôsobom ) je , že to čo sme mohli investovať do humenských detí a rozvoja klubu sme prehajdákali na platy hokejovým "profesionálom",  hokejovým dôchodcom, odkundesom a tipérom, ktorí po skončení sezóny potiahnu so svojou hokejovou brašňou o dum dál, kde nájdu manažérskych dobrodruhov podobným tým našim. ( samozrejme sa nechcem dotknúť čestných športovcov, ako Kubo Mihalič  a iní ,  ktorí hľadajú svoje miesto na hokejovom poli, bohužial na Slovensku veľmi deformovanom).

 

Môj voľný čas na dnes vypršal, preto k vývoju a " rozvoju " Basketbalu, Tenisu, Atletiky, Bojových športov a iných sa vyjadrim o týždeň, samozrejme keď o to bude záujem.

P.S : odpoveď na mojú otázku " koľko hráčov bolo na rannom rozkorčuľovaní " je 1 ( slovom : jeden)

 

 

 


Hosť

#9 okRe:

2016-01-17 12:34


Hosť

#10

2016-01-17 13:30

Kam maju chodi nase deti?Ako si maju pljit svoje sny a rozvijat svoj talent?Preco?Lebo mame v meste zlodejov?Tisic trpi kvoli par ludom...

Hosť

#11

2016-01-17 17:21

záleží mi na tom, aby šport v Humennom fungoval

Hosť

#12 Re:

2016-01-17 17:58

#8: HUMENNÉ HUMENČANOM -  

 perfektne zhodnotenie. Presne tak to je. 

 


Hosť

#13 Re:

2016-01-17 21:26

#8: HUMENNÉ HUMENČANOM -  

 Perfektne zhrnutie. Dakujem. Zdielam.


Hosť

#14 Re:

2016-01-17 21:52

#8: HUMENNÉ HUMENČANOM -  

Tak týmto ste trafili klinec po hlavičke.

Ešte by som chcel vidieť vzduchotechnické strojovne ( sú štyri, a ich úlohou bolo fúkať teplý vzduch pod strechu, aby drevená konštrukcia, ktorá tvorí základ strechy nezhnila ) v akom sú stave. Som presvedčený o tom, že ten pánko, ktorý má ZŠ v správe, ani netuší, načo súžia a ako ich prevádzkovať, o súdruhovi Ždiňákovi ani nehovorím. Bola tam technológia za tisícky eur, tak by som ju chcel vidieť, či tam ešte je, alebo či nedostala "nohy". Lebo títo vagabundi sú schopní všetkého.

 

 


Hosť

#15 Re: Re:

2016-01-17 21:59

#14: - Re:  

 Súhlasím!!!


Hosť

#16

2016-01-18 10:58

Zmak sa budoval s penazi humenčanov a preto patri humenčanom.Cudzie nechceme, svoje nedame.

Hosť

#17

2016-01-20 08:56

Stop arogancie moci mestkej radnice a likvidácie športu v Humennom ako ,takého !!!
V mene zdravia nasich deti a vnúčat dať športoviska do rúk tych ,čo to robiť vedia a zobrať ich vládnucej oligarchii v meste,ktorá si z nich zrobila biznis a zo športovcov a verejnosti rukojemníkov!!!!
Jeden club ,športové odvetvie z akýchkoľvek príčin skončiť môže ,ale pokiaľ v tomto meste je likvidácia športu doslova programom radnice pod vedením neschopnosti a arogancie primatorky ,tak to treba čo najskôr zastaviť a to aj verejnými protestami obyvateľov-daňových poplatnikov -voličov.

Hosť

#18

2016-01-20 18:39

Deťom zobrali budúcnosť.
.

#19

2016-01-20 19:17

Podporte aj         www.peticie.com/vranov

 


Hosť

#20

2016-01-21 14:14

Lebo ja ako byvali hrač a trener som bol vždy proti cudziemu človeku dať mu do prenajmu zimny štadion nebolo žiadne vyberove konanie to je dosledok že veĺa deti odišlo do inich klubou.Preto som pohoršeni nad tym čo sa stalo je dósledok pani primatorky .Ja ako hrač som tu niečo za 34 rokou odohral a reprezentoval Humenne nie len v hokeji ale aj inich športoch ale pre niekoho som neprispósobili (nie som Smerak)

Hosť

#21 Re:

2016-01-22 09:37

#20: -  

 No a ty azda tiež nevieš ,že hrobarka športu v Humennom  pod heslom ,, BER DROGY A NIE ŠPORT!'' sa nemôže zviditeľňovať na športoviskach ako Veštica a od mladých sportovcov tam získať hlasy nedokáže ? Tak si zvolila inú alternatívu zviditelnovania sa  a cez likvidáciu všetkého ,čo v tomto meste ako,tak fungovalo  sa stáva mediálnou hviezdou hlavných správ v elektronických mediach! Veď aj negatívna reklama je reklama a čo tam po pravde a realite jej konania na primátorskéj stoličke. Veď nie je lepšie rozprávať rozprávky v kostole jej voličom a pritakavačom o jej bezchybnosti a nepostradatelnosti než riešiť problémy a ich príčiny v meste a u jeho obyvateľov??? Ale toto presne vybrata a vymedzena skupina voli čov v tomto meste chcela. A čo tam po športe a športovcoch ,veď tam sa oni zadarmo nenajedia a ani zadarmo neodvezu !! Veď už žeby len im dobré bolo a čo tam po ich vlastných deťoch a vnukoch.....