Celoročný zákaz používanie petárd a delobuchov

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Celoročný zákaz používanie petárd a delobuchov.


Hosť

#826

2016-06-02 09:23

Nebezpečné a hazard zo zdravím sa mi neľúbi!

Hosť

#827

2016-06-26 21:25

Je správna !
ghost

#828 Re:

2016-11-15 21:42

#4: Múdro hovoríte! :) 


Hosť

#829

2016-11-16 22:15

Je to voči ostatným občanom agresívne a egoistické.Trpia tým aj zvieratá .Dá sa oslavovať aj bez delobuchov a hluku.
Dalibor Steindl
Autor petície

#830 Link na stiahnutie hárkov

2016-12-19 07:26

Vážení priatelia, ešta raz dávam do pozornosti link na stiahnutie hárkov na podpis :

 

http://www.regionportal.sk/pf/peticia-celorocny-zakaz-delobuchov.pdf

111

#831 Re:

2017-12-30 12:45

SA TU STAŽUJETE  A HLAVNE NA SILVESTRA CUMITE VŠETCI CEZ OKNA....A ZA DALSIE,ZE SA STRIELA SKO? TAK TO NA SLOVENSKU JE PRVO SA MUSIME NAUCIT CO TO JE LAVA A PRAVA STRANA SKOR TO TREBA UCIT NASE DETI LEBO SA MI HLAVA ZASTAVUJE KED IDE MATKA A DETI PO CHODNIKU PO LAVEJ STRANE!TIE DETI ROBIA POTOM TO ISTE STACI AK SA POZRETE AKO SA CHODI V NAŠOM MESTE...AKO TELATA... ALE TATO TEMA JE ASI O TOM ZE Vam niekto mimo silvestra hodi delobuch pod okna tak to si treba riesit v baraku a nie tu idete zakazovat a stazovat sa akoze preco si nemozem v priebehu roka odpalit volade na roli ohnostroj ci delobuch?Mne potom vadia silne motorky co ma budia pod barakom? Zakazeme aj tie?Tam nech sa riesa dolezitejsie veci a nie toto a ak Vam niekto trieska pod oknom po 22 mimo silvestra zavolajte si policiu ta je povinna to riesit a moze podat trest.ozn.na neznameho pachatela, mozno tu moc mudrujem ale urcite nepodporujem zakaz!a to ze niekomu hrabe skor a trieska pod oknami to neni urcite na zmenu zakona ja si tiez mimo  silvestra hodim ale idem na pole.

123

#832 Re:

2017-12-30 13:01

#1: tienový  sa tu stazujete a na silvestra všetci cumite cez okna a komu sa to nepaci tak si zatvor na 2h okno a neries aj ja mam doma psika a  normalka zatvorime okna a je to v pohodke, mne vadi v lete hukot motoriek, nezakažeme? Boze ludia je to tradicia a je raz do roka raci nech sa riesi ze si nezberate ....po zvieratkach za dalsie ked si pustate volne pusteneho psika preco nema nahubok? Volne pusteni havo ma mat nahubok!stekaju aj po 22 aspon tu kde byvam ja jednoducho je to spolunazivanie a za dalsie preco sa teda nezakazu zvierata? Ked uz chceme vsetko zakazovat....ano je chore ak mimo silvestra vam niekto hadze delo.pod okna je nato urcena doba a tej sa treba drzat a ak si chcete hodi treba ist  volade na pol.Zakaz nepodporujem,pekny den.


Hosť

#833

2018-01-23 16:07

Mnoho týchto reakcií je prehnaných. Petardy sa týkajú max. 2 dní v roku, čo je prekonateľné a aspoň ja sledujem trend, že sa používajú posledné roky v menšom. Väčšina reakcií vznikla na základe toho, že ľudia majú doma zviera, ktoré, očividne, je pre nich viac ako čokoľvek, pričom takýto vzťah sa mi zdá prehnaný. Súhlasim so znečisťovaním okolia, v ktorom ostávajú kartónové ostatky petárd a s tým, že to môže rušiť starších ľudí, ale povedzme si...je to prvý krát v živote čo to zažili?

Nechcem tu nič zľahčovať a vidím obidva strany, tú ktorá sa chce baviť, aj tú ktorá má doma zvieratá či malé deti. Avšak nie je táto petícia len ďalšou príležitosťou k nevraživosti dvoch strán?

A v poslednom rade, by som od navrhovateľov rád videl nejaké čísla, niečo čím by opodstatnili poškodzovanie cudzieho majetku či ujmu na zdraví spôsobnú priamo petardami či hlukom z nich, zavinením cudzej osoby.

duki

#834

2019-01-04 11:47

Nestačí zakázať POUŽÍVANIE, zakázať treba aj PREDAJ. A v každom meste alebo obci nech je na Silvestra alebo na Nový rok len jeden oficiálny ohňostroj, organizovaný mestom alebo obcou. 

Jožo

#835 Jožo ZV

2022-01-03 17:17

Treba s tým bordelom už konečne skončiť. Nie myslitelné, že ráno o 6,20 idem z obchodu a za chbtom mi nejaký debil strelí delobuch    a všetky autá naokolo sa rozhúkajú. prídem domov a najedem doma plačucu 3 ročnú vnučku a trasúceho psa od stracu. a ak si niejaký magor myslí, že -je to frajerina a ujde tak nech si zájde na Ukrajinu aby si užil strelbu a výbuchy. 

Lukáš

#836 Re: Tak s týmto zas nesúhlasím

2022-01-25 22:57

#219: -  

 Minúta ticha je pri nejakom smútku. Tu nesmútime, ale oslavujeme nový rok, tak minúta ticha asi v tomto prípade je odveci. Alkohol? Nie každý ho používa na nový rok. Ja napríklad vôbec nepijem alkohol a ani nefajčím. Ale nebol by som za úplný zákaz asi. Aspoň od 31.12 23:00 do 1.1 01:00 by to mohlo byť povolené. Inak ja som ohňostroje resp. petardy nikdy nepúšťal, ale rád aspoň pozerám na iné, keby sa nasadil kompletný zákaz, tak z okna by som nevidel nič. A mesto už asi 2 rok nemá oficiálny ohňostroj. Teda de facto by som nevidel nič. Ale tiež nie som za to, aby sa petardy púšťali už od začiatku decembra. Predaj by mal byť od 27.12 do 31.12, potom už nie (ani pred tým).