Celoročný zákaz používanie petárd a delobuchov

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Celoročný zákaz používanie petárd a delobuchov.


Hosť

#201

2016-01-03 11:16

Nenavidim delobuchy a petardy.

Anonymous

#202

2016-01-03 11:16

Niečo konkrétne, čo by mohlo pomôcť ľuďom, ktorí chcú slušne a bez stresu z výbuchov žiť.

Hosť

#203

2016-01-03 11:18

Drzim nam palce ;)

Hosť

#204 Re: X

2016-01-03 11:21

#161: - X 

 Polhodinový? Snáď myslíte mesačný nie? Od začiatku decembra a ešte ej dnes. Bývam na dedine a to trieska od rána do večera. Veď nie je nornálne aby niekto petardy hádzal o 23:30 15. 12. alebo podľa Vás áno. A keď otvoríte okno a zahulákate, vidíte len chrbáty ako to uháňajú preč. A náš pes taktiež stresuje - nechce ísť von , do myšej diery by sa vopchala. Mne osobne to taktiež vadí, mám ticho robím si veci a do toho rana - veď sa človek zľakne, čo keby niekto dostal záchvat, to by podľa Vás bolo tiež vtipné? 

AvH

#205

2016-01-03 11:24

Petícia je trošku dvojsečná. Určite by som dal nejaké obmedzenia, ale celkový zákaz nie. To už zaváňa šikanou hlavne v tomto policajnom štáte. To čo sa dialo tento Silvester bolo už na hranici znesiteľnosti. Začalo to okolo poobedia a nekontrolovateľne to trvalo do minimálne druhej hodiny rannej a pokračovalo aj na druhý deň v menšom rozsahu. Ak sa určia určité hodiny, kedy sa môže robiť súkromný ohňostroj, resp. vybrané miesta kde sa to môže, tak rád to podporím. Ale celkové zrušenie určite nie. Aj keď by malo isté výhody to ako to funguje v Austrálii, kde sa môže robiť len oficiálny ohňostroj a ostatok v rozpores so zákonom...


Hosť

#206

2016-01-03 11:26

Pretože zvieratá neskutočne trpia týmito streľbami, keďže nevedia hovoriť, musíme hovoriť my ľudia, nakoľko sme homo sapiens sapiens - teda človek rozumný, dnešný , aj keď mám stále silnejší pocit, že ten zdravý ,správny rozum akosi u ľudí ustupuje . A trpia aj seniori , aj malé deti . Strieľajú takmer od poloviny decembra až do troch kráľov. Nestačia všetky tie katastrofy, okolo nás? Treba im ešte prispievať hlúposťou , bezohľadnosťou a inými "nie" ľudskými vlastnosťami? NIE , preto podpisujem túto petíciu.
nepochopitelne!
Hosť

#207

2016-01-03 11:26

Lebo neznasam bezdovodne vybuchy,mam starsich susedov a oni su doslova po vybuchu dezorientovani od strachu!!!!Ako sa pise vyssie stirelaju od zaciatku decembra az do troch kralov, ale este aj mimo toho len tak bezdovodne. Treba to jednoducho zakazat,pocnuc aj vyrobou!!!

 


Hosť

#208

2016-01-03 11:26

Treba prestať aj s veľmi drahými, životné prostredie zaťažujúcimi a nezmyselnými ohňostrojmi za "spoločné" !! Podobný, ak nie lepší efekt sa dá dosiahnuť laserovými prístrojmi, ktoré sa dajú kúpiť cca za dvoj - trojnásobok mestského ohňostroja a dajú sa používať minimum 50 rokov ! Ich využitie je však omnoho lacnejšie a mnohostrannejšie, ako búchanie a smrad ohňostrojov ! Napríklad: Mestské a obecné akcie, svadby, promócie, stužkové, športové podujatia a pod...

Hosť

#209 Re: Re:

2016-01-03 11:28

#22: zodpovedy :-P - Re:  

absolútne súhlasím. 

lojzo

#210

2016-01-03 11:29

Zase sa ozvali neurotici a bio matky z modrého koníka .. necháopem človeka, ktorému vadí cca 30 minútový ohňostroj .. ak to niekomu vadí tak to fakt musí byť chorý človek .. raz za rok sa to dá vydržať ... nechápem prečo ľudom v poslednej dobe všetko vadí .. a že sú to peniaze vyhodené do vzduchu? ja dávam každý rok za ohňostroj 3 000€ robím ho pre celú chatovú oblasť a všetci pozerajú a deckám žiaria oči .. jááj pardón to nie sú deti mamičiek z modrého koňa z vymývača mozgov ... tak ja chcem petíciu za to aby bol v noci klud a nerevali susedovcom decká lebo sa nemôžem vyspať !!! a hučia jak najaté a ráno behajú to sú neni ľudia .. a taktiež za to aby si psíčkari zbierali hovná po psoch .. 

208

#211 Re:

2016-01-03 11:30

#202: -  

 Laserové premietanie!


Hosť

#212 Re:

2016-01-03 11:33

#210: lojzo -  

 Treba prestať aj s veľmi drahými, životné prostredie zaťažujúcimi a nezmyselnými ohňostrojmi za "spoločné" !! Podobný, ak nie lepší efekt sa dá dosiahnuť laserovými prístrojmi, ktoré sa dajú kúpiť cca za dvoj - trojnásobok mestského ohňostroja a dajú sa používať minimum 50 rokov ! Ich využitie je však omnoho lacnejšie a mnohostrannejšie, ako búchanie a smrad ohňostrojov ! Napríklad: Mestské a obecné akcie, svadby, promócie, stužkové, športové podujatia a pod...  A milý Lojzo, mal by si to za zlomok financií a deťom by tak isto žiarili oči !!!

Tento príspevok bol odstránený jeho autorom (Show details)

2016-01-03 11:36



Hosť

#214 Re:

2016-01-03 11:39

#210: lojzo -  

 Tu vôbec nikto nehovorí o zákate ohňostroja na Silvestra o polnoci. Tu je reč o debiloch, ktorí od polovice decembra do polovice januára sa odbavujú spôsobom že hádžu petardy a delobuchy medzi ľudí  na uliciach, pod autá na parkoviskách alebo len pre to, aby vystrašili človeka so psom na prechádzke. Ja som tiež psíčkar - mám 3 psov vycvičených na obranu - čiže streľby sa neboja, skôr útočia na strieľajúceho. Ak sa môže búchať bezdôvodne na uliciach, tak aj môžem bezdôvodne ich pustiť medzi tých, čo sa zabávajú s petardami ..... a potom výsledok uvidíme.


Hosť

#215

2016-01-03 11:41

Dakujem za tuto iniciativu. Dufam,ze kompetentny ju budu brat vazne a aj Slovensko sa prida k vyspelym krajinam, kde takyto zakaz funguje a konecne sa nasi domaci milacikovia,ale aj nase deti nebudu bat a nebudu v nebezpeci po pripadnej zlej manipulacii s delobuchmi. V mnohych mestach u nas uz tieto zakazy su, avsak kontrola a postihy chybaju.

Hosť

#216

2016-01-03 11:41

Dufam ze sa peticia schvali

Hosť

#217

2016-01-03 11:41

Naprosto souhlasím! Kdyby se to tak zavedlo všude, bylo by to nejlepší.

Hosť

#218

2016-01-03 11:45

...lebo je to v súlade s prírodou a ľudským prístupom k spoluobčanom, faune a flóre tejto nádhernej krajiny a planéty... Je to nekonečný príbeh nezodpovedných, škodoradostných, chorobne bezohľadných a bezcitných ľudí, ktorí takýmto cynickým spôsobom si riešia svoje komplexy na úkor ostatných...


Hosť

#219

2016-01-03 11:47

Slávme Nový rok minútou ticha a bez alkoholu!!!

Hosť

#220

2016-01-03 11:48

Súhlasím ,pretože zbytočné úrazy sa stávajú práve neodborným zaobchádzaním pyrotechniky

Hosť

#221

2016-01-03 11:48

...stotožňujem sa so všetkými bodmi požiadavky, lebo sám zažívam toto terorizovanie na sebe, mojej rodine a našom psovi. Som presvedčený, že rovnako sa cítia byť terorizovaní aj iní spoluobčania a zvieratá, ktoré žiaľ rozprávať a podávať petície nevedia...

Hosť

#222 ...

2016-01-03 11:50

Vďaka za petíciu!

Pyrotechnika znečisťuje životné prostredie, stresuje a ohrozuje ľudí a zvieratá (v meste aj v prírode) a sú to zbytočne vyhodené peniaze.

Zástancovia pyrotechniky sú zvyčajne tí, ktorí na nej prifitujú finančne, alebo inak...alebo sú to primitívy s nizkym IQ (viď. vulgárne príspevky s hrúbkami) a s malým egom - inak sa zviditelniť zjavne nedokážu.

Inak ja za svoje zvieratá platim dane a zbieram exkrementy a čo ten bordel po nich?


Hosť

#223

2016-01-03 11:51

Už to ublížilo dosť
Guest

#224 Re:

2016-01-03 11:54

#4: -  

 Urcite kazdy rok na to aj prispievas podla tvojich reci... :D Hrdinovia za monitorom :D... Peterdy a delobuchy su hovadina a mali by ich prestat predavat a pouzivat,,, Ohnostroje hold patria ku Silvestru, zmierte sa s tym...


Hosť

#225

2016-01-03 11:57

Preto, že to ubližuje zvieratkám a nevidím v tom žiaden význam. Peniaze sa dajú použiť aj inde. Hlavne keď to najviac používajú sociálne slabšie prípady.