Celoročný zákaz používanie petárd a delobuchov

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Celoročný zákaz používanie petárd a delobuchov.


Hosť

#526

2016-01-04 13:21

Nikdy nebývalo toto besnenie s petardami a delobuchmi také intenzívne ako v posledných rokoch. Začalo sa to začiatkom decembra a ešte aj teraz 4. januára sa niekto na tento spôsob zabáva. Nie som proti ohňostroju vo vyhradenom čase na Silvestra a Nového roku, to na pár hodín schováme psa dnu, aj keď je celoročne vonku, ale jeho stres neprajem nikomu!!!
Lulu

#527 Re:

2016-01-04 13:21

#523: pusinka -  

 Parádny taký ako napríklad v Paríži


Hosť

#528

2016-01-04 13:23

Túto petíciu som podpísala predovšetkým z dôvodu zbytočného zaťažovania životného prostredia, hluku a ohrozovania zdravia ľudí.
gazdovia

#529

2016-01-04 13:26

kto má zvieratá, rozumie. my bývame na lazoch 7 km od mesta a aj tak nám domáce zvieratá splašené utekajú z ohrád...


Hosť

#530

2016-01-04 13:33

Podpísala som to preto,lebo viem aké sú ohlušujúce výbuchy neskutočne silné,nám sa až dom otriasol.Potom máme malé deti,tie precitlivelé ušká detičiek to je niečo neskutočné a nakoniec náš pes.Chudák,ten sa išiel zblázniť,on nevedel kde sa má skryť a ja som skutočne tiež už nevedela kde ho mám zatvoriť.A ten pes nieje maličký.Na štedrý večer sme práve začali sadať k štedrovečernému stolu o 18.00 h keď začala mládež neďaleko s delobuchmi.Neviem čo si uctia a čo nie,ale na štedrý večer,????Som za zákaz delobuchov.

Hosť

#531 Re:

2016-01-04 13:37

#507: -  

 Ja tomu tiež verím, no na druhej strane ak nebude úplný zákaz, zákon nič nevyrieši lebo u nás je mnoho zákonov a ich dodržiavanie je diskutabilné a kontrola či sa dodržiava o tom ani radšej nehovorím.... A potom zas podnikateľská loby, čo sa týmto ruhom obchodu zaobera určite použije svoje páky a uplatí tých čo o tom zas ne/rozhodnú :-(

 


Hosť

#532

2016-01-04 13:39

Lebo to treba riešiť a zabrániť škodám a úrazom
Popokatepetl

#533 Re: Pff...

2016-01-04 13:45

#2: -  

 ... hráte sa tu s raterdmi... nesúhlasím s pálením peňazí do vzduchu... ale aby si niekto odoprel zábavu, lebo nejaký čokel či chuchvalec clpov má trach z niečoho, na čo he majiteľ nepripravil (ktorí zároveň naplatí za nájomníka a za odvoz) je čistá retardácia. Až keď si budú platiť za nájomníka - vtedy som ochotný ich akceptovať, inak sú to pokritecké čubky. 

 


Hosť

#534

2016-01-04 13:46

Vadi nam to. Zdielame nazor ze to skodi. Mame doma zvierata a vidime ako sa boja aj niekolko dni potom. A aj nase dietatko v brusko bolo nepokojne.
Anna

#535 Re:

2016-01-04 13:53

#210: lojzo -  

 Ohňostroj je pekný zážitok, to je pravda. No uvedomte si prosím Vás, že naozaj treba určiť presný čas a miesta, kde by mohol byť. V súčasnosti mám strach ísť na námestie práve preto, že sa bojím delobuchov a petárd a naozaj ich majú v rukách deti a mladí ľudia, ktorí si neuvedomujú čo všetko sa môže stať. Kedysi sme chodievali na námestie, pozreli sme si program, zatancovali si, zabavili sa, v kľude sa porozprávali s kamarátmi...teraz je to nemožné!!!! Počkali sme do polonoci a spolu si pripili a popriali všetko dobré a vychutnali si jeden pekný normálny ohňostroj...teraz je to nemožné!!! Nemôžem zobudiť deti, obliecť ich a zobrať na námestie, aby si mohli ohňostroj pozrieť, pretože mi to nedovolí strach a zmysel pre zodpovednosť. Nemáme sa finančne najhoršie, no na súkromný ohňostroj peniažky nemáme. Štatu aj mestu platíme aj s manželom dane, tak ako všetci. No pre niekoľko bezohľadných ľudí, ktorí sa nevedia slušne a zodpovedne správať nemôžeme ísť s deťmi v kľude a bez strachu vychutnať si novoročný ohňostroj. Pýtam sa prečo? Ako je toto možné dovoliť? Je to o výchove a zodpovednosti každého jedného z nás - mladší ľudia majú byť vedení k slušnosti a ohľaduplnosti a nie k tomu, aby sa jeden pred druhým vyťahovali, kto z nich má lepšie delobuchy a ktoré koľko stáli a podobne. To je primitívne. Tiež by ste si nevychutnali ten Váš ohňostroj, keby okolo Vás a Vašich najbližších lietali petardy a delobuchy z každej strany. Tak skúste pochopiť. Pokiaľ by to bolo únosné a v poriadku, takáto petícia by nikdy nevznikla - nebola by totiž potrebná. 

 


Hosť

#536

2016-01-04 13:58

Dobry den .
Mame doma psika a ten nam vsetkym bude velmi vdacny ak novela zakona v parlamente prejde .

Hosť

#537

2016-01-04 14:05

Nenávidím delobuchy a petardy a milujem zvieratá!!!

Hosť

#538

2016-01-04 14:07

Pretoze to usetri zivotne prostredie, nervy a urazy mnohych ludi a hlavne zvierat!

Hosť

#539

2016-01-04 14:13

LEBO JE TO SPRAVNE - OHLADUPLNE K LUDOM ZVIERATAM I ZIVOTNEMU PROSTREDIU + MALO TO BYT UZ DAVNO ZAKAZANE !
Saito

#540 Re:

2016-01-04 14:16

Kokocina na entu....


Hosť

#541

2016-01-04 14:23

Hlučný prejav delobuchov a petárd negatívne pôsobí na deti , zvieratá a spôsobuje im to traumu.
host

#542

2016-01-04 14:30

Myslim, ze jeden poriadny obecny / mestsky ohnostroj presne o pol noci na prelome rokov, popripade pri nejakej velkej mestskej akcii, je tak akurat. Kto chce, pride sa pozriet, kto nie, ostane doma. Ale aby clovek pocuval mesiac v kuse nejake buchanie naokolo, to je naozaj moc. 

Zazil som Sylvestra v holandskom meste - zaciname sa priblizovat k ich zvykom - trieskat plieskat mesiac pred a mesiac po Sylvestri. Clovek naozaj nema ani chut ist sa niekde pozriet na profesionalnu ohnostrojovu show, ked to bucha v kuse vsade naokolo. Nielen ohnostroje, ale aj zvratenu zabavku v podobe hadzania petard ludom pod nohy. 

Vyplasenu divu aj domacu zver a znecistene prostredie uz ani nespominam.....


Hosť

#543

2016-01-04 14:36

1.jedovaté a neekologické v dnešnom rozsahu, 2.záľuba, ktorá nie je všetkým príjemná a nedá sa vyriešiť ústupom obťažovaného a ohrozovaného, 3.nežiadúca podpora čínskej ekonomiky, 4. strata výnimočnosti bežným používaním - zostal len biznis, fanatici a predvádzanie solventnosti :(

Hosť

#544

2016-01-04 14:44

neznášam streľbu, ľutujem zvieratká!

Hosť

#545

2016-01-04 14:47

Tento Silvester som nemohla hodinu uspať malé 2 ročné dieťa, ktoré sa strhávalo pri každej rane.Mám psa pre ktoré sú tieto rany traumou, napriek podaniu ukľudňujúcich liekov

Hosť

#546

2016-01-04 14:56

Trpia ľudia, zvieratá, ničí sa prostredie- všade neporiadok,,,,,a hlavne v tom nevidim zmysel.

Hosť

#547

2016-01-04 15:18

Pretože je choré,že to u nás takto stále funguje, výbuchy obťažujú a škodia ľudom a o zvieratách ani nehovorím.
Obce a mestá dávajú na túto nezmyselnú šou nemalé sumy a všetkým to príde normálne....Ďakujem za Vašu snahu!!!

Hosť

#548

2016-01-04 15:50

Pre uvedené dôvody autora tejto petície, plne s nimi súhlasím

Hosť

#549

2016-01-04 15:51

Lebo samozrejme súhlasím, tiež mám doma zvieratká, ktorė sa boja a mňa samú to strieľanie od polovice novembra tiež obťažuje.

Hosť

#550

2016-01-04 15:52

Preto že mám maleho psíka a ten sa strašne bojía v neposlednom rade aj mne to nie je príjemné ked zaznie tá rana aj ja sa strašne zľaknem hlavne ked som vonku