Celoročný zákaz používanie petárd a delobuchov

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Celoročný zákaz používanie petárd a delobuchov.


Hosť

#476 Re: Re: Re: zakazme vsetko

2016-01-04 09:06

#468: chocholusik - Re: Re: zakazme vsetko 

 Neviem odkial ste ale je beznym zvykom ze petardami zacinaju uz NA VIANOCE! Ba dokonca na Mikulasa. Takze je to suvislych niekolko tyzdnov lebo este aj po Troch kraloch sa najdu zabudnuti...


Hosť

#477 Re: Re:

2016-01-04 09:09

#22: zodpovedy :-P - Re:  

 asi si zabudol, že autá, bicykle a aj kolobežky na niečo slúžia, tzv. zábavná pyrotechnika  zatiaľ narobila v nesprávnych rukách len a len škody na zdraví, majetku, nehovoriac o utrpení zvierat.


Hosť

#478 Re:

2016-01-04 09:17

#77: -  

 Preco si myslite, ze nam to zacalo vadit az, ked sme si obstarali psa alebo macku? My mame psa od kedy sa pamatam, a predtym tj pred rokom 1989 s tymto ziaden problem nebol, pretoze s vybusninami bolo zakazane manipulovat mimo vojenskych zon. Nikde sa petardy a delobuchy neponukali a nedali kupit...to len kapitalizmus zaraba aj na ludskej hluposti a nestasti, nestiti sa predat 10 rocnemu decku hoci aj raketu zem vzduch. Nikdy vo svojom zivote som ja osobne ziadnu petardu ci delobuch nekupila a ani neodpalovala nic netusiacim ludom pod nohy...


Hosť

#479

2016-01-04 09:18

Mame babatko, psa aj kocura a od vianoc az doteraz nam kazdy den buchaju okolo bytovky petardy. Je to strasne. Nic proti ohnostrojom, su pekne a da sa na ne pripravit, avsak buchanie petard a delobuchov znicoho nic uprostred dna aj v noci by sa malo zakazat! Kto ma z toho radost?
Jozef

#480 Toto nie je o zvieratkách:)

2016-01-04 09:30

Na prvom mieste je človek, naše deti, zdravie, pokoj. Až potom šťastie psíkov. Podporujem túto petíciu, pretože pyrotechnický priemysel je vážna choroba. Ale ak sa to scvrkne na ochranu zvieratiek, ďaleko sa nepohneme:) Prajem požehnaný nový rok, všetkým+


Hosť

#481 Re:

2016-01-04 09:30

#155: Manko -  

 .. a čo tie odrthnuté prsty, vypálené oči, infarkty, strach v detských očiach???? a nie peniaze za pyrotechniku, ale peniaze za ošetrenia, výjazdy požiarnikov - to sú náklady, ktoré má na svedomí pyrotechnika.


Hosť

#482

2016-01-04 09:31

Ja osobne som od 23.do1.hodiny bola v šoku z intenzity a množstva rachotu... akoby tie delobuchy zadarmo rozdali... hruza. Celkom rada by som bola bez toho. .nehovoriac o traseni sa nášho psa a ukludnovani detí. ..


Hosť

#483

2016-01-04 09:33

Je to draha zbytocnost, ktora nici zivotne prostredie a zdravie ludi a zvierat, ostava po nom len neporiadok a smrad.

Hosť

#484

2016-01-04 09:46

Pretože poškodzujú parkujúce autá a znečisťujú okolie bytoviek, parkov, komunikácii a celkovo ničia životné prostredie.

Hosť

#485

2016-01-04 09:47

Souhlasím s touto peticií a navrhuji i na Silvestra vymezit čas na používání petard a podobných nástroju.

Hosť

#486

2016-01-04 09:48

Pre tých, ktorí sú starí, chorí, slabí, ale aj pre malé deti, ktoré netušia čo to stvárame tými výbuchmi, je to o šoku, vystrašení a naháňaní obáv či desu a hrozba sily a nekontrolovanej moci.
Pre zvieratá, či už domáce ale aj voľne žijúce v prírode, to ani netuším - čo to v ich správaní spôsobí - zažívajú určite paniku z tých strašných treskov a že na nich padá ešte aj oheň. A pre tých, ktorí chápu o čo ide - potrebujeme si dokazovať, kto tu má viac agresivity a nadvlády?

Hosť

#487

2016-01-04 10:02

Som osobne proti oslavám takého druhu, t.j. delobuchy, petardy, ohňostroje...
Nerobí to nič dobré, ani to nemá žiaden význam...
Malým deťom to naháňa strach a zvieratá majú niekoľko násobne citlivejší sluch...
Dúfam, že to popodpisuje, čo najviac ľudí, už bolo na čase...:-)

Hosť

#488

2016-01-04 10:04

Je to bezohľadné voči malým deťom, starším ľuďom, chorým a voči zvieratám. Tento rok to strieľanie bolo intenzívnejšie a dlhšie. Pred dvomi rokmi som zažila nepríjemný zážitok na ulici. Dvaja asi 10 roční chlapci hodili delobuch pred babičku na chodníku a strašne sa na tom zabávali.Na druhom chodníku som sa zľakla aj ja. A takých prípadov nie je málo.
Michal

#489 Re: zakazme vsetko

2016-01-04 10:19

#456: chocholusik - zakazme vsetko 

Vsetko co vo svojom texte uvadzate ma aj nejaku pozitivnu pridanu hodnotu. Petardy ale maju len negativa, snad okrem ukojneho potesenia tych co to odpaluju (ak nie zrovna umyselne zlomysleneho ci sadistickeho...).

Hosť

#490 Re: Re: Re:

2016-01-04 10:22

#470: - Re: Re:  

 Pekne napísané :-) 

Hosť

#491 Re: Re: Re: zakazme vsetko

2016-01-04 10:27

#468: chocholusik - Re: Re: zakazme vsetko 

 vy ste potom zo šťastného kraja, keď vám búchajú len 1x do roka......presťahujte sa na Slovensko, tu si toho užijete mesiac a pol


Hosť

#492

2016-01-04 11:07

Ako byvaly profesionalny pracovnik s vybusninami mam niekolko poznamok k sucasnemu stavu pouzivania zabavnej pyrotechniky. Nesuhlasim s tym, aby obycajni ludia bez prislusneho vzdelania a potrebneho technickeho a organizacneho zabezpecenia mohli legalne disponovat s tzv. zabavnou pyrotechnikou = nebezpecnymi vybusninami a vysokohorlavymi a toxickymi latkami. Sucasny stav je taky, ze s danymi pyrotechnickymi vyrobkami mozu disponovat a ohrozovat okolie uz aj deti, ludia pod vplyvom alkoholu, ci inych omamnych a psychotropnych latok a samozrejme aj ludia s roznym stupnom mentalneho postihnutia. Ohrozenim je aj pyrotechnika v rukach ludi starsich ako 18 rokov, bez vplyvu alkoholu a inych omamnych latok, ktory su v poriadku aj po stranke mentalnej.

V suvislosti s pouzivanim pyrotechniky treba rozlisovat minimalne dve hrozby. Prva mensia hrozba je samotne pouzivanie pyrotechniky standardnym sposobom najma pocas Silvestra, alebo aj v inom case, coho sa tyka aj tato peticia. Druha vacsia hrozba, o ktorej sa malo hovori, je pyrotechnika, ktora je predana, ale nebola pouzita standardnym sposobom. Nik nekontroluje, ci vsetka pyrotechnika, ktora je odpredana je aj standardne pouzita = spotrebovana na urceny ucel. Tu vznika skryte nebezpecie neopravneneho manipulovania - prerobenia zabavnych pyrotechnickych vyrobkov = ich zneuzitia na ine ciele, napriklad na kriminalne delikty, pytliactvo, ale aj na teroristicke ciele, ktore su teraz tak aktualne. Vdaka sucasnej legislative a pod suhlasom statu sa predajom produktov zabavnej pyrotechniky dostava medzi ludi nekontrolovatelne mnozstvo vybusnin a nie je to male mnozstvo - aj na Slovensku su to tony vybusnych, horlavych a jedovatych latok, ktore v rukach niektorych ludi mozu vytvarat velke skryte nebezpecie pre ostatnych ludi a celu spolocnost, ako aj prirodu.

Preto ma byt predaj zabavnej pyrotechniky co najskor zakazany, ak uz nie je aj neskoro.


Hosť

#493

2016-01-04 11:10

Keby tie petardy strielali len hodinu po polnoci ale oni trieskaju pred aj niekolko dni po silvestry a je to na nervy a to nehovorim o psikoch ktory trpia najviac
Maja
Hosť

#495

2016-01-04 11:17

Plne sa stotožňujem a súhlasím s obsahom petície

Zuzka

#496 Re: Re:

2016-01-04 11:21

#459: honney - Re:  

 Suhlas, keby boli ludia tolerantni a hadzali tento nezmysel iba v case na to urcenom, bolo by to o inom. V predaji su pomaly celorocne, pouzivaju sa od zaciatku prazdnin. Nie len zvierata, ale aj deti a tehulky maju z toho soky. Mne ked prdla mega pod oknom o 9rano, som myslela, ze od laku aj potratim! A nehovoriac o skodach. Kto mi kupi novu popolnicu?? Smradi tinedzerski mi hodili petardu do pomerne novej kovovej popolnice a ta je teraz absolutne nepouzitelna. Nahradi mi mesto skodu? Vyrobcovia tejto "zabavnej" pyrotechniky? Alebo nebodaj ministerstvo soc.veci a rodiny, kedze ti sopliaci su niecie deti??


Hosť

#497

2016-01-04 11:23

99% percent obyvateľov musí trpieť k vôli nespratnému 1% percentnému podielu obyvateľov.

Hosť

#498

2016-01-04 11:25

doufam,ze to vyjde a prestanou se vyhazovat penize do luftu a kdo ma tuto potrebu at trebas da dar utulku :-)

Hosť

#499

2016-01-04 11:25

Od kedy mam dieta (a aj zvierata) , som zhrozena vsetkym tym nezmyselnym vybuchom a ohnostrojom. Sama mam od detsva z toho strach a 'velky respekt'a snazim sa obchadzat tomu oblukom. Tieto svatky sme( urcite nie sami )prezili v krcoch a v ocakavani nech uz je po sviatkoch len kvoli delobuchom!! A este zvlast ked maju tieto 'bombardovania 'sprosty ci mladistvi ludia nasvedomi.... :(
jolika
Hosť

#500

2016-01-04 11:34

Lebo nečakané výbuchy robia zle všetkým, ľuďom aj zvieratám ! V 21. storočí, kedy sa lieta do vesmíru, už by mohli vymyslieť ohňostroj a petardy bez hluku , nie ? Pod hrozbou väzenia by som zakázala predaj "zábavnej" pyrotechniky !!!