Celoročný zákaz používanie petárd a delobuchov

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Celoročný zákaz používanie petárd a delobuchov.


Hosť

#326

2016-01-03 16:31

Podpísal som preto lebo mi prekáža akým spôsobom je pyrotechnika pouzivana. Už mesiac pred silvestrom a ešte dlho po ňom počúvame deň čo deň streľbu. Vadí to ako ľuďom tak hlavne zvieratám. A robia to hlavne deti čo je tiež smutné že im to rodičia dovolia

Hosť

#327

2016-01-03 16:32

lebo som proti tomu, zvieratá, deti sa boja, len to škodí ľudom

Hosť

#328 Re:

2016-01-03 16:34

#4: -  

 a platis to vsetkym ty ? Mudrlant kdo anto ma nech si to kupuje idiotko

 


Hosť

#329

2016-01-03 16:42

Ja dokážem mnohé veci pochopiť, ale súhlasím s petíciou, pretože bezohľadnosť v tomto smere je už neúnosná.Máme 3 mesačné bábätko, ktoré sa nám strháva zo spánku, pretože sa už aj maloleté deti hrajú s delobuchmi,psíka a mačičku, ktorí sa idú od strachu zblázniť a pokladám za vrchol primitivizmu, keď dospelí ľudia ohadzujú z balkónov a okien chodcov idúcich po chodníku a bavia sa na ich strachu.


Hosť

#330

2016-01-03 16:43

Mám psa,ktorý sa veľmi bojí petárd a delobuchov,venčenie v zime je pre mňa stresujúce,nehovoriac už o tom,že vám kdejaký dement hodí megáč o polnoci pod okno a zľaknete sa tak,že takmer spadnete z postele!

Hosť

#331

2016-01-03 16:44

vojna este len pride setrime sa

Hosť

#332

2016-01-03 16:44

Pred rokmi, na Vianoce, nám hodil petardu pod kočík cestou z kostola. Zbytočne vyhodené peniaze, znečistenie ovzdušia. Nebezpečné! Som zdravotnicka a videla som veľa tragédi.

Hosť

#333

2016-01-03 16:45

Masove pouzivanie petard, delobuchov, ohnostrojov povazujem za jeden z mnohych negativnych prejavov ludstva, ktore skodia samotnym ludom, zvieratam, ako aj ekosystemu. Najvycsi prospech z predaja pyrotechniky ma zial iba Cina, ktora k nam udajne dovaza vyse 90% pyrotechniky. Zabavna pyrotechnika ma vacsi negativny vplyv na znecistovanie atmosfery ako sposobuju lokalne vojny. Rocne sa do atmosfery udajne dostane viac ton znecistujucich latok z vybusnin, ako je to pri existujucich vojnach. Pri pouziti pyrotechniky su skodlive nielen sklenikove plyny, ale aj rozne toxicke plyny a karciogenne latky a tazke kovy, atd. Zabavna pyrotechnika by sa mala masam zakazat. Ohnostroje by mohli byt povolene iba zvlastnym predpisom a vykonavat by ho mohli iba armada, policia alebo poziarnici. Mozno by stalo za uvahu povolit masam pouzivat pyrotechniku iba na urcenych strelniciach podla podobnych predpisov, ako je to pri pouzivani strelnych zbrani.

Hosť

#334

2016-01-03 16:47

Pred rokmi, na Vianoce, nám hodil petardu pod kočík cestou z kostola. Zbytočne vyhodené peniaze, znečistenie ovzdušia. Nebezpečné! Som zdravotnicka a videla som veľa tragédi.

Tami

#335 Re:

2016-01-03 16:49

#314: -  

 už ako bolo písané v odpovedi na tento "múdry " komentár, ide tu o petardy a delobuchy a nie o svetlice a iné ohňostroje. Ohňostroje sú pekné ale petardy a delobuchy nemajú žiadny efekt len rachot. Predávať len dospelým? Hm osobne som videla x dospelých dementov hádzať to do okolitých ľudí. Ja neželám nikomu nič zlé ale keď by ti tresla letiaca petarda pri hlave tak by si poďakoval a pýtal si ďalšiu?  Asi hej keď si taky zástanca tohto nezmyslu.A nehovoriac o zvieratách. Samozrejme tie sú adeptom ako ty ukradnuté. Tak si choď dať dennú dávku niakej domácej predtým ako ideš na úrad práce a nenadavaj normálnym ľuďom do idiotov. Salut. 


Hosť

#336

2016-01-03 16:53

Pretože mám psíka a ten počas silvestrovskej noci veľmi trpí.

Hosť

#337

2016-01-03 16:54

Pretože každý si robi čo chce a znášať tieto rozmary musia normálni ľudia a zvieratá. Mozno by bolo dobré k predajnym miestam s pyrotechnikou umiestniť obrazy s urazmi spôsobenými pyrotechnikou a zvieratami, ktoré tiež trpia.

Hosť

#338

2016-01-03 16:58

Zdá sa mi nevhodné v dnešnej dobe míňať toľko financií na petardy a delobuchy, nehovorisc o stresových situáciách na starších ľudí, ľudí vôbec - môžu spôsobiť zdravotné ťažkosti, o zvieratách ani nehovorím .........sama mám doma dvoch psíkov, takže viem o čom píšem


Hosť

#339

2016-01-03 17:00

Ocenujem tuto iniciativu a rozhodne chcem pomoct dostat sa do povedomia ludi v mojom okoli. Nepoznam totiz nikoho, kto by tuto iniciativu nepodporil. Bezohladnost a bezocivost ludi v tomto nepozna hranice, a v drvivej vacsine pripadov sa pouzivaju tieto veci v kombinacii s alkoholom, co sposobi, ze sa zo zabavky stane tragedia. Kolko sa ich este musi stat, aby kompetentni pochopili, ze skody, ktore vznikaju, su velakrat nenahraditelne? Nepomaha ziadna zvysena kontrola predaja, ziadne navody, ani pokuty od policajtov...


Hosť

#340

2016-01-03 17:02

Kvoli zvieratam. Mne samej to trha usi, neviem si predstavit co pocuju a citia zvierata, nehovoriac o tom, ze niektori kreteni maju psov na retaziach...

Hosť

#341

2016-01-03 17:03

Petíciu som podpísala preto, lebo nesúhlasím, aby kedykoľvek počas roka búchali petardy.

Hosť

#342

2016-01-03 17:09

Pretože je to spravna iniciatíva.

Hosť

#343

2016-01-03 17:11

Petardy neprinasaju nic! !

Hosť

#344

2016-01-03 17:15

Mam psa a kazdy rok preziva doslova peklo a my s nou.Kazdy kto ma psa vie o com hovori.Nezasluzia si to a ani ziadne ine zviera.

Hosť

#345

2016-01-03 17:22

pretože mi vadí, keď strieľajú petardy celý deň, väčšinou neplnoleté deti... smutné je, že v prítomnosti dôchodcov a mamičiek s malými deťmi...uvítal by som aj pokuty za porušenie zákazu v tisíckach eur....

Hosť

#346

2016-01-03 17:31

Chcem aby bolo zakázané používanie petárd a delobuchov, je to nebezpečné pre ľudí a zvieratá. Aj dnes v parku na Račianskom mýte okolo 14 hodiny vybuchovali petardy. Ohlušujúce rany nielen, že obťažujú ale môžu spôsobiť aj vážne zdravotné problémy.

Hosť

#347

2016-01-03 17:31

Pretoze sama mam psika a viem,ake je to pre neho stresujuce.a nielen pre neho,ale pre vsetky psiky.

Hosť

#348

2016-01-03 17:33

Petícia aj tak nie je platná, pretože:

 

1. Podpisujú ju osoby mladšie ako 18 rokov

2. Niektoré osoby, ktoré túto petíciu podpísali bývajú mimo SR

3. Niektoré podpisy majú falošné adresy

4. Mnohým podpisom chýba adresa

5. Niektoré mená môžu byť falošné

 

Petícia bude platná iba vtedy, keď sa bude spisovať na uliciach miest a obcí, a budú to spisovať osoby staršie ako 18 rokov. 


Hosť

#349

2016-01-03 17:35

 Takýchto idiotov som tu ešte nevidel , petardy sú na svete už tisícky rokov a vam tu drbe na hlavu.... zvierata to znašali do teraz, budu aj v buducnosti. 


Hosť

#350 Re:

2016-01-03 17:39

#349: -  

 Môžeš mi povedať akých tisícky rokov - áno majster dejepisu, ja si z detstva pamätátm psrkavky a ohňostroj , nie delobuchy ani petardy. Netrep aspoň. A vtedy sa to nesmelo predávať deťom nie ako teraz, už 10 -11 roční s tým frajeria.