Petícia za nezvyšovanie dane z nehnuteľnosti v Bratislave

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Petícia za nezvyšovanie dane z nehnuteľnosti v Bratislave.


Hosť

#76

2015-11-14 13:51

Je nespravodlive zvysovat dane z nehnutelnosti v Bratislave, je to utok proti poctivym obcanom, ktori ak tu ziju, su prihlaseni na trvali pobyt a platia riadne dane. Pomaly byva tu viac ludi bez prihlasenia na trvaly pobyt, ako je povodne obyvatelstvo, a zase su zvyhodneni, oni neplatia za nic. Okrem toho uz aj teraz platime vysoke dane.

Hosť

#77 Re: Re: Re:

2015-11-14 17:32

#18: - Re: Re:  

 napriklad ja, zijeme tu x generacii, ale pre Bratislavcanom uz tu pomaly nic nepatri, ze vraj sa to nenosi  - tu kvitnu kvety, aj praca pre vychodniarov, stare budovy likviduju, lesoparky taktiez, potrebuju miesto pre ohavne budovy rozhadzane bez koncepcie po celom meste, a tak by som mohla pokracovat


Hosť

#78

2015-11-15 07:55

Bratislava by nemala byt primarne sponzorovana z dani svojich obyvatelov.Je vykladnou skrinou statu a odtial by mala dostat patricnu podporu, nie ako je to v sucasnosti ked akotro kazda verejna investicia ide z rozpoctu mesta

Hosť

#79 Re: Re: Re: Re:

2015-11-15 08:51

#77: - Re: Re: Re:  

 Kto dovolil stavat bez koncepcie  v BA? Vladnu ci predstavitelia mesta- bratislavcania - vid napr. Nesrovnal a oni pred nim.

 


Hosť

#80

2015-11-15 09:53

lebo nesúhlasim so zvyšovaním daní, ako prostriedkom, ktorý ma zlepšiť finančnú situáciu mesta.Je to odrb.

Hosť

#81 Re: Re: Re: Re: Re:

2015-11-15 13:25

#67: - Re: Re: Re: Re:  

 ako prechlastaní degenerovaní východniari? odstrašujúci príklad pre nás


Hosť

#82

2015-11-15 14:56


pre vyhlásenie pána primátora, že Bratislava si to môže dovoliť lebo zarábame dvojnásobok toho čo inde na Slovensku. Ako dôchodkyňa nie som si vedomá žeby som mala dvojnásobný oproti adekvátnemu dôchodcovi napr. v Snine.

Hosť

#83

2015-11-15 15:29

Pretože občania nemajú prímy na zvyšovanie. A tú kávu čo spomínal Nesrovnal si ja dávam doma a nie v podniku.

Hosť

#84

2015-11-15 16:53

Je to neprimeraná záťaž nie len pre majiteľov bytov ale i ponikateľov.

Hosť

#85

2015-11-15 22:56

V BA platia ľudia za všetko + 50 % a životná úroveň väčšiny je chabá, nehovoriac o dôchodcoch...

Hosť

#86

2015-11-16 05:01

Pripada mi to ako za feudalizmu, pan rozhadzuje, treba naplnit pokladnu zvysime dane, nachadza sa to v takmer kazdej rozpravke..to vie vymysliet kazdy somar, od poslancov by som ocakavala ine riesenie....co keby ste uz prestali neefektivne rozhadzovat nase peniaze, nemuseli by ste nas viac a viac dojit, obcania nie su dojne kravy vazeni. A podla vyjadreni viacerych politikov, mam pocit, ze my obycajni nic ine nerobime len kavickujeme, lebo vsetko je len jedna kavicka mesacne a nakoniec zistime, ze nebude ani na slanu vodu.


Hosť

#87

2015-11-16 06:08

Súhlasím,že možnosti je dosť v oblasti hospodárenia.Som dôchodca a vyžiť zo 43O eur (som kúzelník :200eur bývanie,100 er lieky,100 eur pohonné látky a z ostatok 30 eur na mesiac je málo.V ďaka manželke (300 eur a dcerám da sa žiť ).Okrem bytu nemám žiadnu nehnuteľnosť.

Hosť

#88

2015-11-16 09:06

Suhlasim s autorom tejto peticie

Hosť

#89

2015-11-16 09:34

Je to neúnosné zvyšovať dane pre Bratislavu. Väčšina ľudí nemá až také veľké príjmy ako majú niektorí naši politici.
A tiež sa pripájam k bezplatnému cestovaniu držiteľov ZŤP.

Hosť

#90

2015-11-16 13:13

Peniaze treba šetriť inde. A ak by to nestačilo, treba zvýšiť dane len tým, komu nehnuteľnosti prinášajú zisk (prenájom ... ) a tým, čo majú viac ako určitý väčší počet nehnuteľností v rámci celého príbuzenstva.

Hosť

#91

2015-11-16 13:54

Pán Tešovič, obávam sa že táto petícia nestačí. Verejne Vás vyzývam, aby ste iniciovali petíciu za odvolanie primátora Nesrovnala, a prípadne celého 45 členného zastupiteľstva, keďže zlyhali. Podľa zákona by na odvolanie malo stačiť 30% bratislavčanov. Osobne si myslím že sa nenájde nikto okrem jeho samotného, kto by ho nechcel odvolať. Ide zarábať na chudákoch invalidoch, ale dôchodci z Pezinku sa môžu v Bratislave korzovať zadarmo. Komu slúži ten paškvil BID? Tým čo nám sem chodia smradiť autami a upchávať cesty, ale brať platy a neplatiť miestne dane. Namiesto toho aby sa tu zaviedla striktná parkovacia politika pre mimobratislavčanov. A spoplatnenie parkovania tým, ktorí v zime odmetajú chodníky pred barákmi, hoci sú chodníky majetkom mesta, tiež nie je fér. Zvyšovanie dane? A z akého dôvodu? Z vďačnosti že tu máme cesty a chodníky, kde sa človek môže zabiť, že tu máme špinavé hrdzavé mesto pripomínajúce smetisko, ale že poslanecké a primátorské platy sú mastnejšie než košeľa starého mládenca? A to nevraviac o protekčných teplých miestečkách pre kamarátov a ich detičky, však pán primátor?

Hosť

#92

2015-11-16 21:22

Už som sa k tomu vyjadril.

Hosť

#93

2015-11-17 06:24

Zivot v Bratislave je aj bez zvysovania daní drahsi ako v iných mestách na Slovensku. Uniky financnych prostriedkov sposobene zlou riadiacou pracou, neprofesionalmi či korupciou a najmä nedostatok ludi, ktorym zalezi na nasom meste (nie ako na byznyse) spôsobuju , ze je mestska "kasa" prazdna. Zvysovanie dani je nesystemovy, nekoncepcny a kratkozraky krok "otcov mesta", ktoreho nasledky by znasali obyvatelia mesta.

Hosť

#94

2015-11-17 08:47

Penazi do mesta uz natieklo dost. Chceme vidiet najprv vysledky a az potom pozadovat dalsie platby. A aj nad tymi porozmyslam podla toho ako sa vysledky prejavia v zivote vacsiny obyvatelov mesta.

Hosť

#95

2015-11-17 09:21

Máme vysoké náklady na základné živobytie, ďalšie zdražovanie pri stagnujúcich dôchodkoch by sme zvládali len veľmi ťažko.

Hosť

#96

2015-11-17 14:36

lebo v jednom kuse sa len všetko zvyšuje a nič sa nerobí. Treba použiť vlastnú hlavu ako získať peniaze a hlavne tam, kde unikajú. Tu v BA je všetko už predražené, aj bývanie,všetky služby a ceny, žial kvalita žiadna. naši politici robia to isté. všetko čo napáchajú, dajú zaplatiť občanovi.Platy a životná úroveň je ako pred 20 timi rokmi a to neklamem. V živote nebolo tolko žobrákov a chudákov ako teraz. Dôchodci ledva prežívajú, deti pomaly nemajú čo jesť, ale kompetentní to nevidia, ich zaujíma vlastné vrecko a je to stále horšie a horšie. Bratislavčania sa vysťahovávajú a odchádzajú žiť mimo BA a niektorí aj mimo tohto zlodejského skorumpovaného štátu. Sú tu samí privandrovalci ktorí platia dane vo svojom trvalom bydlisku, ale žijú tu. Prečo mám ja samoživitelka stále za niekoho a na niekoho robiť? Toto je dôvod a tiež zvažujem, predám byt a idem čo najďalej z tohto mesta, nič dobré ma tu nečaká a nechcem žiť v meste kde všetko len dražie a úroveň žiadna. Mimochodom, sponzorovať nič nebudem, vydierať sa nenechám, ak mám niečo sponzorovať, to môžem zaplatiť aj tú daň. Mám na deň dve eurá a tu budem darmožráčov podporovať. Toto je môj názor a dôvod.

Hosť

#97

2015-11-17 17:34

Primátor I. Nesrovnal sa hneď po vymenovaní do funkcie začal správať ako jeho predchodcovia - berie a nič nové neponúka, Fico v sivom prevedení - rozdeľovať a rozdeľovať, netvoriť.

Hosť

#98

2015-11-17 18:42

Pretoze Bratislava, najmä Stare mesto ma najdrahsie dane z nehnustelnosti na Slovensku. Z tychto dani sa financuje infrastruktura velkou castou pre mimobratislavskych, co je absolutne nespravodlive. Bratislava potrebuje zo statneho rozpoctu viac penazi na financovanie tarch centra a hlavneho mesta. Tieto tarchy nemaju financvat obyvatelia a vlastnici bytov!

Hosť

#99

2015-11-17 19:25

Petíciu som podpisala, lebo si myslim, ze p. Primator ma aj iné možnosti, ako získať peniaze do mestskej kasy. Plus, nech spraví poriadok s tými, čo tu (v BA) dlhodobo žijú, ale trvalé bydlisko majú inde teda aj dane platia inde. Za zvýšenie daní nedostaneme žiadnu pridanu hodnotu.

Hosť

#100

2015-11-18 07:57

Túto petíciu som podpísala, pretože politici, komunálni aj regionálni, nevedia nič iné, iba zvyšovať dane, a tým prenášať zlé fungovanie ekonomiky na bežných občanov. Je načase, aby konečne začali šetriť aj na sebe a na svojich nominantoch, dosadených do štátnych a mestských podnikov.