Petícia za zvýšenie bezpečnosti cyklistov v meste Košice

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Petícia za zvýšenie bezpečnosti cyklistov v meste Košice.


Hosť

#1

2015-04-26 03:27

Lebo v Košiciach a jeho okolí je veľmi málo cyklochodníkov a taktiež inline jeden je na hrádzi a jeden na Furči a skúste isť okolo 17,00
L. Rovinský

#2 PETIČNÝ HÁROK NA STIAHNUTIE:

2015-04-26 12:09

Ak máte možnosť petíciu vytlačiť a zbierať podpisy (napríklad v predajni) - tu je vo formáte PDF na stiahnutie. Hárok (aj čiastočne vyplnený) prosíme doručiť na adresu ktoréhokoľvek člena petičného výboru.) : http://lnk.sk/s/x9A


Hosť

#3

2015-04-26 18:11

Naše provizórne cyklotrasy v meste sú o ničom. Nejaké pochybné čiary na chodníkoch pre peších nie je riešenie.

Hosť

#4

2015-04-26 18:54

Lebo mi tam jazdia deti cez cestu

Hosť

#5

2015-04-27 08:12

Lebo je to hanba pre Košice ,aké máme cyklistické chodníky a ako sa mesto stará o bezpečnosť cyklistov.Pokiaľ kompetentný z toho neprofitujú tak ich to nezaujíma.

Hosť

#6

2015-04-27 16:42

Pretoze stat (ako fiktivna jednotka; nie len Slovensky) ma tendenciu riesit problemy premavky az ked dojde k umrtiu.

Hosť

#7

2015-04-27 21:57

Pri tragickom useku v smere alpinka, jahodna zijem, s motorkarmi je situacia neznesitelna uz niekolko rokov, jazdia rychlo a hlucne! Stacilo! Ps: policia s nimi taha za jeden koniec! :(
Am_I_?
Hosť

#8

2015-04-28 08:25

Ochrana najzraniteľnejších účastníkov cestnej premávky by mala byť aj v rovine reálnej, nie len na papieri.


Hosť

#9

2015-04-28 09:27

Podpísala som ju kvôli bezpečnosti a ochrane zdravia a životov nielen cyklistov, ale všetkých občanov. Petíciu budem ďalej zdieľať.

Hosť

#10

2015-04-28 18:45

Som cyklistka, 3/4 roka chodím do práce a z práce na bicykli.

Hosť

#11

2015-04-28 21:09

Lebo som tiež cyklistka a nechcem , aby za takých podmienok zahynul ešte nejaký cyklista a ani motorkár

Hosť

#12

2015-04-29 12:59

Myslím si, že zabezpečenosť cyklistov v rámci mesta Košice je veľmi slabá, vodiči nie sú pokutovaní za to, že porušujú pravidlá na úkor cyklistov a mnoho cyklistov sa na bicykel neposadí denno-denne smerom práca hlavne kvôli tomu, že nemá chuť na cestách či chodníkoch riskovať svoj vlastný život. Prípad, ktorý sa nedávno stal, len poukázal na dlhodobý problém a to ten, že cyklista na košických cestách nemá svoje miesto. Zároveň nemá miesto ani na chodníkoch, pretože tam by ohrozoval chodcov.
Cyklistická infraštruktúra je v porovnaní s mestami ako sú napr. Piešťany priam žalostná, o zahraničí už ani nehovoriac.

Ako občan tohto mesta sa nemienim pozerať na to, ako sa mesto zapĺňa autami a ako s tým mesto naďalej nič nerobí. Budúcnosť nevidím v autách, v smogu, ktorý produkujú a v zaplnených parkoviskách, ale v podpore alternatívnych spôsobov dopravy a ochrane tých osôb, ktoré túto dopravu využívajú - prispievajú tým totiž k zlepšovaniu životného prostredia.

Ako cyklista žiadam o bezpečnosť na cestách a umožnenie bezproblémovej a bezpečnej, život neohrozujúcej prepravy do každej časti mesta. Nemyslím si, že stačí vybudovať pár cyklistických chodníkov a prechodov a spoliehať sa na to, že to ľudia budú automaticky rešpektovať - ešte som nevidela vodiča zastaviť na cyklistickom prechode, nieto že na pešom.

Žiadam tiež kontrolné policajné akcie, ktoré budú systematicky nútiť vodičov dodržiavať rýchlosť na problémových úsekoch (nie len na tých, kde sa ľahko berú pokuty) a prednosť chodcov a cyklistov na prechodoch.

Samo od seba nič nepríde a bez podpory mesta a polície sa problém bude naďalej prehlbovať. Ako cyklistka chcem mať v meste rovnaké právo na bezpečnú prepravu ako automobilové vozidlá.

Hosť

#13

2015-04-29 14:29

Podmienky pre cyklistov v Košiciach sú zlé. Ja sa s deťmi na cesty ani neodvážim ísť a cyklistické chodníky nie sú prepojené, čo je veľká škoda.

Hosť

#14

2015-05-01 11:17

Presne pre to, pre co bola vypisana.
Peter

#15 cyklotrasy

2015-05-01 14:43

V KE su podmienky pre cyklistiku a korculovanie zalostne, co sa tyka dlzky trati, kvality asfaltu, prepojeni, a ani v najblizsej buducnosti sa to asi nezlepsi.


Hosť

#16

2015-05-01 18:47

preteky sa tam robia bežne....retardéry tam mali byť už dávno...
elio

#17 suhlasim..

2015-05-01 19:08

S vytvorenim spravnych podmienok pre cyklistov v meste a v blizkom okoli. ale cyklisti v prvom rade nech hladia na svoju bezpecnost pouzivanim prilb mimo mesta, pouzivanim reflexnych prvkov a nepouzivanim sluchadiel...Potom nech kricia po spravodlivosti...

Pavol Halagovec
Hosť

#18

2015-05-01 19:51

Som presvedčený o dôležitosti bezodkladne riešiť stav predmetného problémového úseku v blízkosti Alpinky i ostatných problémových úsekov.


Hosť

#19

2015-05-04 18:55

Nepáči sa mi jazda motorkárov na úseku pri Alpinke a dopravná policia s tým nič nerobí, nekontroluje a neupozornuje motorkárov. je tam vela chodcov aj malé deti. Do kedy ešte ...............

Hosť

#20

2015-05-05 18:05

BEZPEČNOSŤ

Hosť

#21 Re: PETIČNÝ HÁROK NA STIAHNUTIE:

2015-05-06 10:48

#2: L. Rovinský - PETIČNÝ HÁROK NA STIAHNUTIE:  

 Premostenie cesty z bankova na alpinku cista somarina postaci obmedzenie rychlosti ....ja som aktivny cyklista a su dvolezitejsie veci pre cyklistou ako takyto most .


Hosť

#22

2015-05-13 05:33

Kedysi som denne bicykloval na Alpínku aj Bankov a preto mi záleží na bezpečnosti a budovaní cyklistických chodníkov, ktoré kedysi neexistovali.
fero z alpinky

#23 Re: Re: PETIČNÝ HÁROK NA STIAHNUTIE:

2015-05-13 08:16

#21: - Re: PETIČNÝ HÁROK NA STIAHNUTIE:  

 obmedzenie rychlosti postaci ? a naco preboha ? ved rychlost tam uz obmedzena je: na 90km/h ... tato rychlost je plne postacujuca pre bezpecne prechadzanie cez tuto prehladnu rovnu cestu ...

len preto ze niekto tade jazdy 200km/h ideme obmedzit vsetkych na 50km/h ? rovinsky by mal prestat fetovat

Ľubo Olejár

#24 Re: petícia

2015-05-13 12:05

#1: -  

 táto petícia vychádza v neúplných a nie celkom pravdivých informácii:

v prvom rade:

došlo k zrážke cyklistu s motorkárom (ktorý nedal prednosť motorke idúcej po hlavnej ceste, a nevenoval sa pri tom plne riadeniu bicykla a bezpečnosti premávky ...) a nie zrážke motocykla s cyklistom - táto formulácia navodzuje stav ako keby jediným vinníkom nehody bol motorkár, čo nie je pravda

a preto označenie upozornenie ÁNO, akékoľvek obmedzenie motoristov NIE, petícia jednoznačne vopred hádže všetku vinu na motorkára aj keď nebolo jasné KTO za to mohol, novinám sa podsúvali neoverené tvrdenia o rýchlosti motorky, ktoré sa hneď stali "neprestrelnou" pravdou, ale to že vinu na tejto nešťastnej udalosti mal aj cyklista sa ignorovalo alebo dokonca vedome zamlčovalo, dokonca som čítal v nejakom článku, kde sa čitateľ  "čudoval" ze k stretu došlo až na krajnici, po cca 11 metroch ktoré prešiel bajk, prečo asi ????
motorkár sa snažil vyhnúť stretu a logicky sa posúval maximálne na pravú stranu svojej jazdnej dráhy, lebo predpokladal, že cyklista ho MUSÍ vidieť a URČITE MUSÍ počuť... a spomaliť, prípadne zastať a dať PREDNOSŤ, ALE nastalo sa tak, ten nezareagoval, PREČO ASI ??? (nesnažte sa to prosím nezmyselne obhajovať rýchlosťou, bolo to fatálne zlahanie a pravdepodobne aj ľahostajnosť na druhej strane, cyklista prichádzal z vyvýšenej časti s dobrým prehľadom a viditeľnosť v tomto úseku je minimálne 200 metrov možno aj viac o "počuteľnosti" motorky ani nehovorím ...),
mimochodom skúste si niekedy na motorke napríklad v 90 km/h urobiť  "myšku" aby ste sa vyhli prekážke, hlavne keď už nemáte na svojej strane KAM ustupovať ....
ALE riešiť a TRESTAŤ ste sa rozhodli iba jednu stranu, PREČO ???
a prečo na to ma doplatiť slušná väčšina vodičov ????
a čo sa týka petície, chcete rozbehol jednu, ktorá vyhovuje iba jednej strane, mali by ste sa  postarať aj o tú druhú, aby bola vyváženosť tzn zamedzit cyklistom aby mohli na predmetnom úseku náhle a bez uváženia vstúpiť do vozovky, lebo sa jedná o regulérnu cestu druhej triedy mimo intravilánu obce (hlavný ťah KE - SNV)
a okrem toho pravdivo a netendenčne informovať o celej UDALOSTI tak ako sa stala

a ešte poznámočka

aj keby šla motorka LEN 60 km/h, cyklista ktorý jej fatálne nedá prednosť v podstate nemá šancu, to je štatisticky dokázané, váha stroja a jazdca je cez 250 kg,
fyzika nepustí ... žiaľ,

mimochodom som aktivny cyklista, motorista aj motorkár aj ked "len" do 125 cm

cyklodopravu v KE treba samozrejme riešiť ....ALE NIE TAKTO


Hosť

#25

2015-05-13 13:41

Kvoli zvyseniu bezpecnosti cyklistov,pretoze tade tiez chodim na bike a stale mam velky strach prejst,ci sa na mna od Jahodnej zo zakruti nieco vyruti,ci ked prechadzam ,sa zrazu zdola na horizonte nieco zjavi a ci stihnem.Dlho,dlho stojim,kym prejdem!