Zrušenie testov na Maturity 2015 zo SJL

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Zrušenie testov na Maturity 2015 zo SJL.

Slečna

#176 Re: Re: wot

2015-03-19 21:51

#161: Litty - Re: wot 

 *mihá sa mäkko :)

Slečna

#177 Re:

2015-03-19 21:58

#132: Ophellia -  

 Nebol to matematický príklad. Nič netreba zrátať ani odčítať. Len si poriadne prečítať, čo tam je. Čítanie s porozumením je predmetom každého jazyka a každého psychologického testu spôsobilosti. Ak nevieš, koľko máš zaplatiť v ZOO, dúfam, že ťa riadne oklamú raz. Takže, ten príklad tam hľadá človeka vo veku 18 rokov, ktorý dokáže čítať diagramy a tabuľky a vytiahnuť z nich podstatné informácie. Tabuľky či diagramy vždy boli a vždy budú na maturite, je to jedna z mála vecí, ktoré tam naozaj patria, pretože overujú tvoje chápanie a porozumenie tomu, čo čítaš, a nie to, či si si bol schopný zapamätať X diel.
Zjavne máš problémy s takýmto čítaním, odporúčam ti venovať sa tomu hlbšie. Môže ti pomôcť napríklad čítanie klasickej literatúry. Naučíš sa vnímať svet širšie než teraz, pochopíš iné kultúry, budeš viac otvorený diskusiám a zmenám, nepochybne si rozšíriš slovnú zásoby a zlepšíš si vyjadrovanie. Za 4 roky na gymnáziu som sa naučila vyjadriť svoje myšlienky stručne, no trefne, spisovne a prijateľne pre širšiu verejnosť. Naučila som sa rozmýšľať inak, ako som vedela pred nástupom na strednú školu. Naučili ma, že svoj názor môžem vyjadriť, nech je akýkoľvek, ale záleží na forme, ktorú si zvolím. Poradili mi stovky úžasných kníh, ktoré možno ani nestihnem prečítať. Mala som možnosť čítať literárne skvosty a debatovať o tom s učiteľmi aj spolužiakmi, hľadať v nich význam a pochopiť zmýšľanie iných kultúr. Literatúra je o ľuďoch - nie je to nejaké fantazírovanie, je to poukazovanie na fakty spôsobom hodným chvály. 

Vraj nemám spomínať gramatiku, tak som sa snažila spomenúť iné veci. Skús na oplátku ty spomenúť 10 vecí, ktoré nikdy nevyužiješ a naučil si sa ich za 4 roky (nie tie, ktoré boli vyučované, ale tie, ktoré si sa aj naučil!). 

Slečna

#178 Re: Re: Re: Re:

2015-03-19 22:05

#26: Barbi - Re: Re: Re:  

 Smutné, pritom je dobrý príbeh. Nájdeš v každom dobrom kníhkupectve, odporúčam martinus.sk, lebo v Pante sú svine.

Slečna

#179 Re: wot

2015-03-19 22:10

#43: cajgn - wot 

 Súc-c=sú, plurál tretej osobz slovesa byť. Veľmi ťažké. A z kontextu naozaj vôbec nebolo jasné, čo to znamená. (Cítiš iróniu? Dobre!)

Ofélia - Hamlet je úžasná kniha, vrelo odporúčam, William vedel, ako písať, o čom písať a komu písať. (Príbeh o mužovi, ktorému duch jeho otca oznámi,  že ho zabil ten, ktorý si potom vzal jeho ženu. Príbeh o mužovi, ktorý žene, ktorú miluje, povie, nech odíde do kláštora. A ty to nepoznáš. Čo potom čítaš?)

Ak hovoríme o DinoParku, s matematikou to nemalo nič spoločné. Čítanie s porozumením je jediná časť, ktorá do maturity zo slovenčiny patrí bez debaty. Jediná príprava je rozmýšľanie a čítanie. Nedokazuje, koľko diel si vieš zapamätať, ale že naozaj vieš po slovensky a dokážeš interpretovať diagramy alebo tabuľky.

Drak sa vracia je tiež dobrá kniha. Už som tu odporúčala iným, aby si ju zohnali. martinus.sk to istí


Hosť

#180

2015-03-19 22:24

kokot nauc sa aspon ciarkovat, dufam, ze sa na tebe bude nucem zabavat aspon tyzden :D
Ý

#181 otázka č.1

2015-03-20 05:49

 Koľko interpunkčných znamienok treba doplniť do popisu petície, aby bol text konečne napísaný gramaticky správne?

noob

#182 Re: Re: WTF

2015-03-20 08:00

#116:  your face - Re: WTF 

  Nech sa páči :D nikto ti nebráni ísť študovať, resp. pracovať do iných krajín  :D tak sa tu nevzrušuj a neprežívaj to ako prvorodička

color1234

#183 No pekne...

2015-03-20 15:06

Som jednotkár a budem veľmi rád, ak budem mať zo Slovenského jazyka a literatúry 35%.

V

#184 Re: WTF

2015-03-20 16:14

#1: HEALER - WTF 

Dobre hovoríš, čo hovoríš :D To, že vy neviete svoj materinský jazyk je skor na zaplakanie, nie na obhajobu. Tiež som veľa vecí nevedela, ale nemyslím si, že to bolo niečo nezvládnuteľné. Ak sa niekto do toho aspoň trošku pozrel, dal by to s prehľadom. A potom tu plačte a ľutujte sa akí ste dementní :D Mali ste sa učiť, alebo si aspoň robiť testy z predošlých rokov keď už nič iné. Dopadli by ste inak :* A to, že nemáte dostatočne veľa hodín na slovinu? Preboha, však mám ruky, otvorím si doma knihu, zošit, zapnem net a robím si cvičenia a čítam si to. Teraz sa akože idete ľutovať, že vás to nikto nenaučil?

(a mimochodom, vaši pedagógovia boli prekvapení? Tým by som sa už vonkoncom nechválila, asi to o škole dosť vypovedá) :D


Hosť

#185 Biznis

2015-03-21 06:52

Páni si z tejto petície spravili biznis... Ľutujem že som sa vôbec pod túto petíciu podpísal. Myšlienka bola dobrá, ale s týmto to páni autori to prehnali.


Hosť

#186 Re: WTF

2015-03-22 00:28

#1: HEALER - WTF 

 Dobre ta nech zrušia aj ročníky predtým

Hana

#187 Re:

2015-03-22 10:56

#5: HEALER -  

 Neries to, mas pravdu, mnohi maturitne vysvedcenie povazuju za zdrap papiera, ktory MUSIA po 4 rokoch dostat s takou samozrejmostou, ako ked idu na WC sa vyprazdnit a potom si papierom utru prdel...

 


Hosť

#188 Re: Re: Re: lenka

2015-03-28 09:16

#13: Erik - Re: Re:  

 Zdravotná ;) dakedy aj 2 krát do dňa ;)