Petícia proti vládnej Stratégii ľudských práv

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Petícia proti vládnej Stratégii ľudských práv.


Hosť

#501

2015-02-22 14:31

Dufam, ze bude mat peticia co najvacsi uspech v prospech moralnych hodnot, v prospech rodiny (pre mna je to LEN vzorec muz-zena-dieta)a v prospech moralneho fungovania spolocnosti v SR. Strategia ide proti tomuto vsetkemu,bude rozsievat len nezhody a dalsiu neznasanlivost medzi ludmi. A klasicka rodina nie je vobec chranena a podporovana v dnesnej chorej spolocnosti. Tesi ma,ale ze aj napriek silnemu mocenskemu odporu zo strany politikov a medii sa najdu ludia, ktorym toto nie je lahostajne, nedaju sa a "bojuju" za moralne hodnoty ludstva a za zachovanie ludskosti.
Hosť

#502 Re: Re: Re: Re: Re:

2015-02-22 14:34

#421: Skutocnost!! - Re: Re: Re: Re:  

 tiez by som chcela reagovat na to ako si myslite,ze Boh neni,Boh existuje a ma rad aj vas!ja som bola neveriaca. teraz verim,milujem Boha, On je laska, je uzasny!!!!poradim vam modlite sa Pane ak si, daj mi znamenie!proste ho ale s pokorou neprestante a Boh Vam tak ako aj me, da znamenie,ze existuje a chce aby kazdy isiel do neba!poviem Vam aspon nieco z mojho zivota v skratke.

Nebola som vychovana vo viere.ked som sa tak modlila ako Vas teraz nabadam raz v noci som sa zobudila a prisel Pan Jezis pohladil ma a ja som v tu noc sa obratila o 180 stupnou.taktiez som mala ako veriaca uz rakovinu lymfatickych uzlin nedavali mi sancu na zivot a uz je to 9rokov a som tu.vdacna Bohu,ze ma tu este nechal.mala som transplantaciu kostnej drene , vtedy som mala sen,ze trojuholnik a v nom anjelik zostupil ku mne a opytal sa ma co chcem.ja som povedala,ze chcem byt zdrava anjel povedal budes ale treba posluchat.nepochopite veriacich dovtedy dokud sam neocistite svoju dusu vo sviatosti zmierenia.pak verte vo vasej dusi ak to bude uprimne,zacne svitat!!!!!nech Vam zehna Boh ktory ma aj s vami plan!

anit

#503 Re: Re: Re:

2015-02-22 14:46

#484: Butler - Re: Re:  

 mam z toho normalne strach,ale urcite si tu knihu precitam a budem ju odporucat dalej.dakujem

Skutocnost!!

#504 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-02-22 15:05

#502: svetlo - Re: Re: Re: Re: Re:  

vdaka, za zdielanie vasej osobnej skusenosti s najdenim boha/viery.

ked uz ma boh som mnou (aj s ostatnymi) plan, tak by ste asi mala verit tomu, ze aj to, co robim, je sucastou jeho planu - ako si to vysvetlujete?

Uvedomte sa blazni poblazneni!

#505 Právo na zdravý rozum, PRAVDA, príloha OSA / 29.9.2013

2015-02-22 15:13

Sociálne siete bijú na poplach! Na Slovensku sa vraj chystá systém, ktorý umožní bezdôvodné odoberanie detí milujúcim rodičom. Strašidlo “juvenilnej justície” ruka v ruke s akousi škodlivou “gender ideológiou” má na starosti pripraviť skorú sexualizáciu detí, aby sa pripravili na odovzdávanie do rúk homosexuálom a pedofilom. Zvyšné deti idú na orgány. A to všetko sa organizuje prostredníctvom OSN a EÚ. Tajne, akoby pod povrchom, sa táto demagogická mašinéria pikantnej zmesi fiktívnych nepriateľov a teórií šíri všetkými smermi a naháňa strach rodičom. Za normálnych okolností by sa väčšina z nich asi, a to veľmi správne, nad takýmito nezmyslami zasmiala. To by však nemohli padnúť na úrodnú pôdu.

Prípad Baby P.

V médiách sa objavili prípady slovenských rodín, ktorým v zahraničí odobrali deti pre podozrenie z násilia, zanedbávania alebo zneužívania, najmä z Veľkej Británie a Írska. Briti majú totiž veľmi striktný systém ochrany detí vyplývajúci z viacerých tragických udalostí. Verejnosťou pred niekoľkými rokmi otriasol prípad známy ako Baby P, kde napriek sledovaniu chlapčeka a práci s rodinou rok a pol staré dieťatko našli v krvou postriekanej postieľke so zlomenou chrbticou, polámanými rebrami, ubité na smrť.

Prípad vyvolal búrlivý ohlas verejnosti a následné šetrenie závažných káuz. V nich sa ukázalo až 25 ďalších prípadov úmrtia malých detí a desiatok závažných zranení, o ktorých sociálny servis vedel, ale nedokázal im zabrániť. Britský systém ochrany detí koná teda dnes na základe veľmi zlých skúseností viac preventívne, niekedy hádam aj prihorlivo. Treba však poznamenať, že deti sa nikdy neodoberajú bezdôvodne. Relevantné dôvody vždy existujú, aj keď verejnosti nie sú známe. Veď kto z rodičov sa pochváli podozreniami z násilia na vlastnom dieťati alebo jeho zanedbávaním?

Za normálnych okolností by tieto kauzy poslúžili na vyvolanie serióznej diskusie o potrebe efektívnej ochrany detí a nedokonalosti slovenského systému, ktorý bol hlavne po vlaňajšom prípade na smrť utýranej Lucky silno kritizovaný. Pritom organizácie a odborníci, zaoberajúci sa ochranou detí, po systémových zmenách volajú dlhodobo.

Krajina slamených panákov

Namiesto odbornej diskusie sa témy šikovne chytili radikálne náboženské skupiny a trestuhodne prekričali celú vecnú stránku ochrany práv detí.

Odborníčky a odborníkov, ktorí sa tejto agende venujú dlhé roky, vyhlásili za pedofilov a vrazili im na čelo pečiatku úhlavných nepriateľov rodiny. Radikálne skupiny na sociálnych sieťach s (ako inak) anonymnými správcami, militantný slovník či navádzanie na násilný odpor plagátmi s hroziacimi päsťami sú skôr pravidlom ako výnimkou.

Mnohí rodičia, najmä vystrašené matky, im v prirodzenom a pochopiteľnom strachu o svoje deti naletia a nechávajú sa postupne manipulovať do radikálnych postojov proti ich sociálnoprávnej ochrane, povinnému očkovaniu, rodovej rovnosti, sexuálnej výchove a vlastne celému balíku ľudských práv. A samozrejme, aj voči LGBTI ľuďom, ktorých automaticky vyhlasujú za pedofilov.

Všetky spomínané témy sú účelovo manipulované a dezinterpretované. Inštitúcie (vrátane štátnych) a ľudia, ktorí ich presadzujú, bývajú verejne osočovaní a kompromitovaní. Neinformovaná verejnosť sa hystericky aktivizuje do boja proti typickým slameným panákom ‑ fiktívnym nepriateľom, ktorí, prirodzene, neexistujú. V kultúrnej vojne je to však jedno. A pravda je len jej prvou obeťou.

Kto seje vietor?

Amatérske videá o hrozbe tzv. juvenilnej justície nás ľahko privedú na stopu byzantsko‑katolíckeho patriarchátu z Ukrajiny. Títo samozvaní nelegálni “biskupi” zaplavujú štátne inštitúcie i verejnosť listami a videami s mentalitou stredoveku, strašiacimi zvrhlou Európskou úniou a Spojenými národmi. Videá a listy vykresľujú predovšetkým škandinávske krajiny ako bezcitné aparáty, kradnúce deti milujúcim rodičom. To celé má údajne slúžiť akémusi celosvetovému sprisahaniu, ktorého cieľom je rozbiť tradičnú rodinu a podrobiť si ľudskú populáciu.

Predĺženou rukou ukrajinských “biskupov” sú fundamentalistické organizácie na Slovensku ako Združenie za obnovu rodiny, ktoré vzniklo ako odpor proti prvému Dúhovému Pridu, Magnificat, ktoré sa deklaruje aj ako politická strana a nechýba pri žiadnych neonacistických aktivitách, či Spoločnosť svätého Bazila Veľkého, ktorú založili nedávno exkomunikovaní kňazi katolíckej cirkvi.

Tieto pochybné organizácie pracujú ruka v ruke s inými podobne “vysoko odbornými” združeniami ako hnutie proti čipovaniu ľudí (ktorého cieľom je údajne nastolenie nového svetového poriadku) či proti očkovaniu. (Mimochodom, jeho hlavná predstaviteľka, zástupkyňa šéfredaktora, dnes už zaniknutého nacionalistického plátku Zmena, je manželkou prominentného člena Slovenskej pospolitosti.)

Mnohí rodičia tak nevedome podporujú najradikálnejšie extrémistické skupiny, šíriace nenávisť a neznášanlivosť v našej spoločnosti. Tie si cez naoko neutrálne témy získavajú svojich priaznivcov, ktorých v prípade potreby opätovne ľahko zmobilizujú. Napríklad vo voľbách… Veď začať s volebnou kampaňou nie je nikdy priskoro.

Quo vadis, Slovensko?

V konečnom efekte nejde o nič iné, ako o šírenie extrémnej ľudáckej agendy, zameranej proti ľudským právam vrátane práv detí, rodovej rovnosti a, samozrejme, právam LGBTI ľudí. Pripravovaná Národná stratégia ľudských práv im pritom poskytuje doslova studnicu neobmedzených možností. Veď každé právo sa dá demagogicky obrátiť a vyložiť presne tak, ako ho extrémisti potrebujú. V podstate však nejde o rodiny ani o deti. Ide o snahu odmietnuť smerovanie našej krajiny k liberálnej a sekulárnej Európskej únii, založenej na ochrane ľudských práv a na rešpektovaní menšín. Ide o zámer vrátiť nás do dôb neblaho známej ľudáckej tradície.

Existuje však právo, ktoré žiadne medzinárodné dokumenty ani národné stratégie nezabezpečia. Právo na zdravý rozum. Vlastne by to mala byť skôr povinnosť. Povinnosť zodpovedných ľudí filtrovať informácie a overovať si zdroje a ich pozadie. Povinnosť nás všetkých postaviť sa proti extrémistom, demagógom a šarlatánom a vrátiť diskurz o ochrane detí, o stratégii ľudských práv, rodovej rovnosti či právach LGBTI ľudí tam, kam patrí a kde si zaslúži byť. Do roviny odbornej a vecnej. Bez ukrajinských “biskupov”, náboženských fanatikov či slovenských pravicových extrémistov. Naše deti majú na to právo. A nielen ony.


Hosť

#506 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-02-22 16:22

#504: Skutocnost!! - Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Ano aj toto a iné veci vie Boh premeniť na dobro. Toto je vaša cesta poznávania.    Fa


Hosť

#507 Re: Právo na zdravý rozum, PRAVDA, príloha OSA / 29.9.2013

2015-02-22 16:28

#505: Uvedomte sa blazni poblazneni! - Právo na zdravý rozum, PRAVDA, príloha OSA / 29.9.2013 

 Iba v skratke "Bez vetra sa ani lístok nepohne " a na Slovensku vietor často fúka, aj kabáty prevrátil.

Eva

#508 Re: Adoptované dieťa.

2015-02-22 17:00

#25: -  

 A kde sú práva adoptovaného dieťaťa? Ako ono príde k tomu, že ho budú vychovávať dve ženy alebo dvaja muži, ktorí si to budú rozdávať /v lepšom prípade/ vo vedľajšej izbe. Ako sa mu budú posmievať jeho kamaráti, neskôr jeho spolužiaci. Ako sa bude asi formovať jeho psychika? Na jeho práva nikto z VLÁDY nepozerá ?

akataka

#509 Re: Re:

2015-02-22 18:29

#12: - Re:  

 Ano, bohuzial cele je to o narode. Slovensky narod ma bohuzial obrovske komplexy. Bohuzial sa stale nechame niekym ovplyvnovat a utlacat. Je to zarazajuce a smutne, ze po vsetkych tych pripadoch odoberania deti v Anglicku, sa Slovaci vzdali svojic prav. Mozno sa vzpamataju, ked aj u nas budu socialne urady odoberat deti a davat ich na adopcie homosexualne orientovanym parom. Tu nejde len o zachovanie rodiny, ale o vyvoj celeho naroda. Dieta musi byt vychovavane oboma pohlaviami, aby ziskalo citovu oporu a bolo psychicky stabilne. Ide vlastne o evoluciu.

Je to zarazajuce, ze celemu narodu je jedno, ze sexualna vychova sa bude vyucovat uz v materskej skolke a detom budu rozpravat, ze mozu byt chlapcom ale zaroven aj dievcatom. Zalezi  len na pocite a ich rozhodnuti, cim vlastne chcu byt.

Bohuzial cely narod nepochopil ideologiu gender mainstreaming. Napr. vo Svajciarsku sa nesmu v uradnom styku pouzivat vyrazy matka a otec, lebo je to diskriminujuce. Spravne su vyrazy rodic 1 a rodic 2. Ide o to, aby sa z deti stali homosexuali a boli psychicky labilni. Takito ludia sa daju lahko manipulovat. Cele to vedie k zaniku ludstva, aspon co sa tyka prirodzene splodenych ludi.

 

 


Hosť

#510

2015-02-22 23:14

Petícia je veľmi potrebná. Veď za nejaký čas budú ľudské práva požadovať aj gerontofili, pedofili, zoofili, nekrofili a čo ja viem, ešte akí Fíli.

Hosť

#511 Re:

2015-02-23 07:37

#1: -  

 Stará a blbá!


Hosť

#512

2015-02-23 07:38

Nr. 510 - navštív psychiatra. ty stará ludra!


Hosť

#513 Re:

2015-02-23 08:58

#512: -  

 V tomto prípade oporúčanie adresujeme pre vás a to urýchlene,za vaše správanie....


Hosť

#514 Re: Re:

2015-02-23 09:03

#511: - Re:  

 Sú v živote -  starý - mládenci a devy,  - a mladý - starcy a ženy. Ak ste náhodou nepochopil toto úplne jednoduché porovnanie s čím sa stretáme denno denne na našich uliciach ,napíšte vysvetlím bližššie. Pre vás platí to prvé!!!


Hosť

#515

2015-02-23 09:18

Súhlasím s argumentmi v petícii, že rodina s rodičmi otcom a mamou je najprirodtenejším prostredím pre výchovu detí a ich dozrievanie. Je pravda, že aj rodičia by mali v tejto úlohe dozrievať a byť zodpovednými voči Božiemu ideálu aj voči ľudskej spoločnosti, aby sme boli prínosom pre spoločnosť a nie je príťažou.
Anastázia

#516

2015-02-23 09:30

15 minút pozorného počúvania niekedy nahradí hodiny diskusií. 

Pondelok 23.2.2015 v TV LUX relácia Z prameňa o 10.25, 14.40 alebo 19.40 h.  (slovo o každom z nás, všetci máme svoje poslanie v danom úseku dejín...)

20.20  V Samárii pri studni - diskusná relácia o čase a jeho zmysluplnom využívaní

22.00  RWANDA  (dokument o nedávnych zjaveniach P.Márie dievčatám v Rwande, kde vypukol krvavý konflikt) 

Prajem pekný a zmysluplný deň!   :)


Hosť

#517

2015-02-23 10:01

      Je vzácnou službou Bohu úsilie veriacich,ktorí sa podieľajú pravdami o Bohu

na tejto petícií a prispievajú svedectvami o Svätom Živom Bohu a Jeho zákonoch. 

      Vďaka patrí FA za jej modlitby a príhory u Pána Ježiša Krista Kráľa vesmíru.

      Každá modlitba je u Boha vypočutá,

nezabúdajme páliť k Nemu sviečky

a prosiť Ho aj cez Jeho svätých a sv.Michaela Archanjela za zachovanie rodín ako bola Nazaretská

rodina - teda muž žena deti.

     Prosme - aby Matka Božia svojimi príhovormi a slzami sa prihovárala a prosila

u Najvyššieho Boha za zblúdených bratov a sestry.

     Nech Boh požehnáva drahé Slovensko a neopúšťa ho nikdy - ani v čase skúšok! 

 

 

 


Hosť

#518

2015-02-23 10:44

Ako kresťan sa musím pridržiavať prikázaní božích a Sv. Písma, kto si prečíta list Rimanom 1; 18-32, tak zistí, že ak by súhlasil s navrhovanými stratégiami, tak pôjde automatický proti Bohu. Pýtam sa preto kam sme to až zašli? Pod rúškom ,, vysokej" demokracie sa nám tu potichu pripravuje nová Sodoma a Gomora. Nemám nič proti homosexuálom, však nech si kúpia byt, alebo dom a tam nech aj duby váľajú. Všimnime si však tento paradox: mladý chlapec a dievča sa ľúbia a majú tak ako pred Bohom aj pred svetom nárok zosobášiť sa, no ale oni nechcú ani to nepotrebujú vraj načo im je nejaký papier chcú žiť na divoko, naproti tomu gayovia a lesby verejne protestujú, aby im bolo dovolené sobášiť sa. Sám som vyrastal v riadnej rodine a viem stále, že mama bola tá, ku ktorej som mal o kúsok bližšie, najmä ak bolo treba niečo súrne vybaviť s otcom, ona bola vždy ako môj dobrý sprostredkovateľ. Ak si adoptujú dvaja muži dieťa, ktorému z nich by hovorilo mama? Každý z nás sa narodil matke aj tí rovnakého pohlavia, takže? Národ slovenský, ak si naozaj kresťanský zobuď sa a daj svedectvo svojmu Bohu, že nie si ľahostajný, že naozaj máš záujem byť kresťanom s hodnotami, ktoré ti dal Boh, nielen mať plné brucho a kopu peňazí, ale aj dokázať žiť podľa jeho prikázaní .

Hosť

#519 Re:

2015-02-23 10:57

#517: -  

 Dakujem pekne,iba mám otázku "nezabúdajme k Nemu páliť sviečky." Myslím že veriaci si zapália svätenú sviečku pri modlitbe( ja tak robím rada a často) ale k Nemu páliť,tomu nerozumem. Možno som detailistka.Dakujem Fa


Hosť

#520 Re:

2015-02-23 10:57

#518: -  

Kresťanom nie je čo vysvetľovať. Tí maju vo veci jasno. Ale je logickou chybou používať ako dôkaz svojho tvrdenia niečo, čo samo o sebe nie je dokázané. Nekresťania v Biblu neveria, preto nie je možné ju pri rozhovore s nimi používať ako dôkaz svojích tvrdení.

Tu, my kresťania, robíme obrovskú chybu a na tento náš spôsob komunikácie sa už verejnosť stáva alergická.


Hosť

#521

2015-02-23 11:45

Posielat dalej,nutne....

Hosť

#522 Re: Predmet

2015-02-23 11:48

#145: VeVe - Predmet 

 to je iba zopár ľudí,nie toľko percent.Nie je to ospravedlnenie pre ignorantov.Ale verím že im schválenie stratégie otvorilo oči a možno je ich život a život ich detí tak ľahostajní že si ani neuvedomujú čo na nich číha,lebo momentálne si žijú nadpriemer ako p.Sulík radšej sa bude venovať rodine.Asi nedomyslel že rodine sa venovali práve tí čo išli k referendu.Čo chceme od politikov? Prosím veľmi ,veľmi dobre rozhodnime komu vo voľbách dáme svoj hlas,teraz je ( bolo) veľmi vidieť kto na akú stranu ťahá svoje fúzy.Nedajme sa ovládať prevrátením zmýšľaním.


Hosť

#523 Re: Re:

2015-02-23 12:07

#519: - Re:  

 je to ako aj Vy píšete


Hosť

#524

2015-02-23 13:38

Velmi ma frustruje to, co sem tlacia nasi politici , aby sa pacili USA a najme Zapadnej Europe. Pravicova vlada pred 12 rokmi si v Bruseli vytvorila kredit tym, ze rozpredala majetok Slovenska. Tato vlada uz nema majetok patriaci ludu Slovenska na rozdavanie a tak obchoduje s Bruselom s duchovnymi hodnotami. Za to ziskava uznanie na ukor ludu Slovenska a zrejme nejake smiesne "vyhody" v ekonomickej oblasti (napr. nejake dotacie). Je tolko vaznych veci na riesenie. Napr. minister zahranicia p. Lajcak chodi s rakuskymi politikmi hravat tenis - zaujimal sa niekedy o problemy 10-tisicov opatrovatelov pracujucich v Rakusku za ponizujucich podmienok? Ing. Haberl Ladislav

Hosť

#525

2015-02-23 14:48

Už je asi neskoro, ale som za.