Výzva vláde SR - Spravodlivosť pre Dobrovodských

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Výzva vláde SR - Spravodlivosť pre Dobrovodských.


Hosť

#26 Re:

2015-01-19 18:45

#20: -  

 skvely napad...len neverim, zeby nieco tito ludia zaregistrovali

 


Hosť

#27

2015-01-20 05:21

Je neuveriteľné a hanba, že štátne orgány už dávno túto situáciu nevyriešili k spokojnosti poškodzovaných, teda rodiny Dobrovodských. 

Každý politik má  kopu rečí čo by urobil, keď ho zvolia..., ale...

Hanba, hanba, hanba!!!!!

Ľutujem túto rodinu a obdivujem, že to vydržali. Štát by ich mal odškodniť a zosobniť to kompetentným!

Veď by sa človek ani nemohol diviť keby to skončilo ako v Devínskej Novej Vsi.


Hosť

#28

2015-01-20 16:01

štát,ktorý nevie zjednať nápravu a nastoliť spravodlivosť ani len pre pár slušných slovákov , nemože toto docieliť tobož nie pre 5 milionov. Taký štát = banda vysokozárobkových zlodejov okrádajúcich zvyšných málozárobkových

Hosť

#29

2015-01-20 22:54

Človek má domov chodiť odpočívač, regenerovať, tešiť sa na návrat a nie cítiť obavy a žiť so zlým pocitom, v smrade a obavách o svoje zdravie, počúvať vyhrážanie sa násilím. To nie je domov to je vyhnanstvo.

SUNAR

#30 Re: Re:

2015-01-22 06:52

#26: - Re:  

 JA SOM SA ZAREGISTROVAL


Hosť

#31

2015-01-23 16:10

nechcela by som sa ocitnúť v takej bezvýchoiskovej situácii a plne p. Dobrovoského chápem a súcitím s ním

Hosť

#32

2015-01-28 07:00

Plne s ňou súhlasím a podporujem ju. Držím palce iniciátorom a hlavne rodine Dobrovodských....
Ivan

#33

2015-01-28 11:50

Pred casom som navrhoval: Predmet: Návrhy k novele zák. č. 300/2005 Zobraziť podrobnosti Od: Tibor Ivan ‌ Komu: <ms.kvsu.sek@justice.sk> , pavol.paska , mojmir.mamojka , radoslav.prochazka ‌ Dátum: 23.1. 2013 11:05 Odosielateľ: Tibor Ivan, Bartošova Lehôtka 115, 967 01 Kremnica Prajem dobrý deň, poprosím Vás o preposlanie tohto mailu pánu ministrovi, pani štátnej tajomníčke a komisií, ktorá pracuje na novele Trestného zákona. Vopred ďakujem. Odosielateľ: Tibor Ivan, Bartošova Lehôtka 115, 967 01 Kremnica

Podávam týmto návrhy na zmeny v Trestnom zákone č. 300 z 20. mája 2005 v rámci novely, ktorú pripravuje odborná komisia na Ministerstve spravodlivosti SR. Návrhy sú zatiaľ len v rámcovom ponímaní a je samozrejme potrebné ich zosúladenie s inými paragrafmi tohto zákona a tiež odborne zadefinovať pojem hygienicky nebezpečného prostredia.

Týka sa nezákonného zaberania cudzieho majetku - pozemkov

§ 130, ods. (1) doplniť o písm. d) v znení: pozemok v akejkoľvek podobe, stavebný, zastavaný, záhradný, lesný, poľnohospodársky, nachádzajúci sa i intraviláne a v extraviláne miest a obcí na celom území SR.

Odôvodnenie návrhu: Pred pár týždňami uverejnila niektorá TV sťažnosť občana vo veci zabratia jeho pôdy. Nemecký a rakúsky podnikatelia si vykolíkovali poľnohospodárku pôdu na ktorej začali podnikať. Vlastník pôdy podal trestné oznámenie, ktoré skončilo odkladom veci, pretože nešlo o trestný čin. Tento stav potvrdil verejne v TV aj minister pôdohospodárstva Ľubomír Jahnátek. Ďalej niektorí starostovia obcí sa zmocnili obrovského pôdneho majetku, ktorý patril občanom alebo obciam, a to aj falšovaním rôznych notárskych zmlúv a falšovaním tzv. overených podpisov, ktoré falšovali priamo na obecných úradoch, ktoré majú právomoci matrík. Niet pochýb, že tento stav je nutné zmeniť!

 

Týka sa pobytu osôb v hygienicky rizikovom prostredí a vytvárania a likvidácie takéhoto prostredia

§ 164, ods. (1) doplniť o písm. a) v znení pôvodného ods. (1) a doplniť o písm. b) v znení: Kto z nedbanlivosti vytvára pre ľudské zdravie hygienicky nebezpečné prostredie, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky. ďalej doplniť o písm. c) v znení: kto z nedbanlivosti vystaví maloleté deti hygienicky nebezpečnému prostrediu, potrestá sa odňatím slobody až na tri roky. ďalej doplniť o písm. d) v znení: kto sa napriek zákazu orgánmi hygienickej služby úmyselne či z nedbanlivosti zdržiava v hygienicky nebezpečnom prostredí a nemá k stavbe či k pozemku vlastnícky vzťah a nevykonáva dekontamináciu prostredia, potrestá sa trestom zákazu pobytu až na päť rokov.

Odôvodnenie návrhu: V známom prípade Oskara Dobrovodského v Malackách sa vyjadril minister vnútra Robert Kaliňák, že štát v rámci existujúcich zákonov proti neprispôsobivým občanom nemôže nijako zasiahnuť, viď video na: http://www.oskardobrovodsky.sk/zaloba.htm Niet pochýb o tom, že v západných krajinách s vyššou právnou kultúrou, je dostatok zákonných opatrení na to, aby sa neprispôsobiví občania takéhoto „životného štýlu“ nedopúšťali. Legislatívnu úpravu už mal iniciovať sám minister.

 

Dnesny komentar: Bez odozvy zodpovednych...


Hosť

#34

2015-01-31 21:45

Vôbec ma neprekvapuje vyjadrenie Kaliňáka. On nieže nie je schopný iniciovať zmenu legislatívy, ale jeho to ani nezaujíma. Lebo ak by áno, už by predsa dávno niečo urobil. A aj tí pred ním. 

Aj tu vidieť, že politikov občan zaujíma len vtedy keď naháňa hlasy. Môžu sa hanbiť!!!

Veľmi držím palce aby sa podpísalo čo najviac ľudí a konečne sa kompetentní zobudili a zakročili.

 

 


Hosť

#35

2015-01-31 23:34

dlhodobo neriešený problém, prenos chorôb, neadekvatne byvanie pre rómov, bezpečnosť, hygiena.
sunar

#36 Re:

2015-02-03 07:56

#35: -  

 no dobre ale zato vzdy cerstve psie maso


Hosť

#37

2015-04-15 18:34

Pretoze som zazil rovnaku situaciu v nasej obci Spacince, kde asocialni susedia nam poskodzuju majetok a navyse nam to davaju aj za vinu.

Hosť

#38

2015-07-29 08:03

....nemám vôbec nič proti slušným rómom, alebo cigánom (emigrantom). No mať susedov čo páchajú takéto zverstvá by som nezniesol ani bielych. A preto som za nápravu a neprispôsobivých je potrebné neodkladne riešiť. Fakt nerozumiem za čím a na aké zákony hlavne naša vláda čaká. Držím palce p.Dobrovodský.

Hosť

#39

2015-07-29 08:42

Ani pan Harman nechcel vrazdit,ale uz dalej nevladal a nikto mu nebol ochotny pomoct!!!!!!

Hosť

#40

2015-07-29 10:36

Každý človek má právo na pokojný a dôstojný život,ktorý však je v tejto spoločnosti mnohým rôznymi spôsobmi odopieraný.Súcitím s Oskarom a jeho otcom, prajem im pokoj a kľud ,to v akom hnuse musia žiť a nevedia si pomôcť,lebo tí ,čo majú hájiť ich právo na pokojný život robia presný opak, ma nemôže nechať nevšímavou.Nemám možnosť iného spôsobu pomoci ,iba podpis pod túto petíciu.

Hosť

#41

2015-07-29 11:31

1. Páči sa mi iniciatíva autorky petície, jej ochota pomôcť inému človeku, ktorému sa deje zjavná krivda.
2. Treba burcovať zodpovedné štátne orgány, aby spravodlivo, odvážne a múdro /čo je iste veľmi ťažké/ riešili "rómsku otázku".

Hosť

#42

2015-07-29 11:54

Pretoze mam podobny problem a nik ho neriesi

Hosť

#43

2015-07-29 16:43

Kvôli solidarite.

Hosť

#44

2015-07-29 18:46

Chcem,aby tí,ktorí majú riešiť rómske problémy na Slovensku už konečne niečo aj vyriešili.Nech začnú v Malackách .
Oscar

#45

2015-07-31 12:14

Sťažnosťami sa nič nedocieli. Sucasna veduca zlocinecka strana na cele s birmovanym komunistom Ficom, zrejme naozaj nema ziadny zaujem riesit problemi s ciganmi, ktori hrubo porusuju mnozstvo zakonov. Zakony podla ktorych by sa tento problem dal riesit vsak existuju. Poblem je len v tom, ze kompetentni sa vyhybaju pouzit ich proti ciganom. V takomto pripade je podla mna na mieste toto uradnicke vyhybanie sa pouzitiu opraneneho zakona v tom, ktorom pripade porusenim zakona t.j. trestnym cinom, teda dovodom to riesit zo strany sudu, ktory by mal rozhodnut v litere zakona, teda tak, akoby rozhodol v pripade kohokolvek a nemal by teda prihliadat, ci je niekto cigan, eskimak, ci cokolvek ine. Byt ciganom totiz nie je vysada pre beztrestne porusovanie zakonov ! Na youtube som mal moznost zhliadnut zopar video snimkov tejto rodiny .... Poviem Vam, je to hnus to i len vidiet, nie to este zazivat v tesnej blizkosti. Zaroven ocenujem pristup pana Dobrovodskeho .... ja by som na to nervy urcite nemal a po vycerpani vsetkych zakonnych moznosti by som  (asi i napriek riziku porusenia zakonov) s nimi poriadok urcite rychlo urobil. Divim sa, ze im stat este neodobral deti z ktorych tie spuchnute, ci obezne ciganske individua ziju!


Hosť

#46

2015-12-30 16:45

Lebo mi zalezi na bezpecnosti, spravodlivosti a rovnopravnosti vsetkych obcanov nasho statu...lebo si svojimi danami plstim uradnikov a policiu, ktori ma maju ochranovat v zmysle ustavy...lebo si tito uradnici a policia neplnia svoje povinnosti, ktore im vyplyvaju z ich pracovneho zaradenia z preto musia zo svojich postov odist, aby tam nastupili ti schopni...