obnovenie dopravy na gemerských tratiach

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií obnovenie dopravy na gemerských tratiach.

Ing. Peter Páteček
Autor petície

#1 Zdôvodnenie:

2014-11-25 14:23

abcdef abcdef

Vláda Slovenskej republiky na rokovaní dňa 22. októbra 2014 prijala návrh opatrení finančného, ekonomického a sociálneho balíčka v železničnej osobnej doprave. Tento balíček bol verejnosťou prijatý s rozpormi, napríklad odborníci aj laická verejnosť ho považuje za diskriminačný. Zvlášť citlivo ako nespravodlivý je vnímaný v regiónoch, v ktorých bola železničná osobná doprava postupne od roku 2003 zastavená.

 

Cieľom petície je zmierniť diskriminačný charakter prijatého balíčka a obnoviť železničnú osobnú dopravu na železničných tratiach, ktoré sú v prevádzkyschopnom stave a v regióne, kde existuje dostatočný potenciál cestujúcich. Obsahom prijatého balíčka bol návrh na bezplatnú prepravu detí do dovŕšenia 15 rokov veku, bezplatnú dopravu žiakov a študentov denného štúdia do dovŕšenia 26 rokov veku, bezplatnú prepravu osôb, ktoré dovŕšili vek 62 rokov a všetkých poberateľov dôchodkov podľa zákona č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení v znení neskorších predpisov. Cieľom petície je obnoviť železničnú osobnú dopravu tam, kde skupiny obyvateľstva, ktorých sa návrh opatrení bezprostredne týka, bývajú a študujú. Cieľom petície je podporiť rozvoj železničnej osobnej dopravy, čo je v súlade so schválenými vládnymi opatreniami.

 

Našu petíciu môžu podpísať aj osoby, ktoré nie sú občanmi Slovenskej republiky, a tiež osoby mladšie ako 18 rokov, teda študenti.


Hosť

#2

2014-11-25 15:13

Pripojil by som k nej aj iné trate a to: Trebišov - Vranov nad Topľou, Lipany - Plaveč, Plaveč - Stará Ľubovňa, Spišská Nová Ves - Levoča.

Hosť

#3

2014-11-25 15:54

Náš región je odrezany od sveta už dlho tieto lokalky nechodia a je to na škodu z turistického hľadiska aj zamestnanosti som za to aby sa vlaky vrátili
Peter Páteček
Autor petície

#4 Re:

2014-11-25 16:09

#2: -  

Áno, súhlasím, železničná osobná doprava by mala byť obnovená aj na týchto tratiach, ale nie je v našich silách obehnúť pol Slovenska a zbierať podpisy, pretože nie všetci obyvatelia majú prístup na internet. Takticky výhodnejšie by bolo založiť viac petícií a postupovať koordinovane a navzájom sa podporovať.

Tento príspevok bol odstránený autorom petície (Show details)

2014-11-26 06:34


Ja som to

#6

2014-11-26 10:34

Jednoznačne si myslím, že by to zvýšilo cestovný ruch. Podľa mňa je určite potrebné zaviesť vlakovú dopravu tak aby bola ako prípoj ku rýchlikom v Plešivci či už v Rožňave. Mladí ľudia sa v dňoch ako je Piatok či Nedeľa často krát nemajú ako dostať na rýchlik v Plešivci (smer Bratislava alebo Košice). O autobusoch radšej ani nepoviem, lebo tie sú na tom ešte horšie. Určite by to pomohlo ľuďom aj čo cestujú za prácou, či študentom, ktorí idú do škôl. 

Tento príspevok bol odstránený autorom petície (Show details)

2014-11-26 11:52



Hosť

#8

2014-11-26 12:46

žiadame aj vlaky Plešivec - Fiľakovo mnoho ľudí prišlo o prácu aj kvôli zrušeniu týchto vlakov
Peter Páteček
Autor petície

#9 Re:

2014-11-26 13:04

#8: -  

 Niekde začať musíme, ak sa nám podarí obnoviť dopravu na gemerských lokálkach, potom je nádej na obnovenie železničnej osobnej dopravy aj v úseku Jesenské - Plešivec.

Tento príspevok bol odstránený autorom petície (Show details)

2014-11-26 13:25


Tento príspevok bol odstránený autorom petície (Show details)

2014-11-26 13:59


prezívka prezívka

#12 cezhraničné spoje sa tiež rušia

2014-11-26 15:09

Zrušené bolo aj spojenie Bánréve - Lenartovce, kde už ani rýchliky nestoja. Zato stoja o 5 km ďalej v Čiži. Autobus Rožňava - Miškolc a Rožňava - Budapešť už tiež nepremáva. Teraz je alternatívou taxi Rožňava - Bánréve za 30 EUR.


Hosť

#13

2014-11-26 17:01

Táto petícia má svoje opodstatnenie , keď už žiaci a študenti a dôchodcovia môžu cestovať vlakom bezplatne , tak nech môžu aj ľudia z týchto kútov Slovenska.

Hosť

#14

2014-11-27 03:38

jasám od radosti

Hosť

#15

2014-11-27 04:53

Vynikajúci nápad,ktorý by obnovil nie len možnosť dopravy ,ale aj cestovný ruch a novú možnosť ako pre deti,tak aj nás dospelých,uživať si krásu krajiny z vláčika po zákutiach krajiny,kde vedú len železnice.

Tento príspevok bol odstránený autorom petície (Show details)

2014-11-27 07:24



Hosť

#17

2014-11-27 22:20

strasne malo vlaky chodia cez gocaltovo viac lietadiel ako vlakov

Hosť

#18 Re: cezhraničné spoje sa tiež rušia

2014-11-28 06:36

#12: prezívka prezívka - cezhraničné spoje sa tiež rušia 

 Ešte treba dodať, že Bánréve - Budapešť trvá 3 hodiny a je tam spoj každé 2 hodiny. Zo staručkého motoráčika sa prestupuje sa v Kazincbarcike, odtiaľ vlak už ťahá výkonný elektrický rušeň. Z Miškolca do Budapešti - Keleti je IC každú hodinu. V Budapešti je najbližšie letisko, výhodnejšie ako Viedeň či Praha. Len do Bánréve sa niet ako dostať. Najbližší autobus stojí na križovatke Kráľ - Abovce a to je peši 2 km. Taxík z Rožňavy stojí 30 eur. Toľko stojí aj letenka EasyJet.

Mohawk

#19 Spoje

2014-11-28 07:01

Privital by som spoje takto : Tornala - Rožnava (dve zastavky pri Brzotine, kde je ako hlavna zastávka a pri Gemtexu) - Dobšiná a späť. Hlavne mať spoje aj cez vikend !!!. Inak veľmi dakujem za peticiu. Podpisal som. Jozef 

Peter Páteček
Autor petície

#20 priebežná informácia

2014-11-28 13:45

Dnes som sa stretol s niektorými starostami obcí od Dobšinej po Betliar a informoval ich o našej petícii. Stretol som sa len s pozitívnou reakciou a podporou. Na budúci týždeň pôjdem do ďalších obcí, ktoré ležia na tratiach.

Počet podpisov pre našu petíciu rastie a to je výborné. Ak je to možné, informujte svojich známych o petícii, aby sa nám podarilo získať čo najviac podpisov. Všetkým, ktorí petíciu už podpísali ďakujeme.

Peter Páteček
Autor petície

#21 podpora zo strany regionálnych médií

2014-11-28 14:27

O našej petícii informujú aj niektoré regionálne internetové média:

 Info Rožňava 

Mesto Dobšiná

123

#22 RA

2014-11-28 14:57

#20: Peter Páteček - priebežná informácia 

 Obráťte sa aj na vedenie mesta Revúca, ktoré je jediné okresné mesto na tratiach. Tých podpisov by malo byť viac ved v tom regióne žije veľa ľudí. 

Peter Páteček
Autor petície

#23 Re: RA

2014-11-28 15:27

#22: 123 - RA 

Samozrejme, že bude oslovená primátorka Revúcej aj primátor Jelšavy, nemôžme byť naodrazu všade. Petícia nie je akcia na jeden týždeň, bude to trvať možno pár mesiacov, kým sa nám podarí nazbierať dosť podpisov. Petíciu sme rozbehli len v utorok podvečer a podpisy priebežne pribúdajú.


Hosť

#24

2014-11-29 07:42

Dobrý nápad !
johny_pal
Hosť

#25 Obnovenie dopravy na gemerských tratiach.

2014-11-29 08:16

Bude to veru ťažké presadiť... Keď už som pri tom, možno i dokončenie Gemerských spojok by nebolo naozaj od veci.

No, ale tie gramatické chyby na tejto stránke bijú do neba :-) . Ten, kto vytváral túto doménu "Peticie.com", sa asi s pravopisom príliš nekamarátil.