Otvorená výzva predsedovi NRSR

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Otvorená výzva predsedovi NRSR.


Hosť

#226

2015-05-26 11:20

Historické pamiatky by mali zostať zachované pre nás a budúce generácie

Hosť

#227

2015-05-26 12:45

chcem mať informácie,, či je to pravda, čo sa tam našlo

Hosť

#228

2015-05-26 13:33

Je smutne ze obcanmi zvoleni zastupcovia sa spravaju ako vsemocni a organy, ktore by mali mat hlavne slovo pri takychto vzacnych nalezoch, nekonaju

Hosť

#229

2015-05-26 14:42

Stavia sa nepotrebná vec za štátne peniaze a naviac sa dehonestuje historická pamiatka !
Nie

#230

2015-05-26 16:42

Zburajme cely hrad a dajme tam obrovsky parkovaci dom!!.... to je riešenie... Páni ministry bolo by vhodné rozmýšlať hornou časťou tela  


Hosť

#231

2015-05-27 09:44

Lebo národ, ktorý si nectí svoju históriu, si ju bude musieť zopakovať...a ja chcem pre Slovensko pokrok!

Hosť

#232

2015-05-27 12:41

Ak je to pravda, o čom píše organizátorka tejto petície, tak sme ozaj blázni, že to našim oligarchom dovolíme. Už mám plné zuby arogancie pána (alebo súdruha?) Širokého a jeho politických mopslíkov. A vlády tiež . Nemajú hanbu stavať predražené stavby, ktoré slúžia iba im a zvyšok národa ignorovať.Kvôli tomu nálezisku sa nám celý kultúrny svet vysmeje. Sme jednoducho barbari. Tak preto!!!

Hosť

#233

2015-05-27 20:19

Pretože sa mi zastavuje rozum nad barbarstvom, ako páni poslanci - bez akejkoľvek zodpovednosti - uprednostňujú svoje pohodlie pred národným bohatstvom, v ktorom naša história patrí na prvé miesto! Aj pred bryndzové halušky, s ktorými sa tak radi chvália!!!
Vlado Kalina


Hosť

#234

2015-05-27 23:06

Neverím, ale dúfam, že zdravý rozum konečne zvíťazí nad chamtivosťou a do neba volajúcou hlúposťou.

Hosť

#235

2015-05-28 07:16

Tie garaze su uplne nepotrebne, pretoze par desiatok metrov odtial je obrovsky parkovaci dom. Niekto sa len chce nabalit v preprat peniaze.

Hosť

#236

2015-05-28 13:09

siroky si mysli, ze mu patri svet. zastavit barbara v mene civilizacie a odkazu doby

Hosť

#237

2015-05-28 14:57

Lebo je nehoráznosť ničiť to, čo nám zanechali predkovia. Som dopravný inžinier a prepočítal som nároky na parkovacie miesta na hrade. Tie garáže tam vôbec nie sú potrebné.
Martin osvetiteľ

#238 čo sú to za úbohé nezmyselné táraniny???

2015-05-28 16:10

Preboha živého, ľudia! čo to zas stvárate za nezmysly? uvedomujete si, že ten text vašej petície je znôška absurdných hlúpostí? úplne iroacionálnych tvrdení, nereálnych predstáv a neinformovaných slabomyselných táranín???

Tie archeologicky objavené keltsko-rímske stavby na Hrade sú ruiny! niekoľko od seba navzájom izolovaných základov stavieb. nevieme ani pri zapojení najbujnejšej fantázie povedať, ako vyzeral celok. 

nie garáže, ale 2000 rokov neustáleho rýpania, hĺbenia, prestavovania a krktovania premenili ten pôvodný nám neznámy celok v ruiny. 

tam, kde sa dnes stavajú garáže, bola jama už od stredoveku! áno, už dobrých 500 rokov! pretože tam stredovekí ľudia vyhĺbili kameňolom. práve vtedy zničili najpodstatnejšiu časť tých keltsko-rímskych základov.

Dnes sme ich objavili práve a len vďaka výstavbe garáží! ak by sa nezačali stavť garáže, na tie nálezy by sa nebolo prišlo.

projetk garáží - a to si prosím skúste nájsť na internete, kde sú veľmi rukolapné nákresy a ilustrácie - sa každej jednej keltsko-rímskej stavbe vyhol ! ani jeden múr nebude zbúraný, ani jedna stena deštruovaná. všetko ostane zachované pre budúce generácie, konzervované a reštaurované a pre verejnosť to bude všetko do posledného jedného múru a kúska dlažby sprístupnené!!!!

netrepte tu o nezmysloch, že Hrad bol významnejší než koloseum. tieto dve veci sa absoútne nedajú porovnávať. čitajte literatúru. alebo si aspoň otvorte wikipédiu. 

Bratislavský hrad na isto nebol Carnuntum. Našiel sa nejaký nápis na Hrade? alebo niekde inde v Bratislave, ktorý by hovoril o tom, že toto je carnuntum? nie!!! ale v rakúskom Pteroneli, ktorý stolí na troskách rímskeho mesta, tam áno. Tam si to vieme prečítať na nápisoch, ktoré tam zanechali samotní obyvatelia!

Kde ste vzali, že "my" sme tu boli skôr ako Angličania v Londýne??? Francúzi v Paríži??? Pre Boha nebeského - veď pred 2000 rokmi neboli ani Angličani, ani francúzi ani Slováci!!! ako môžete vôbec dávať do súvisu keltsko-rímske pamiatky s "nami" Slovákmi? to sa nedá spojiť, ani keby ste sa čo ako snažili!!!

Vy neviete čítať? alebo uši máte zapchaté? Veď sú to "keltsko-rímske" stavby! kto ich vybudoval a používal?! Kelti alebo Rimania! 

Namiesto toho, aby ste podporili objav a návštevnosť Hradu, aby ste dali 2% pre archeologické združenia a múzeá, aby ste si prečítali niečo o tých objavoch a súvislostiach, tak vymýšľate deštrukčné pseudoobčianske petície. len z princípu "proti všetkému a všetkým"!!!

 

Alebo je to snáď motivované politicky? Tak potom sa nemáme o čom baviť - lebo potom Vám nejde o ochranu pamiatok, ale o robenie politiky.

Spamätajte sa!!!


Hosť

#239

2015-05-28 18:28

Lebo mi záleží na tom co sa deje s našou kultúrou a historiou.

Hosť

#240

2015-05-28 19:14

dufam ,ze vsetci tito nemazrani hajzli co vladnu momentalne slovensku skapu do rana

Hosť

#241

2015-05-29 06:01

Bratislava je moje rodne mesto, no co sa za ostatne roky deje s nasim mestom je hrozne.

Hosť

#242

2015-05-29 11:25

Lebo mi záleží na budúcnosti Bratislavy a aby sme ukázali že nie sme o nič horší ako zahraničie!!!

Hosť

#243

2015-05-31 09:51

Dostala som správu s odkazom, že to kvázi Bratislavčanov a mimo bratislavských nezaujíma. Verte, že zaujíma.

Hosť

#244

2015-05-31 20:30

Žiadne alibistické kopnutie takejto pamiatky pod garáže, múry či posuvné podlahy!!!Chcem aby hocikto z nás mal navždy prístup k dôstojne prezentovanému národnému pokladu. Nechcem, aby tých pár vzácnych kameňov zaliali tony zbytočného betónu!


Hosť

#245

2015-05-31 21:22

prosím rozošlite pozvánky na ďalší verejný protest signatárom petície, rád by som prišiel.

Hosť

#246

2015-06-01 06:25

A nielen to, treba zrušiť aj ministerstvo kultúry,  je nám potrebné tak, ako Škótom nohavice. A v tej Bratislave ste všetci drbnutí. Taliban na Dunaji. NESKORO, UŽ JE PO POHREBE.

sunar

#247 Re:

2015-06-01 09:18

#245: -  

 protest sa bude konat v sobotu


Hosť

#248

2015-06-01 21:16

Pre zachovanie historických pamiatok

Hosť

#249

2015-06-02 13:52

Pretože pamiatka z doby pred Kristom je určite viac ako garáže.
Sven

#250 Môj postoj...

2015-06-02 14:28

Ako to už býva, nikto z nás si nevie overiť, čo je naozaj pravda. Môžeme iba veriť, dúfať, niekedy síce slepo, alebo sa tváriť, že sa nás to netýka, to nám ide celkom dobre... Neviem čo je pravda, či je pod terasou hradu naozaj niečo jedinečné. Ale ak to tam naozaj je a my si to necháme zničiť, budem sa úprimne hanbiť. A toto je asi prvá vec, pri ktorej by mi naozaj nevadilo, že by ma vláda ako občana zadĺžila, napríklad ak by musela niekomu kompenzovať ušlý zisk aj na úkor toho, že by sa preukázalo, že pod hradnou terasou zase nič až také cenné nie je.

P.S.1: Tento investičný zámer určite nezačali riešiť mesiac pred zahájením výkopových prác...

P.S.2: Ak bolo naozaj také nevyhnutné postaviť v lokalite garáže, určite by toho pokazili menej, ak by bárs aj niekoho vyvlastnili o ulicu ďalej.