Petícia za zrušenie vlakov zadarmo

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Petícia za zrušenie vlakov zadarmo.


Hosť

#826

2014-11-19 02:10

Pracoval som 7 rokov v anglicku odkladal peniaze ,ze ked sa vratim budem podnikat alebo zalozim si zivnost uz som 2 roky doma vidim ze to tu ide dolu vodou.radsej budem nezamestnany lebo tu nie su nastavene podmienky pre tych ktori tento stat zivia.statni zamestnanci ako su ucitelia uradnici policajti ale aj dochodcovia by si maly konecne uvedomit ,ze ak sa nebude darit drobnym podnikatelom a zivnostnikom nebude mat kto naplnit statnu kasu a potom aj platy a dochodky budu mat nizke.nemozu vsetci montovat auta a velke ryby napojene na smer len odsavaju peniaze ako pijavice.pouvazujte prosim kto tie vlaky zadarmo zaplati.zo zvedavosti som pozeral odvolavanie v parlamente a vyhlasenie ROBERTA FICA ze tam boli poslanci opiti ma nahnevalo lebo bolo to o nom a on odtial zbabelo utiekol.ako je Zeman notoricky alkoholik tak je aj ficko notoricky klamar a jeho socialne istoty nech si strci do toho zadneho otvoru aj s Paskom.


Hosť

#827

2014-11-19 06:18

Bezplatne cestovanie pre studentov a dochodcov je jeden z dalsich skveych napadov nasej vlady ktorym sa pan R Fico snazi udrzat svoju volicsku zakladnu. Cele opatrenie bude stat danovych poplatnikov kopec penazi a nesuhlasim s nim.
Róbert Fico

#828

2014-11-19 07:10

Prečo sa tu rozčulujete, chcem vám len dobre **ti.


Hosť

#829

2014-11-19 07:30

Učitelia, kuchárky, zamestnanci obecných úradov čí radníc, tým všetkým ústavný zákon o dlhovej brzde znemožňuje rast platov v roku 2015 ... ale môžu jazdiť v škrípajúcich vlakoch zadarmo.

 

Oprava, nemôžu, oni to len zaplatia.

Juro

#830 STOP VLAKOM ZADARMO NA FACEBOOKU

2014-11-19 22:40

Uz vznikla aj facebook page. Pridajte sa ludia! Socialne siete zmozu viac!

https://www.facebook.com/stopvlakomzadarmo

sunar

#831 Re: STOP VLAKOM ZADARMO NA FACEBOOKU

2014-11-20 05:46

#830: Juro - STOP VLAKOM ZADARMO NA FACEBOOKU 

 ty jeden spamer, radsej si mal upnut nejake dobre video moj


Hosť

#832

2014-11-20 06:59

Naozaj by mali byť istoty v inom a nie v cestovaní bez platenia. A to aj pre študentov aj dôchodcov.
Napríklad nižšie odvody pre pracujúcich študentov a trebárs lieky bez poplatky pre dôchodcov a iné výhody, ktoré by určite boli lacnejšie ako táto akcia. Napríklad: už dva dni obchádzam stanicu v Košiciach, lebo si potrebujem kúpiť lístok na pondelok do Bratislavy, je to bez šance a na hodiny státia. Neviem či toto patrí do komentára, ale je to môj poznatok a názor.
sunar

#833 Re:

2014-11-20 10:13

#832: -  

 mas zostat v kosiciach, tam kam patris moja


Hosť

#834

2014-11-20 13:35

Známá včera dostala pokutu pretože si nestihla kupiť listok napriek tomu že naň čakala takmer pol hodinu..

.Moja story dnešné ráno :

Čakáme na lístok pri jednom okienku 4 ľudia pri druhom tiež,na tabuli svieti už 7:52 čas odchodu vlaku sa kráti 7:56 ...Prosím Vás môžte nám dať lístky čakáme tu už poniektorí aj 15minut o 3min odchádza vlak...S poza okienka krik...Choďte vedľa ja tu vybavujem preukazy!!!...Vyškerená dôchodkyňa sa len otočí s úsmevom na xichte.. ... Hm lenže pani pri okienku nevníma že jej kolegyňa taktiež vybavuje dôchodcom preukazy? Prečo nevybavuje jedna dôchodcov a druhá nepredáva lístky?? A ľudia ktorí si za lístok platia nemajú právo si ho zakúpiť ? Či máju prísť o pol hodinu skôr a dúfať že sa nedostaví skupina zaneprazdených dôchodcov čo nemajú inokedy čas zdržiavať len ráno keď sa ľudia ponáhľajú do práce?Presúvame sa teda všetci do vlaku na poslednú chvíĺu... a bez lístkov ....Vystupim v Trnave...idem si kupiť lístok aby sa večer situácia nezopakovala...pri každom okienku aspoň 10 ľudí...pozerám na pani čo stojí predo mnou nervózne hladí na hodinky ....Prosím Vás dlho tu čakáte?....Už od kedy tu čakám a ledva vybavila dvoch ludí,ja nemám čas celý deň tu stáť aby som si vybavila preukaz.......v tom z vedľajšieho radu vystúpi chlapík poriadne naštartovaný :V Trnave aby si človek za pol hodinu nemohol kúpiť lístok vy...a železnica...

super ...takže kašlem nato, dufám že večer sa mi podarí kúpiť lístok...


Hosť

#835

2014-11-20 14:44

Cestujem pravidelne Lipt. Mikuláš- Prešov, túto stredu som čakala 20 minút v rade na lístky a museli ma pustiť ľudia pred seba, lebo by som inak vlak nestihla. Predtým som nikdy v rade nečakala a to cestujem každý týždeň vlakom o 15.41 z Prešova. Za Štrbou si ku mne prisadol starší muž - róm a žobral o peniaze, nakoniec ma preklial a šiel zobrať o kupé ďalej, ani tam nepochodil. Toto je výsledok bezplatnej prepravy - prepravovať žobrajúcich asociálov, aby obťažovali ľudí, ktorí si za cestovné zaplatia?
Vojťo

#836 nesúhlasím

2014-11-20 15:15

Pičovina to je. 


Hosť

#837

2014-11-20 17:00

Môžem k tomu iba dodať, že v tomto týždni som zhodou okolností musela ísť z práce vlakom z TT do LP a bola som v šoku - fronty ako v socializme na banány, dokonca ani nesneží a vlaky meškali. Nechápem, prečo pokladne skolabovali a ja iba vďaka študentom/kám som stihla vlak, pretože ma pustili dopredu. Ďakujem študentom a Vládu posielam do pr........

Hosť

#838

2014-11-20 21:35

vyserte si oko


Hosť

#839

2014-11-20 21:47

nič nie je zadarmo a štát sám neprodukuje prostriedky, aby to mohol zaplatiť. Prostriedky produkujeme my, pracujúci občania, teda tá hŕstka z nás, ktorá ešte pracuje, lebo chce a má kde (mnohí by aj chceli, ale nemajú kde). Ak štát mnou zarobené prostriedky rozdá na bezplatnom cestovnom, budem si musieť do nemocnice možno priniesť už aj injekčnú striekačku a tlakomer, aby mi mali lekári ako poskytnúť bezodkladnú lekársku starostlivosť - lebo na inú už aj tak mať nebudeme....

Hosť

#840

2014-11-21 05:42

Je len trochu tragikomické, ako niektorí komentárori argumentujú štýlom "Keď oni od štátu dostali, tak prečo my nie?" Ale nevadí, každý hlas sa počíta.


Hosť

#841

2014-11-21 08:54

Je to veľmi nespravodlivé voči ostatným.

Hosť

#842

2014-11-21 11:23

Stop populizmu fika
Michal Krippel

#843 Podpora študentov a dôchodcov

2014-11-21 11:34

Podpora študentov spočíva v moderných krajinách v štipendiách, ktoré motivujú študentov, aby sa viac snažili. Vlak zadarmo nemotivuje ľudí študovať.

Čo sa týka dôchodcov, Fico by sa mal orientovať hlavne na udržanie dôchodkov do budúcnosti (druhý piliér, finančná gramotnosť). Keď dnes pracujú dvaja ľudia na jedného dôchodcu, v budúcnosti to bude 1:1, čiže bude treba neskutočne zvýšiť odvody a zároveň posunúť vek odchodu do dôchodku.

Fico to dobre vie, ale robí tieto opatrenia hlavne kvôli tomu, aby si udržal voličskú základňu. To len pre tých, ktorí to nevedia. Zároveň dá svojim kamarátom zo ŽOS pánovi Poórovi a pánovi Móricovi zakázky na opravu vozňov, keďže aj to bude robiť za peniaze nás všetkých pre dúchodcov a študentov. Opravy budú samozrejme bez súťaže a s peknou províziou pre dotyčných a ľudí okolo.


Hosť

#844

2014-11-21 11:44

Aj cestovanie tzv. "zadarmo" celoživotne deformuje postoje najmä mladých ľudí k životu a k štátu.
Ako dospelí občania potom nevedia prevziať zodpovednosť za svoj život.
Je to súčasť hanebnej komunistickej výchovy k parazitizmu - prenáša sa potom aj do súkromných, rodinných, existenčných, pracovných a iných vzťahov.
Ivan Mačura, Nitra

Hosť

#845

2014-11-21 11:51

Som rada, že táto petícia vznikla. Aj ak nič nevyrieši. Je potrebné reagovať, keď s niečím nesúhlasíme.

Hosť

#846

2014-11-21 12:09

Populizmus s ľudskou tvárou!!!
sunar

#847 Re:

2014-11-21 13:23

#846: -  

ty si populista ty guma derava


Hosť

#848

2014-11-21 14:36

ficko to už asi preháňa s perníkom!!!
lila178

#849 Zrušenie vlakov zadarmo

2014-11-21 14:50

Na jednej strane by bolo naozaj úžasné keby sme dospely do takého bodu, že budú všetky oblasti nášho života pokryté a bude sa dať prepravovať zadarmo. Avšak zatial je to len vzdialeny sen. Každómu je jasné, že peniaze ktoré lístkami zadarmo stratia, búdú vyberať inde. 
Podľa môjho názoru, lístky niesú až také drahé, aby sme si ich my studenti nemohli dovoliť, a pre tých, ktorý sú naozaj v zlej finančnej situácii, majú aj iné možnosti- sociálne štipendiá. 
Ak to nezrušia, nech si najskôr sami vyskúšajú cestovať vlakom, stanice nástupištia a hlavne vlaky budú neskutočne preplnené, do vlakou sa všetci nezmestia, starší ľudia budú odkázaný na kúpu miestenky, alebo na ochotu mladej generácie. A to je tiež v dnešnej dobe skôr nonsens. 
Taktiež už sa šíria informácie o tom, že budú využívané staršie nevyužívane vozne, a nielen zo Slovenska. Dokážu nám 100%zaručiť, ich dobrý technicky stav a bezpečnosť??? Nemyslím si.
Najskôr by sa vláda pána Fica mala zamyslieť hlbšie a až potom konať. A nie si len naoko dobré meno, týmto neskonale ústretovým ktorom.
A ak majú toľko našich penazí navyšše, nech ich investujú lepšie- do sociálneho zabepečenia, do zdravotníctva, škoľstva... A ak už naozaj chcú vložiť financie do cestovania pre mladých a dôchodcov, tak nech dajú lístky zadarmo seniorom a nech prispievajú na cestovné študentom zo sociálne znevýhodnených rodín a tým myslím, všetkym nie len Rómskej minorite.

BELIZE

#850

2014-11-21 15:05

Babky demokratky a teraz je vašou morálnov povinnosťov dať súdruhom hlasy,keď sa o vás tak stará,iba že zamesnanci ,ako ja to musia splácať.Mám svoju rodinu,ktorú by som radšej podporil,ako splácať Ficove nezmysli.Babky otvorte oči,nepodporujte zloduchov,ja to už neutiahnem,radšej budem platiť dane v UK.