Petícia za zrušenie vlakov zadarmo

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Petícia za zrušenie vlakov zadarmo.


Hosť

#1026 Re: Re:

2016-02-05 22:27

#791: Kokošo - Re:  

 plný súhlas


Hosť

#1027 Re: Re:

2016-02-05 22:29

#772: - Re:  

 súdruhovia už nie sú


Hosť

#1028 Re: Re:

2016-02-05 22:30

#76: - Re:  

 áno, treba dane viď %Svédsko a pod. a fungujete a všetci sú o.k


Hosť

#1029 Re: Re:

2016-02-05 22:32

#982: hosť - Re:  

 presne tak


Hosť

#1030 Re: Re:

2016-02-05 22:38

#228: sunar - Re:  

 nie sme slovenčinári, ale Slováci a mali by sme písať správne, 


Hosť

#1031 Re: Re: Re: Re: Fico je fas!!!

2016-02-05 22:41

#403: Mafo - Re: Re: Re: Fico je fas!!! 

 veď ten, kto je vymletý píše zle


Hosť

#1032 Re: Re:

2016-02-05 22:54

#1011: Vlado - Re:  

 jaj pravdu máte

Peter

#1033

2016-02-19 22:40

Srdečne zdravím.Som proti tejto petícii. Ani náhodou nefandím SMER-u a nesúhlasím s ich politikou. Som toho názoru,že peniaze utekajú v tomto národe úplne inde/schránkové firmi,podivné tendre, v šedej,čiernej ekonomike,daňových únikoch,korupcii najhrubšieho zrna,oligarchovia,mafie,kauza Gorila atď./ A prepáčte ,nejedná sa o žiadne drobné ,ale miliardy.V tomto štáte je peňazí dosť ,len tečú nesprávne.Toto nieje právo a spravodlivosť!Som otcom piatich detí /traja vysokoškoláci,jeden na strednej,jeden na základnej/ .S manželkou máme v profi starostlivosti a pestúnstve už viacero rokov v svojom dome dve rómske a dve polorómske deti,navštevujúce základnú školu.Dve deti išli od nás do perfektných rodín na adopciu. Veľké i malé deti dochádzajú do škôl vlakmi,autobusami.Ja pracujem v strojárskej firme a denne precestujem 90 km.Snažím sa pracovať,tak ako by bol mojím zamestnávateľom Boh,tak to cítim a také mám nastavenie /veľa krát 12 h.  v práci/.Verte,že sa máme čo obracať,ale má to zmysel.S manželkou veľmi túžime vychovať deti,ktoré budú prínosom pre ľudí v ich okolí a v tomto národe. To sa nám i podarí.Vlak zadarmo je pre našu rodinu úľava a poviem otvorene,že si to vážime a sme za to vďační.A verte ,že naše deti i tie v náhradnej starostlivosti  budú hodnotnými členmi tejto spoločnosti. Jasne hovorím-mladá generácia je naša budúcnosť /spoločnosť nieje moc prorodinná,skôr bude valiť peniaze Váhostavu a na podobné veci,podporovať iné ideológie atď./ To sa musí zmeniť.Súčasťou týchto zmien budú i tieto parlamentné voľbi.Naša rodina si uplatní právo voliť ,lebo vieme koho a prečo.Vážme si i toto právo .Buďme radi zakiaľ ho tu ešte máme.Nech sa Vám darí.


Hosť

#1034

2016-03-12 10:28

lebo nie su zadarmo!!! Niekto to zaplatit musi a Fico to nie je

Hosť

#1035

2016-03-17 14:12

Nič proti autorovi, ale toto je jedno z mála efektívnych opatrení za celú vládu Robert Fica. Vlaky nemajú vačšiu spotrebu vplyvom toho že jazdia plné, fyzicky teda ide of efektívne opatrenie, pretože jazdiť budú plnšie vlaky, namiesto prázdnych.

 

Na druhú stranu z účtovného hladiska, budú zo štátu dostávať dráhy peniaze za každého takto získaného cestujúceho. Čo dopomože manažérom, ktorý sú starí známi pána premiéra. A zaplatiť to budeme musieť my. Slovenské železnice však nie sú zatiaľ súkromné a preto by mi to nevadilo.


Hosť

#1036

2016-07-08 10:06

Šetriť treba, ale nie populisticky.
John

#1037

2016-09-28 14:13

toto mi pride len ako zavisť ...čo keby sa takto spravali aj ti čo im tie vlaky zadarmo pomožu a budu požadovať zastvenie dotacii štatu napriklad na vystavbu dialnic lebo oni ich nepouživaju alebo celko ciest ......pozrite sa kolko štat na tie vlaky zadarmo minie odhad je okolo 30 milionov eur ale nikomu neprekaža že len na  obchvat ba štat minie 1,9 mld eur a to už asi autorovi peticie neprekaža ?....vlaky zadarmo su prinosom najmä pre rodičov tych deti kedže im nepusia platiť za cesty a častokrat ide o tych najchudobnejšich čiže je to veľmi dobra a adresna podpora prave chudobnych toto všetko mi pripada ako zavisť bohateho že on ma auto ale ked maš auto tak využivaš štatne cesty prečo si za nich nezaplatil prečo si ich nevystaval a nechoď na mňa s tym že ty platiš dialničnu znamku s tym čo sa vyberie na dialničnych znamkach by si tak veľky prd postavil kedže väčšina z toho ide len na udržbu dialnic ale nie na jej vystavbu a to nehovorim o cesteach bežnych cestach ano možeš nadavať že su na nich diery tak skus zo svojim autom chodiť len po poľnych cestach aby si vedel ake to bude ked ich prestane stavať štat ....

peter

#1038 Ja dochodca.68 r

2016-11-24 15:55

Dal som si dnes drzkovu polievku 2.50 z toho DPH 49 cent zobral stat, potom ze neplatim dane.

TDKB

#1039 Máte, čo ste chceli.

2017-02-17 00:45

No čo, už ste šťastní, sprostáci? Regiojet BA-KE v prdeli, kvalita cestovania šla rapídne dolu a ceny riadne nahor. Nech ma pánboh chráni niekedy v tejto krajine platiť nejaké dane. Už len doštudovať a zbohom.

Fuj

#1040 Re:

2018-04-26 13:47

2: -  

Nie je spravodlive, ze ja ako danovy poplatnik dochadzajuci za pracou musim trpiet vrieskajucich studentov ,ktory vlqky vyuzivaju na osobne ucely.. vlaky zdrazeli a kvalita cestovania rapidne klesla.. ked som koncila skolu zaviedli vlaky zadarmo.. ako externy student nemam pravo ..ani clovek ktory tazko pracuje a da tretinu na cestovne... my sme si museli platit vlaky ked sme boli studenti..vlaky zadarmo by mali mat danovy poplatnici resp zamestnani ludia.. je to diskriminacia...studenti ktori neprinasaju do statnej kasy by mali platit za vlaky tak ako kedysi.. ako my.. ked nasi rodicia mali peniaze na cestovne tak maju aj teraz.. som naozaj velmi sklamana a zdrvena z toho aka je v nasej krajine situacia... nie je to fer aby mali zadarmo vlaky ked ja musim dat tretinu vyplaty za cestovne..musim platit dane a trpiet nevychovanych studentov vo vlaku.. ved co je to dnes cestovat???

Preco ja musim platit za vlak ?? To ze som zamestnana znamena ze som bohata?? 

Vdaka tejto situacie mi nic ine nezostava ako zo slovenska odist a zacat lepsi zivot v krajne ktora mi nedava cely zivot polena pod nohy... nehovoriac o zdravotnictve..to je ina kapitola ale tiez podtavena na hlavu.. tento stat je proti ludom... krajina ktora nepatri slovensku ale zahranicnym investorom na ktorch my muklime za par stovak...

Fuj grcam z tohoto statu je mi z vas zle! Ked sa ma niekto pyta odkial som radsej ani nepoviem... 

 

Drahe jedlo..drahe byvanie... cela vyplata ide na najom a mozte zrat suche rohliky cely mesiac.... ceny mame ako v amsterdame ale mzdy ako otroci...ved nimi aj sme.... ucitelia ti vravia uc sa uc.. ale kde skoncite? Pri pase ... 

Vedela by som tu pisat cele litanie ale bohuzial musim ist do roboty a na vlak! 

 

Cestujuca

#1041 Re:

2018-10-27 09:01

#776: -  

Je to hnus. 50 ročná tetka si sadla na moje miesto pri okne, čo som mala trasu pomaly celým Slovenskom a nepustila ma, že hádam. Nebudem. Vyhadzovať človeka! Som task naštvaná, tie miestenky sú výsmech. Železnice majú na háku, že starí na myslení, to nerešpektujú a vraj mladí sú tí zlí. Nabudúce idem dialkacom a kašlem. Ba celé železnice. Raz mam. Miestenku tsk?! 


Hosť

#1042 Re: Zrusit!

2019-12-07 14:01

Ria

#1043

2019-12-07 14:15

Keby dôchodcovia mali rakúske dôchodky, tak potom protestujte. Toho cestovania dôchodcov až tak nie je veľa. Väčšinou k lekárom, sem tam na pobyt. No ak by nebolo cestovné zadarmo, tak by utrpeli ubytovacie zariadenia, určite by im poklesli tržby. Jedno by bolo v pluse iné teda možno v mínuse. Ale aj v iných štátoch je takáto vymoženosť, tak čo komu vadí.

No a študenti? Aj ich rodičia majú poslanecké -sulíkovské príjmy? Veď sa pozrite na priemernú mzdu mladých rodičov v regionoch a ak majú dvoch študentov a platiť cestovné, bývanie stravu  ap., tak sú na pokraji biedy.

Keby si poslanci nedvihli platy, tak by bolo peňazí dosť.Keby sa neposielali miliony na pofidérne  zahraničné účty, keby neexistoval Kočner-Počiatek-Trnka a im podobní, tak aj obyčajný človek sa má lepšie.

Tak nech Vám nevadí omrvinka, tam prostestujte za iné špinavosti, ktoré prznia našu ekonomiku.

 

miso

#1044 :(

2020-02-26 21:54

dost fail zneuzit peticiu na politicku reklamu!