Petícia proti zákonu poslankyne Zmajkovičovej

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Petícia proti zákonu poslankyne Zmajkovičovej.


Hosť

#1

2014-10-27 06:44

V 21. storočí je hanbou, že pár ľudí, ktorí majú hájiť záujmy všetkého národa sa obrátia proti nemu. Pri tom sú platený z našich danní, a tiež využívajú bufetové služby na pôde parlamentu, ale za lacnejšie ceny.
sava

#2 Re: dobre povedan

2014-10-29 19:56

#1: -  

 ale chceme aby bufetarov podporovali tak ako robi aj velke banky,malym

 


Hosť

#3

2014-10-30 20:48

Je neprípustné, aby niečo také prešlo, len aby si na tom nahrabala nejaká ženská, ktorá sa nevie ani poriadne vyjadrovať, a nemá ani toľko inteligencie a slušnosti, aby vysvetlila, o čo jej do čerta ide ... Deti jej tie sprostosti jesť nebudú, pôjdu radšej do obchodov, zakáže to aj tam ? Koľko ľudí ešte musí prísť o prácu len preto, lebo niekto je nenažraný?

Hosť

#4

2014-10-30 22:19

je uz aj tak dost nezamestnanych a vy pani zmajkovicova neviete co je to zit z ruky do huby.

Hosť

#5

2014-10-31 14:04

tento zákon je čistý blud,čo chcú ľuďom určovať čo majú jesť?a nabudúce čo nám zakážu?budeme poslúchať nejakú pani ,ktorá nevie dať súvislú odpoveď na konkrétnu otázku? to už kam spejeme
Andreas

#6

2014-11-01 00:28

Prekvapuje ma, že poslankyňa Zmajkovičová nezačala robiť poriadky najskôr v parlamentnom bufete...

A ako bývalá pracovníčka reštauračného zariadenia by mohla mať podstatne väčší prehľad o obvyklom sortimente a o jeho zložení a nutričných hodnotách...

evita

#7

2014-11-01 12:15

Je to blud čo presadzuje vraj pomôcť predaju slovenských produktov no ona sama sa napcháva thajskou polievkou. Neviem čo tým sleduje ale myslím, že by sa mali zamyslieť aj ľudia tohto "demokratického" štátu pri nasledujúcich volbách a zaistiť aby sa už neopakovalo, že jedna strana bude mať prevahu. Takto by sa zamedzilo schvaľovaniu ďaľších nezmyslov a z parlamentu by museli odísť ľudia, ktorí tam nemajú čo robiť. Ešte si rýpnem nemá o tie bufety záujem Penta?

vili

#8 8

2014-11-02 08:47

Nechapem preco, kvoli par bufetom na skolach su vsade deti obezne? Treba tento problem zacat riesit najma zvysenim telesnej vychovy na skolach a riesit recepty v skolskych jedalnach, ktore varia z prasku a nikomu to nechuti. Preco oni mozu rozdavat nezdrave potraviny podla p. Zmajkovicovej a nam ich zakazuju ponukat? Ona tymto zakonom vlastne docielila, ze nevieme v bufetoch predavat vlastne nic , mozme zavriet poslat bufetarky na urad prace a zrusit zivnosti. Teraz si zakupia v obchodoch aj veci, kotre v bufetoch sa zo zakona uz nepredavju uz davno ako cola, energetaky.....atd. Na zakladnych skolach ak rodic nechce aby sa dieta stravovalo v bufete neda mu peniaze a na strednych skolach su uz ziaci zodpovedni za seba a mali by sa vediet uz samostatne rozhodnut.

Ivan

#9

2014-11-03 12:24

Čistý nezmysel a výsmech národa regulovať bufety na školách, jediný efekt je že sa zvýši nezamestnanosť a deti si budú aj tak kupovať všetko zakázané v obchodoch, ak chce bojavať proti obezite detí mal by začať z osvetou pri samotnej výchove, doma si deti vytvárajú návyky, čo je to za nezmysel že dieťa doma alebo na desiatu dostane sladkosť, ktorá je v bufete zakázaná.

 

Na stredných školách už nie sú predsa malé deti ale stredoškoláci s občianskym preukazom a vedia čo môžu a čo nie. Schválenie tohto zákona je čistý výsmech všetkých poslancov čo zaň hlasovali, ale čo už žijeme na Slovensku...V prvom rade by sa Zmajkovičová mala sústrediť na kvalitu jedálne, ktorá ani zdaleka nezodpovedá zdravým surovinám kde sa školáci stravujú. 


Hosť

#10

2014-11-03 12:27

Zmajkovičova nech sa stara čo žeru jej deti ked vobec nejaké má a naše nach nechá na pokoji ja rozhodnem čo bude moje dieťa jest a čo si kupi čo doteraz žrala ona kým nebola poslankyna?S prepačenim hovna?Takých poslankyn ako je Zmajkovičová je vJarovnícach pri Sabinove dosť a mudrejších
Bohuslav
Hosť

#11

2014-11-03 15:55

Zákon pani Zmajkovičovej je postavený na hlavu.Chce z detí 15-18 ročných urobit nesvojpravných občanov ktorí nevedia čo je pre ních zdravé alebo škodlivé.Pred dvomi rokmi chceli poslanci schváliť volebný zákon od 15 rokov,tam už by boli svojprávni?Bufety na školách sú kontrolovane hygienou na rozdiel od Supermarketou obchodou a rôznych kioskou.V prvom rade by sa mala pani Zmajkovičová a jej podobní poslanci zamerat na tieto problémy! Bohuslav


Hosť

#12

2014-11-03 19:02

To vôbec nie je kvôli bufetom treba pravidelne športovať a môžte jesť čo kolvek

Hosť

#13

2014-11-03 19:03

Ponúknite prosím pani Zmajkovičovej nejaku inú prácu, to čo robí dnes isto nemyslí vážne.

Hosť

#14

2014-11-03 19:46

P.Zmajkovičová ide brať bufety živnostníkom ktorý si musia každé euro poctivo zarobit. A ona okráda  štát o neprimerané navýšenie štatnej  dotácie na CT prístroj v Piešťanskej nemocnici. Treba s nou už konečne urobiť poriadok, lebo kade chodí tak len robí problém.


Hosť

#15

2014-11-03 19:52

p. Zmajkovičova netreba rušiť bufety v školách ale treba dať deťom viac možností na šport bez toho aby musel všetko platiť. A stravovací návyk ide z domu a nie z bufetu lebo tam si kupia to isté čo po ceste domov zo školy v tescu....


Autor petície

#16

2014-11-03 20:05

TREBA VZBURU!!!

 

Sme ochotní podporiť štrajk zamestnancov bufetov aj drobných živnostníkov proti zatváraniu školských bufetov. 

sava

#17

2014-11-03 22:09

zdravym vas.ja mam jeden napad.a to ze by sme mali ziadat o dotacie od statu,aby nas podporovali v tom pripade ak tento zakon bude naozaj.bufet ma vydavky,vyplaty atd.....kazda skola kde je bufet by mala ten bufet drzat aj ked sa bude len mlieko predat,tak to znamena za zajtra idem k p.Riaditelke a pokial bude chciet nech pozbiera ziakov ktory budu chcet mlieko,ovocie,a zeleninu,nech robia listy,a pozbieraju peniaze,a budeme mat aspon ako prezit,ostatne zatial neviem,stat by nam mal dat jednu ruku,alebo nam bude zobrat oboch
sava

#18 bio

2014-11-03 22:10

a budem kupovat aj jednu kravu,aby bolo BIO,a,slepice,mame vonku priestor,aj presadim strom,jablko,a slivku,ak sa nebude predat tak,....je krava.R Z

sava

#19 mam na to človeka

2014-11-03 22:11

ak sa narodila v Sladkovičovej,asi vie koit,ne?

sava

#20 Re: Re: podpora

2014-11-03 22:12

#16: -  

 tak ideme to organizovat?alebo len piseme?


Hosť

#21 Re:

2014-11-03 22:18

#16: -  

 Toto je uzasne....naozaj kolko ludi je proti a preco to nik nechce vidiet.Len ked sme vsetci tu za pc tu nas nieje pocut.Ja som len malinka kvapka v tom mori, ale aj mne ide o pracu.Nechcem ju stratit.Milujem tie deticky,nieje to len o peniazoch.Som na ZS a je to moje zivobitie,ale ja vzdy poviem deckam ked spapas rohlik pridi si kupit sladkost.To su len vymysli Zmajkovicovej.Maju podporovat pohyb, prispievat na fitko a nie zakazat bufet.Je to totalny nezmysel.

Betka

#22 Tak sa mobilizujme!

2014-11-03 23:12

Dobrý deň všetkým!

Myslím, že nás tu je veľa bufetárov. Možno veľa študentov. Ja som dnes na fb osobitne oslovila každého aby podporil túto petíciu a vyplatilo sa pretože keď som to zavesila len na nástenku nikto si to ani nevšimol... nepozerajme kto čo urobí..ale urobme každý jeden niečo pre to...skúste osloviť na fb každého osobitne pridajte  link petície a myslím, že to bude hneď vidieť. Ide nám vštkým o prácu, študentom o bufety a v neposlednom rade zákon je tak postavený že už to opakujem všade kam píšem ,,je to úmyselná likvidácia bufetov,, Mobilizujme ľudí, študentov!!! Ak má niekto lepší návrh sem s ním!!! Ak tu je niekto kto vie byť aktívny a vie sa postarať o založenie ,,papierovej,, petície rada pomôžem! Ja osobne som písala aj prezidentovi SR! Poďte do toho! Napíšte mu aj Vy! Na Stránke NRSR je kancelária prezidenta a tam je mail...tak píšte oslovte poslancov, ktorých som už tiež oslovila. Som v kontakte s jednou šikovnou pani čo sa tiež venuje školským bufetom, jej list dokonca čítali v NRSR...tak nezahálajte a nečítajte kto čo urobí...ale urobte niečo aj vy!!! Netreba len písať, ale pridajme ruku k dielu a nedajme si to čo sme si vybudovali a na deťoch v škole vidím že to robíme správne!!!Na ráno som dala do bufetov žiadosť pre študentov aby sa k tejto petícii pripojili. Dáme to každému do ruky k nákupu!!! POĎME NIEČO ROBIŤ BUFETÁRI A ŠTUDENTI!!!!

 

Betka

#23 Tak sa mobilizujme!

2014-11-03 23:33

Prikladám vzor ktorý by ste mohli použiť pre študentov v bufete: Na návrh pani Zmajkovičovej bude od Januára 2015 v školskom bufete ovocie, zelenina, mlieko a čistá minerálka.  Chceme požiadať všetkých študentov, aby sa pripojili k petícii na stránke www.peticie.com  Názov petície: Petícia proti zákonu poslankyne Zmajkovičovej. Je to úmyselná likvidácia školských bufetov! Pomôžte nám bufetárom za zachovanie školských bufetov. Prosím rozšírte túto petíciu aj prostredníctvom sociálnych sietí.  S vďakou bufetári.

Betka

#24 tak sa mobilizujme!

2014-11-03 23:40

Určite tu nepotrebujeme v tejto chvíli žiadnych mudrlantov, ktorý všetko okomentujú a doma sedia  so založenými rukami... Ohláste sa Vy, ktorý chcete aktívne niečo robiť! Ohláste sa Vy, čo viete o tejto problematike a viete pomôcť, poradiť aký krok urobiť určite len pomôžeme!!


Autor petície

#25 Re: Re:

2014-11-04 05:15

#21: - Re:  

 Samozrejme, deti potrebujú aj sladkosti... ak sa podarí bufetárom zorganizovať nejaký protest proti tomuto, tak sme za stranu Vzdor ochotní to podporiť