Vyjadrenie nesúhlasu s vybudovaním základne NATO na území SK

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Vyjadrenie nesúhlasu s vybudovaním základne NATO na území SK.

Julo Uhlár
Hosť

#301 Re: Nie ste normalny/1

2014-09-08 20:26

#278: Jeble ovce popradske - Nie ste normalny /2

 prezident republiky má snáď na medzinárodných fórach tlmočiť záujem národa, ktorý zastupuje .   Neviem o tom, že by sa niekto z jeho kancelárie alebo z úradu vlády , či z vedenia NR SR bol zisťoval názor väčšiny občanov - nie prítomných v nejakej prieskumnej vzorke vybraných papagájov, ale v povinnom - čo sa týka účasti - referende.    V opačnom prípade - teda v tomto kroku prezidenta nie je štipka úcty k ľuďom čo žijú v tejto krajine a ktorí s jeho fantáziou nesúhlasia .    Len by som chcel vedieť od Teba - neznámy vedúci normálny baran - ako nás NATO  dokáže ochrániť ? Jeho dve krajiny, ktoré dávno - pred II. svetovou vojnou mali medziárodnú zmluvu o spojenectve s ČSR sa posrali pred Hitlerom a za svoj dočasný pokoj nás ako štát predali ako vrece krumplí.    Akurát je škoda, že tým za lamanšom nenarobil ten fuzkatý ....... podstatne viac škody.     No a muničný skald, ktorý patrí Armáde SR , či ako sa správne ten spolok ....... volá treba samozrejme zrušiť tiež a postaviťž tam niečo podstatne zmysluplnejšie.   A nový starý ujo Kiska nemal NATO  bez mandátu občanov ku konkrétnej otázke ponúkať NIČ.    Ak by sa bol spýtal a nadpolovičná väčšina občanov - voličov SR by sa vyjadrila kladne ku stavbe skladu - tak to mal sľúbiť potom.    A kto by s tým súhlasil - prispel by hotovosťou 5000 Eur z vlastného vrecka .      No a záverom - nech sa každdý pod príspevok podpíše vlastným menom .


Hosť

#302 Re: Re: Nie ste normalny

2014-09-08 20:28


Hosť

#303

2014-09-08 20:28

rozsirovanie zakladni nato a budovanie podobnych zariadeni nevedu k mieru .. ale cielene k vojne
mamar

#304 Re: Nie ste normalny

2014-09-08 20:30

#278: Jeble ovce popradske - Nie ste normalny 

Koho to tu označuješ za ovce a hlupákov?
S čím porovnávaš zámer vybudovať novú oficiálnu základňu NATO ?
Čo bolo pred rokom či kedy, na to serie pes. Vyjadrujme sa k tomu, čo sa deje teraz.


Hosť

#305

2014-09-08 20:31

Ja toto nikdy nepodpíšem, radšej Američania ako Rusi!!!!

Miro Ricovsky

#306 Re: Re: Nie ste normalny/1

2014-09-08 20:31

#301: - Re: Nie ste normalny/1 

 súhlasím Jaro.



Hosť

#308

2014-09-08 20:32

Som v šoku čo sú ešte schopní predať naši politici! Čo oni nemajú deti? Vedel som, že voľba "KISKA" je zle, ale až takto?

Hosť

#309 Re: Re: Nie ste normalny

2014-09-08 20:34

#304: mamar - Re: Nie ste normalny 

 Takych ako to co nerozumeju tomu o com pisu


Hosť

#310

2014-09-08 20:35

V petícii by malo byť tiež uvedené, kto konkrétne z našich politikov súhlasil s vybudovaním základne NATO na území Slovenskej republiky.

Hosť

#311

2014-09-08 20:45

Som zásadne proti.
pondelčan

#312 Re:

2014-09-08 20:55

#1: -  

 Je to tak


Hosť

#313

2014-09-08 21:00

bože, toto nijeeee!..
Evolúcia

#314 Re: Re: Re:

2014-09-08 21:13

#294: - Re: Re:  

 S tým odtrhnutím Krymu nemôžem súhlasiť. Podľa mňa to bol legálny krok, podľa vôle väčšiny. A zdôrazňujem, že za odtrhnutie sa vyjadrili aj samotní Ukrajinci tam žijúci. A môže byť svet rád, že to prebehlo rýchlo a čisto a nedopadlo to tam ako v Donecku a Lugansku. Myslím, že Škótsko sa tiež osamostatní po referende 18. 9. Ja rešpektujem vôľu väčšiny aj v Komárne. Ja by som ich nedržal nasilu a nezabíjal by som ich ako to robia Ukrajinci. Pretože si myslím, že by mala byť Európa spojená ako spojenie národných štátov a nie nasilu administratívne vykonštruovaných štátov ako pozostatok z čias feudalizmu, keď bolo jedno, ako sa kde rozpráva a krajinu vlastnil ten, čo mal moc. Prípad Krymu je ako prípad rozdelenia Československa.

Kosovo rovnako si vybojovalo samostatnosť ako Krym, len na Kryme nezahynulo toľko ľudí. Krym nikto nasilu neobsadil a nepripojil k Rusku! Je to demokratická voľba väčšiny.

Ako by mohlo Rusko vyhlasovať EÚ za spojenca, keď stále bezdôvodne na Rusko útočia?!

Že amerických vojakov všade pozvali??? Aj naši politici v 1968 roku púozvali ku nám Rusov, tak asi to schvaľuješ. A Američania si prenajímajú základne len preto, že im to skorumpovaní politici umožňujú. Ak by to bolo iba v nájme, potom by si aj Rusko mohlo prenajať nejaké základne v Nemecku alebo v USA. Takže takéto argumenty sú smiešne. :) USA si vymyslelo NATO ako nástroj presadzovania svojej vôle vo vazalských krajinách.

Ja neviem o to, že by sme silno bojovali 10 rokov za vstup do NATO. To sa snažili presadiť zase len skorumpovaní politici, a obdivovatelia zahnívajúcích USA. Žiadne výhody nám nevyplývajú z členstva. Čo nám to za tie roky prinieslo? Úplne nič pozitívne. Štáty nie sú násilím v NATO, ale sú tam proti vôli ľudu. A myslím, že pokiaľ sa bude rozhodovať v referende o dôležitých veciach bude aj účasť vysoká. Netreba sa obávať, určite by sa zúčastnila nadpolovičná väčšina.

Taký systém, ktorý nebude meniť hranice nikdy fungovať nebude. Nebuďme idealisti. Hranice zmení Škótsko, aj my sme ich zmenili rozdelením Československa. A ako som spomínal som za spojenie štátov do vyššieho celku, ale ako rovnocenných členov a nie ako je tomu teraz v EÚ, kde Slováci 12 hlasmi o ničom nerozhodnú. Je výhodne nemať hranice, mať jednotnú menu, ale nie, aby nám nejaký národ diktoval, aké máme mať doma vysávače a aký tvar majú mať vajcia.

Ak vyhlásime neutralitu, obsadia nás Česi? Alebo Maďari? Nikto by nás nenapadol. A to, že budeme neutrálni neznamená, že budeme bezzbranní. Treba vybudovať sklady domobrany a v prípade ohrozenia rozdať ľuďom zbrane. Stačí jeden granát a jedna pištolka na osobu a nikto národ nepodmaní. Keby do 50 000 mesta vstúpila nejaká cudzia armáda a z každého okna a spoza každého stromu poletí granát, tak nemá ani 100 tankov šancu. Toto je samozrejme naschvál prehnaný príklad, ale vidieť to po celom svete, že národ, ktorý sa nechce dať podrobiť, ten žiadna armáda neporazí. Viď "úspechy" USA po svete. :)

Vo svete existuje 28 krajín, ktoré nemajú armádu. Najznámejší je prípad Kostariky. Tento stredoamerický štát s počtom obyvateľov porovnateľných so Slovenskom zrušil armádu v máji 1948 po krvavej občianskej vojne, čo následne potvrdil aj v zmenenej ústave. Ušetrené peniaze sa použili na vzdelanie, všeobecnú zdravotnú starostlivosť a životné prostredie. Vďaka tomu zaznamenala táto krajina obrovský pokrok. Dnes je v nej druhá najvyššia miera gramotnosti spomedzi všetkých latinskoamerických štátov, priemerná dĺžka života sa vyšplhala na viac ako 78 rokov, v počte počítačov zaujala tretiu priečku spomedzi krajín Latinskej Ameriky. 

 


Hosť

#315

2014-09-08 21:17

Aspoň si teraz veľa ľudí uvedomí, akú chybu spravili keď na čelo nášho národa postavili takéhoto VLASTIZRADCU


Hosť

#316

2014-09-08 21:23

Potrebná, nevyhnutná, určujúca to ako vnímame okupantov ale aj domácich kolaborantov a zradcov!

Hosť

#317

2014-09-08 21:24

Nenechajme sa namocit do sraciek !!!

Hosť

#318

2014-09-08 21:30

to len debil by mohol potvrdiť nech to postavia a rusi nás rozjebú s jednu raketu

Hosť

#319

2014-09-08 21:32

LUdia na Slovensku ale aj vsade na svete, chapeme co sa deje a ze to urcite neni nic "demokraticke". Neustale nove vojny a vrazdenie a klamstva o tom. Je to vysmech humanity a nielen jej. Ozvime sa a hlavne tak aby nas bolo pocut a vidiet. Musime, lebo inak nas budu pomaly alebo aj velmi rychlo likvidovat a to bude uz neskoro aby sme prejavili NESUHLAS

Hosť

#320

2014-09-08 21:35

BullshiT!!!!!

Hosť

#321

2014-09-08 21:39

mali sme byť radšej neutrálnym štátom

Hosť

#322 Re:

2014-09-08 21:47

#6: jopo -  

 Tak vypadni do piče z tejto krajiny

Blanka L.

#323 Re:

2014-09-08 21:48

#12: -  

 Aha, takze ked s USA nemame este svoje skusenosti (desiatky statov uz maju neblahe skusenosti), tak preco si neokusit to prekvapenie.. .. Tak?

Blanka L.

#324 Re:

2014-09-08 21:51

#11: -  

 take uz bezia, treba prelistovat vsetky peticie..
Napriklad jedna z nich:

http://www.peticie.com/peticia_za_okamite_vystupenie_slovenska_z_nato