Vyhlásenie Petra Porošenka za "personu non grata".

Vyhlásenie Petra Porošenka za "personu non grata". / Oznamy / Pre odporcov petície. / Komentáre


Hosť

#101

2014-07-27 15:07

...súhlasím s bodom 1,2, 3, 4 aj 5!
olé

#102

2014-07-30 14:01

toto si vsetci pozrite aby ste vedeli komu sluzi Kiska, ako absolvent niekolkych kurzov scientologie! OSA=CIA. Aj SMEti potvrdili na titulnej strane 19.6.2014, ze absolvoval niekolko kurzov scientologie http://www.youtube.com/watch?v=1x6Vdim-yzE

Hosť

#104

2014-07-31 12:56

Áno, mám podobný názor.
Len tak pre zaujímavosť pár čísel:
HDP USA 8.000 mld dol. DLH 17.000 mld. dol. rezervy 150 mld. dol.
HDP Rusko 2.500 mld. dol. DLH 250 mld. dol. rezervy 900 mld. dol.
takže kto potrebuje problémy v EU vs. Rusko?
Komu to prospeje?
A tu nejde o to ktorý štát proti ktorému lebo všade žijú aj dobrý aj zlý ludia. Tu ide o to, že USA niekto ovláda, niekto kto nemá vplyv na Rusko ale chcel by mať.
V 20. storočí bolo USA zapletených do všetkých vojen. stačí si pozrieť wikipédiu a tam niesu všetky informácie.

Hosť

#105

2014-08-04 06:06

Chcel by som doplniť bod 3: Krym nebol OBSADENÝ, na Kryme prebehlo riadne a legálne ľudové referendum autonómnej republiky, kde si obyvatelia jasne vybrali.

Anonymous

#106

2014-08-12 08:41

Dobre si napísal, mám však výhradu k bodu 3: Rusko neanektovalo Krym, na Kryme prebehlo riadne a legálne referendum a obyvatelia Krymu sa jasne vyslovili za pripojenie k Rusku - toto je ľahko overiteľný fakt a takto to treba aj ďalej prezentovať. Nepoužívať výraz anexia (význam slova je úplne iný, aká bola skutočnosť), ktorý stále podsúvajú manipulátori.
Miroslav Rybár
Autor petície

#107 Re:

2014-08-12 15:19

#106: -  

 Dobrý deň.

ďakujem za pripomienku, ale bod č. 3 je zle pochopený: anexia Krymu je spomenutá v podnázve, resp. v názve, bodu č. 3 a nie je to môj názor, ale reakcia na pripomienky diskutujúcich. Pod bodom č. 3 je reakcia na pripomienky, ktoré majú spoločného menovateľa: anektovanie Krymu...

Ďakujem a želám všetko dobré


Hosť

#108

2014-08-14 08:24

Súhlasím so všetkým, čo si napísal

Hosť

#109

2014-08-14 09:26

Súhlasím. Iba slepý nevidí čo sa deje.

Hosť

#110

2014-08-14 10:19

Pán prezident, konajte!
Všetka česť, ak naozaj budete a neohnete chrbát pred "mocnými" tohto sveta, ktorý je len dočasný, ale nás čaká večnosť, kde sa to všetko raz každému spočíta a tá bude nekonečná. Pamätajte na to, prosím pri Vašom rozhodovaní.

Hosť

#111

2014-08-14 10:26

Nie každému bola daná do vienka statočnosť. Napriek tomu, je táto vlastnosť neskutočne vzácna. Majú ju ľudia, ktorí sa neboja, nezľaknú a konajú vždy pravdivo a čestne. Máte ju aj Vy pán prezident? Máte odvahu nazvať veci pravým menom, postaviť sa pravde do očí a neustúpiť ani o piaď?

Veľkým vzorom tejto jedinečnej vlastnosti bol pápež Ján Pavol II. a pápež Benedikt XVI., ktorí aj keď boli médiami prenasledovaní, ohováraní, nikdy neustúpili...............

Mnohí ľudia za statočnosť zaplatili životom, ale získali večný život v raji a čo tí ostatní, čo si tento krátky život síce zachránili, no ten večný stratili naveky..........

Feri

#112

2014-08-14 21:32

Ide len a len o udržanie ničím nekrytého dolára ! Američania nepotrebujú ani Turčinova, ani Jaceňuka s Jarošem. Tieto figúrky v zásade nepotrebuje ani Európská únia. S ohledem na to, všechny diskuse a sliby, které byly těmito subjekty dány občanům “nezávislé” Ukrajiny, jsou - naprostým blafováním. Vycházím z toho, že USA mají vlastní reálné problémy. Jejich dluh činí 103% HDP. Obchodní bilance je negativní v rozsahu 800.000.000.000 dolarů. Rusko, pro srovnání, má přebytek 200-300 miliard dolarů. Američané říkají, že mohou vyvolat snížení cen ropy, aby uškodili Rusku Oni to "černé zlato" ale získávají především prostřednictvím Saúdské Arábie. A pro tu je jakýkoli pokles cen ropy velmi nevýhodný. Putin 17. dubna 2014 řekl, že Rusko nebude mít žádné problémy, pokud padnou ceny ropy. Ale pro Saúdskou Arábii, a to vím jistě, to problém bude.“

Feri

#113 Re:

2014-08-14 21:46

#102: olé -  

 Ale toto nieje podstatné. Podstatné je aký postoj zaujme teraz ako regulérny prezident, ktorý má historickú príležitosť zmeniť chod dejín, tu už nejde len o občanov slovenskej republiky, tu už ide o hodne hodne viac, toto už nieje hra o fazuľky alebo o to či republikáni vyhrajú alebo nevyhrajú voľby. Má dejinnú príležitosť dokázať niečo skutočne veľké !


Hosť

#114

2014-08-15 10:53

Súhlasím. Putin si len bráni svoje a dobre robí. Američania dokaličili východnú Európu, mnoho štátov vlastniacich ropu a nivočia životnú úroveň všetkých, aby im potom mohli "pomáhať" a bohatnúť na tom. Jednoznačne podnecujú vojny a nepokoje vo svete, z čoho tiež profitujú. Sú to svine a naši aj európsky politici sú kúpení prisluhovači a vriťolezi, ktorí škodia vlastným ľuďom.

Hosť

#115

2014-08-15 14:51

Otestujte si svoju pamäť: dokážte si, že nezabúdate, aj keď si mnohí želajú opak.
Za každú správnu odpoveď si zarátajte 1 bod.
Známkové hodnotenie:
17 - 21 bodov = 1 12 - 16 bodov = 2 7 - 11 bodov = 3 2 - 6 bodov = 4 0 - 1 bodov = 5
1.
Ktorý známy politik je autorom básne Pomník vďaky, oslavujúcej komunistický Víťazný február?
A - Vasil Biľak
B - Peter Weiss
C - Mikuláš Dzurinda
2.
Kto z nasledujúcich protagonistov relácie TV Markíza Sedem s.r.o. nebol pred rokom 1989 členom KSS?
A - Elena Vacvalová
B - Boris Filan
C - Marián Leško
D - Milan Lasica
3.
Autor množstva esejí o hrôzach židovského holokaustu ... bol tiež autorom knižky Proti buržoáznemu
nacionalizmu a kozmopolitizmu z roku 1951, v ktorej schvaľoval väznenie a popravy nepohodlných
občanov komunistickým režimom.
A - Juraj Špitzer
B - Dominik Tatarka
C - Ladislav Mňačko
4.
Politológ Miroslav Kusý bol v čase komunistického režimu...
A - kuričom
B - taxikárom
C - vedúcim Ideologického oddelenia Ústredného výboru KSS
5.
Marián Labuda, počas normalizácie jeden z najobsadzovanejších a najlepšie zarábajúcich hercov v ČSSR,
na tribúne počas nežnej revolúcie vyhlásil:
A - Komunisti zneužívali moju tvár!
B - Za komunistov som profitoval, občania, odpusťte!
C - Z mojich honorárov som prispieval na onkológiu!
6.
Slovenský herec ..., ktorý v predstavení bratislavského divadla A - réna vykresľuje J. Tisa ako vraha židov,
v 70. rokoch autom zmrzačil ženu a v roku 2005 na českej diaľnici D1 zabil dve ženy, pričom sa necítil byť
vinníkom.
A - Ivan Vojtek
B - Jozef Dóczy
C - Marián Labuda
7.
Ktorý popredný novinár a politický komentátor študoval na prešovskej Univerzite P. J. Šafárika vedecký
komunizmus?
A - Pavol Minárik
B - Marián Leško
C - Peter Schutz 8.
Básnik, textár a publicista Ján Štrasser, do 19. 11. 1989 (keď vstúpil do VPN) podpredseda ZO KSS vo
vydavateľstve Slovenský spisovateľ, sa počas normalizácie profiloval aj ako autor prorežimovo
angažovaných pesničkových textov, s ktorými bodoval na...
A - Bratislavskej lýre
B - Bystrických zvonoch
C - Festivale politickej piesne v Martine a Zlatom palcáte
9.
Ktorý bývalý minister zahraničných vecí SR figuroval v zoznamoch spolupracovníkov ŠtB - pod krycím
menom Skopec?
A - Juraj Schenk
B - Pavol Hamžík
C - Eduard Kukan
10.
Otec ... bol normalizačným šéfredaktorom časopisu Roháč a jeho starý otec vytvoril na objednávku
komunistického režimu sochu J. V. Stalina, inštalovanú na terajšom Námestí SNP v Bratislave, za ktorú
mal začiatkom 50. rokov, keď bol priemerný mesačný plat občana 600 korún, zinkasovať honorár 1 000
000 Kčs v novej mene.
A - šéfredaktora pravicového týždenníka Týždeň Štefana Hríba
B - redaktora pravicového týždenníka Týždeň Martina Hanusa
C - fotoreportéra pravicového týždenníka Týždeň Andreja Bána
11.
Ktorý opozičný politik adresoval vládnej koalícii po iniciovaní referenda o neprivatizácii strategických
podnikov v roku 1998 vetu "Kopete do otvorených dverí, my sme proti privatizácii strategických
podnikov"?
A - Mikuláš Dzurinda
B - Pavol Hrušovský
C - Ľudovít Černák
12.
Komická dvojica Milan Lasica a Július Satinský v minulosti pripojili svoj podpis pod:
A - vyhlásenie Charty 77
B - tzv. antichartu - propagandistický dokument KSČ
C - dokument Šesťdesiatjeden krokov k slovenskej identite
13.
V rokoch 1996 - 2000 šéfredaktor denníka Pravda a exprotagonista relácie Sedem s.r.o. Pavol Minárik v 80.
rokoch ako spravodajca Pravdy v Poľsku...
A - škandalizoval Walesovu Solidaritu, poľskú cirkev a pápeža Jána Pavla II.
B - kritizoval vyhlásenie výnimočného stavu W. Jaruzelským
C - pravdivo informoval o udalostiach v krajine
14.
Ktorý politik SNS povedal: "Jána Slotu vnímam ako človeka, ktorý iba rozpráva a nič okrem rozprávania
nebude robiť"?
A - Sergej Chelemendik
B - Anna Belousovová
C - Viliam Oberhauser
D - Melánia Kolláriková
15.
Ktorý politik OKS za socializmu spolupracoval s J. Štrasserom na prekladoch viacerých "pokrokových"
diel nemeckých komunistických autorov?
A - Peter Tatár
B - František Šebej
C - Peter Zajac 16.
Kto bol v rokoch 1991 - 1992 námestníkom Federálnej bezpečnostnej informačnej služby ČSFR, ktorá
mala v roku 1992 stáť za zinscenovanou aférou odpočúvania konzulátu USA v Bratislave, cielene
diskreditujúcou SR?
A - Vladimír Palko
B - Vladimír Mitro
C - Ladislav Pittner
17.
Historik Ivan Kamenec, označujúci prvú SR za totalitný štát, ...
A - bol pred rokom 1989 členom KSS
B - nikdy nebol členom KSS
C - sa v roku 1968 vrhol pod sovietsky tank
18.
Kto napísal oslavnú báseň na zosnulého komunistického vodcu ZSSR L. I. Brežneva Odkaz Leonida Iľjiča,
publikovanú 11.11.1982 v týždenníku Nové slovo?
A - Tomáš Janovic
B - Ľubomír Feldek
C - Daniel Hevier
19.
Proti čomu hlasoval predseda KDH Ján Čarnogurský v roku 1992 v SNR?
A - proti schváleniu Ústavy SR
B - proti schváleniu jazykového zákona
C - proti rozširovaniu EÚ
20.
Humorista Milan Markovič bol za socializmu...
A - disidentom
B - väznený pre politické postoje
C - členom KSS s kontaktmi v ÚV KSS
21.
Predseda SDK Mikuláš Dzurinda voličom v roku 1998 sľúbil:
A - privatizáciu strategických podnikov
B - tvrdé ekonomické reformy
C - dvojnásobné platy
Správne odpovede:
1C, 2D, 3A, 4C, 5A, 6C, 7B, 8C, 9C, 10C, 11A, 12B, 13A, 14A, 15C, 16A, 17A, 18B, 19A, 20C, 21C
strapák

#116

2014-08-19 10:00

Ďakujem, skvelí článok a môj súhlas!

R. Kalmár

#117 Re:

2014-08-19 12:49

#2: -  

 Ďakujem Ti pán organizátor, že si sa chytil pera, a zorganizoval takúto úžasnú vec. Trápilo ma to a nechcel som zostať ticho aby mi to raz deti nevyčítali. Petíciu som podpísal aj keď je to z mojej strany veľmi málo som rád že to pôjde k prezidentovi. Mne na iphone rušia Hlas Ruska stále mi to vypínajú.

Toto je ako za komunistov hanba im!

Zdravým všetkých hoci niesom ani za SNP tentoraz ta pôjdem aj z plagátom.

Prečiarknuté NATO! Alebo Zdrastvuj Putin!

 


Hosť

#118

2014-08-20 11:05

Tieto názory sú totožné z mojími