Nebuďme psími rasistami

Quoted post

Gus

#416 Re:

2012-09-26 21:28

#16: -

Pri... su ti, ktori si potrebuju svoje  KOMPLEXY  riesit chovom hlavne bojovych  psov a nezvladaju ich, je im to jednoducho fuk, co sa moze prihodit. Som turista a zacinam mat obavy, tak ako mnozstvo mojich kolegov, nielen z tulavych psov, ale aj zo psov, ktorych majitelia nerespektuju zakony a vodia do lesov svojich milacikov. Doprial by som kazdemu z nich, aby sa im  stalo to co mne, bez vystrahy, zakerne skocil mi po krku vlciak, ktoreho majitel bol nedaleko. Keby som intuitivne a rychlo nezareagoval , nenastavil mu laket a kamarat mi nepomohol, tak ...je mozno po mne. Odniesol to "iba" laket, kde mam doteraz "vyznaceny" cely chrup dotycneho vlciaka, nehovoriac o peripetiach ohladne zraneni. Takze "velacteni" , mne sa zda, ze Vase vlastne "uspokojenie" a "laska " k Vasim "milacikom", je viac ako zivot a zdravie nevinnych LUDI. Zaujimave , poranenia, smrt ludi Vas vobec nezaujima, "empaticki" ste iba voci svojim "milacikom".  Nezda sa Vam to zvratene ... ak pravda viete, co to pojem "empatia" znamena ? Nie som vobec nepriatel psov, vyrastal som na dedine, mali sme stale psika, dokonca som jednemu zachranil zivot, ked ho zrazilo auto, chceli ho utratit , ja som ho vyliecil. Takze nie som "rasista", chcem aby sa nielen psy citili bezpecne , ale aj nase "malickosti", L U D I A.  Viem vsak, ze tento moj "apel" je vo vztahu k niektorym "psickarom" zbytocny, pretoze dost ludi sa uci iba na vlastnych chybach, zlyhaniach a niektorym uroven ich IQ jednoducho nedovoli aby pochopili o co vlastne ide, vidia iba to SVOJE.

Replies


Hosť

#474 Re: Re:

2012-09-27 15:08:13

#416: Gus - Re:  

 Dúfam, že tieto slová mali byť adresované iba tým nezodpovedným "psíčkarom", lebo tých zodpovedných určite zaujímajú poranenia ľudí, ktoré spôsobili agresívni psi a dovolím si tvrdiť, že súhlasia aj s úpravou zákona, len nie takýmto spôsobom. Sama mám psa a priznám sa,  že som dlho rozmýšľala, akého si zaobstarať, pretože na niektoré plemená som si jednoducho netrúfla. Ale nie preto, že by som daného psíka považovala za nebezpečného, ale preto, že som sa obávala, či práve ja mám dostatok znalostí, aby som ho dokázala správne viesť. A presne o tom to celé je - treba vedieť psa vychovať a plemená, ktoré sú v tomto trošku náročnejšie a vyžadujú viac skúseností by mal mať človek, ktorý si je svojimi znalosťami vo výchove psa istý. Ale v podstate každý jeden pes by mal absolvovať aspoň základný výcvik poslušnosti a na tomto by mal byť daný zákon postavený a nie na vyhľadení určitých plemien.