Zrušenie povinnej praxe pre študentov v nemocniciach počas corona obdobia

Vážený Pán minister školstva/hlavný hygienik

Formou tejto petície Vás v mene žiakov stredných zdravotníckych škôl a študentov vysokých škôl, uskutočňujúcich odbornú prípravu na výkon zdravotníckeho povolania žiadame, aby ste zvážili usmernenie, ktoré výšlo 12.10.2020 ohľadom praxe študentov, citujem: ,,preto je nevyhnutné umožniť
žiakom a študentom končiacich ročníkov absolvovať praktickú výučbu v zdravotníckych
zariadeniach".

Týmto žiadame kompetentných aby zvážili toto rozhodnutie. Je úplne nelogické aby sme NEMOHLI chodiť do školy ale praxovať v nemocniciach áno. Ohrozujete nás a naše rodiny. Často kráť sme mali na oddeleniach pacientov pozitívnych na COVID-19, dodržiavali sme opatrenia, ale niekedy sa k nám táto informácia dostala neskoro a my sme s pacientom v kontakte už boli. Aj keď dodržiavame všetky hygienické opatrenia, kto nám zaručí, že sa nám nič nestane? Kto prevezme zodpovednosť ak sa nejaký študent nakazí a bude musieť absolvovať karanténu s celou jeho rodinou? V škole je podľa kompetentných asi väčšie riziko nákazy COVID-19 ako v nemocniciach! Rozhodne s týmto nesúhlasime a je nám jasné, že sme využívaní iba ako pomocná sila.

Taktiež je úplné nezmyselné aby tretiaci absolvovali prax v školách! Škola nie je nemocnica, ale v tejto situácií kedy máme sedieť doma, rešpektovať nariadenia a študovať online máme behať do nemocnice kde pacienti často zamlčujú podstatné informacie? Chceme týmto vyjádriť náš jasný nesúhlas a obavu.

Týmto žiadame každého o podpis a podporu v tejto neľahkej situácii, pre nás študentov uskutočňujúcich odbornú prípravu na výkon zdravotníckeho povolania.

Ďakujeme.

Podpísať túto petíciu

Svojim podpisom splnomocňujem študenti na odovzdanie môjho podpisu osobám oprávneným konať v tejto veci.


ALEBO

Dostanete e-mail s odkazom na potvrdenie vášho podpisu. Ak chcete dostávať naše maily, prosím, pridajte si info@peticie.com do svojho adresára alebo do zoznamu bezpečných odosielateľov.

Upozorňujeme, že svoj podpis nemôžete potvrdiť odpoveďou na tento e-mail.
Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...

Facebook