Zrušenie 1.septembra ako štátneho sviatku a znovuzavedenie školského vyučovania v tento deň

1.september bol odjakživa vnímaný ako prvý deň školského vyučovania. Bol prvým dňom školy, na ktorý sa tešili deti po celé generácie. Vladimír Mečiar tento sviatok deťom, žiakom a študentom vzal a urobil z neho svoj pamätník - pod pekným pojmom "sviatok ústavy"-  ktorú mnohí z občanov Slovenska ani len poriadne nepoznajú a nevedia čo v nej je. Ako môžu svoje využívať svoje práva a tiež musia plniť svoje povinnosti. Ako fungujú základné pravidlá demokracie v našom štáte. Ako sa dajú využívať a tiež žiaľ aj  zneužívať. Ako fungujú poistky a protiváhy v demokracii, konkrétne u nás doma. 

Slovenská ústava začala platiť 1.1.1993, pričom 1. január je tiež státnym sviatkom. Je preto napríklad veľmi jednoduché presunúť oslavu ústavy na 1.január, obe udalosti sú úzko spojené. 

Ak má vedenie našej Slovenskej republiky a tiež jej občania záujem o vzdelanie našich detí, a pokladáme ho skutočne za prioritu pre budúcnosť našej krajiny, 1. september im treba vrátiť a 1. septembra treba chodiť do škôl.  Tento prvý deň môže byť napríklad venovaný výkladu ústavy, aby deti ústavu poznali, rozumeli jej a dokázali si ju osvojiť, stotožniť sa s ňou a získavať tak prirodzený vzťah k pozitívnemu vlastenectvu a k Slovenskej republike, štátu v ktorom žijú a chcú žiť. 


Peter Sádovský    Kontaktujte autora petície

Podpísať túto petíciu

Svojim podpisom oprávňujem Peter Sádovský na odovzdanie informácií, ktoré poskytnem v tomto formulári, tým, ktorí majú v tejto oblasti právomoci.


ALEBO

Dostanete e-mail s odkazom na potvrdenie vášho podpisu. Ak chcete dostávať naše maily, prosím, pridajte si info@peticie.com do svojho adresára alebo do zoznamu bezpečných odosielateľov.

Upozorňujeme, že svoj podpis nemôžete potvrdiť odpoveďou na tento e-mail.
Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...