ZÁKAZ PREDAJA ZVIERAT BEZ PREUKAZU PÔVODU NA INZERTNÝCH PORTÁLOCH TYPU BAZOŠ.SK

ZÁKAZ PREDAJA ZVIERAT BEZ PREUKAZU PÔVODU NA INZERTNÝCH PORTÁLOCH TYPU BAZOŠ.SK

Azyly a útulky pre zvieratá sú preplnené hlavne kvôli reprodukcii zvierat bez preukazu o pôvode (tzv. PP). Preukaz o pôvode je akýsi rodný list zvieraťa, ktorý potvrdzuje, že rodičia zvieraťa nie sú príbuzní, že netrpia dedičnými chorobami a chorobami typickými pre daný druh. Vďaka PP si môžete byť istý, že vaše zviera je 100% čistokrvné, keďže v preukaze sú vypísaní predkovia daného jedinca. Každé zviera vyprodukované či už v klietkovom chove alebo len z dôvodu „potešenia sa zo šteniatok“ je zlé. Dennodenne vídavame na sociálnych sieťach otrasné fotky týraných zvierat, ktoré pochádzajú väčšinou z týchto nekontrolovaných a neregulovaných chovov. Ľudia kupujúci si šteniatka od týchto ľudí len podporujú ďalšie množenie zvierat v týchto podmienkach. Všetky zvieratá bez PP sú ponúkané na predaj väčšinou na inzertných portáloch typu bazoš.sk - je to najrýchlejší spôsob ako kúpiť zviera za málo peňazí. Tieto zvieratá však často trpia vrodenými či degeneračnými vadami, s čím ich budúci majitelia vopred nerátajú a následná liečba je mnohonásobne drahšia. Zastavme predaj zvierat bez preukazu pôvodu na inzertných portáloch! Tak znížime dopyt po týchto zvieratách a tým pádom sa zníži aj ich produkcia. Ďakujeme.

 

Laura Hrudálová, s podporou Iniciatívy Zvierací ombudsman

 


Laura Hrudálová, s podporou Iniciatívy Zvierací ombudsman    Kontaktujte autora petície

Podpísať túto petíciu

Svojim podpisom oprávňujem Laura Hrudálová, s podporou Iniciatívy Zvierací ombudsman na odovzdanie informácií, ktoré poskytnem v tomto formulári, tým, ktorí majú v tejto oblasti právomoci.


ALEBO

Dostanete e-mail s odkazom na potvrdenie vášho podpisu. Ak chcete dostávať naše maily, prosím, pridajte si info@peticie.com do svojho adresára alebo do zoznamu bezpečných odosielateľov.

Upozorňujeme, že svoj podpis nemôžete potvrdiť odpoveďou na tento e-mail.
Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...

Script executed with success this is not html: Array ( [type] => 2 [message] => Trying to access array offset on value of type null [file] => /home/petitions/public_html/sign_petition.php [line] => 31 )