Zachráňme maďarskú hymnu na Slovensku/ Védjük meg a magyar himnuszt Szlovákiában

Vládna koalícia za účasti maďarských poslancov Mosta-Híd, ako aj poslancov OĽaNO, ktorí slovami Igora Matoviča majú záujem spolupracovať so slušnými Maďarmi, prijatím návrhu zákona o štátnych symboloch zakázali spievanie a hranie hymny cudzích štátov na Slovensku, pokiaľ na danom podujatí nie je prítomná oficiálna delegácia cudzieho štátu.

 

Jeden z predkladateľov zákona, bývalý futbalista a funkcionár Dušan Tittel (SNS) v rozprave aj zdôvodnil, že zákaz navrhli kvôli fanúšikom DAC Dunajská Streda. Tittelovi sa nepáči, že maďarskí fanúšikovia pred futbalovými zápasmi spievajú svoju maďarskú hymnu.

 

Takýto zákaz v 3. tisícročí s peňažnými pokutami považujeme za krok späť, za nerešpektovanie kultúrnych a národných tradícií a zvyklostí iného etnika, a je neprípustný. 

 

Touto petíciou žiadame poslancov NR SR ako aj prezidenta SR Andreja Kisku, aby zabránili tomu, aby zákon od 15.5.2019 vstúpil do platnosti.

 

Znenie petície v maďarskom jazyku:

 

A kormánykoalíció a Most-Híd magyarjainak, és a tisztességes magyarokkal együttműködni kívánó Igor Matovič vezette OĽaNO képviselőinek szavazataival elfogadta az állami szimbólumok szigorításáról szóló jogszabályt. Ennek értelmében Szlovákiában tilos a más ország himnuszának éneklése, beleértve a magyart is, amennyiben az adott eseményen nincs jelen hivatalos magyar állami delegáció.

 

Dušan Tittel (SNS) korábbi futballista, a törvénymódosítás egyik beterjesztője a vita során meg is indokolta, hogy a javaslatot a DAC szurkolók miatt alkották meg, akik a mérkőzések előtt a magyar himnuszt éneklik.

 

Az ilyen tiltás és több ezer eurós büntetés a harmadik évezredben elfogadhatatlan. Visszalépést jelent, és nem tartja tiszteletben egy másik etnikum saját kulturális és nemzeti tradícióit.

 

Arra kérjük ezért a szlovák parlament képviselőit, és Andrej Kiska államfőt, hogy tegyenek meg mindent annak érdekében, hogy a törvény május 15-ével ne lépjen hatályba.

 

https://korkep.sk/cikkek/uncategorized/2019/04/03/fu-alatt-atvittek-birsagolhatjak-a-magyar-himnusz-elenekleset-nem-csak-a-meccsek-elott/

 

https://korkep.sk/cikkek/belfold/2019/04/04/betiltottak-a-magyar-himnuszt-a-most-hid-utolag-orvosolna-a-megbocsathatatlan-hibat/

 

Za petíciu je oprávnený konať:

 

Ing. Zsolt Király, Koceľova 12, 821 08 Bratislava

Dátum narodenia: 21.10.1977

DAC17.jpg


Zsolt Király (Körkép.sk)    Kontaktujte autora petície

Podpísať túto petíciu

Svojim podpisom splnomocňujem Zsolt Király (Körkép.sk) na odovzdanie môjho podpisu osobám oprávneným konať v tejto veci.


ALEBO

Dostanete e-mail s odkazom na potvrdenie vášho podpisu. Ak chcete dostávať naše maily, prosím, pridajte si info@peticie.com do svojho adresára alebo do zoznamu bezpečných odosielateľov.

Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi. Túto petíciu budeme propagovať ľuďom, ktorí si pozrú iné petície na našej webovej lokalite okrem nej.

Facebook