Zachovanie unikátnych Prešporáčikov v historickom centre Bratislavy

Vážená dáma/pán,

Po vyše 20 rokoch sa vedenie Mestskej časti Bratislava-Staré Mesto (St. Mesto) rozhodlo zlikvidovať svetový unikát - Prešporáčik v centre mesta poskytujúci vlastivednú výuku žiakom, vyplnenie voľného času Slovákom aj turistom, príležitosť spoznať Bratislavu pre delegácie na najvyššej úrovni, atrakciu na fotenie... a to z absurdných dôvodov. 

St. Mesto tvrdí, že:

Domienka St. Mesta: Prešporáčiky ničia cesty v centre mesta.

Skutočnosť: Prevádzkovateľ opravoval cesty na svoje náklady a ešte platí prostredníctvom špeciálnej dane za vjazd do pešej zóny 8% všetkých nákladov vynakladaných St. Mestom na opravy ciest v celej pešej zóne. Prešporáčiky majú zaťaženie na nápravu len 8-40% normovanej nosnosti vozovky (súdno-znalecký posudok) a so svojimi 1,5 tonami sú ničím oprosti zásobovaniu do 3,5 tony, či stavebným strojom.

Domienka St. Mesta: Prešporáčiky bránia pohybu a ohrozujú ľudí.

Skutočnosť: 3 vozidlá Prešporáčik premávajú v priemere 1x za hodinu predovšetkým uličkami kde nie sú takmer žiadni chodci. Za 20 rokov magistrát neeviduje žiadne sťažnosti na Prešporáčiky ani nespôsobili žiadnu nehodu. Skúsení šoféri majú platené profesionálne tréningy ohľaduplného jazdenia. Prešporáčik a jeho rozmery boli vyvinuté v spolupráci so Starým Mestom priamo na podmienky v pešej zóne.

Domienka St. mesta: Prešporáčiky neprinášajú nič prevádzkam v Starom meste.

Skutočnosť: Po 35-minútovej jazde Prešporáčikom si ide drvivá väčšina pasažierov sadnúť na kávu, dať si zmrzlinu alebo obed. Prešporáčik je jedna z mála (živých) atrakcií, ktoré dokážu poskytnúť nejaký autentický program v meste, zvlášť ťažkochodiacim či deťom. Prevádzkovateľ propaguje mnohé prevádzky v Starom meste ako aj samotné centrum mesta prostredníctvom 50.000-70.000 letákov ročne, na výstavách cestovného ruchu, priamo na svojich informačných miestach, v hoteloch, prostredníctvom zahraničných novinárov,... 

Navyše: Svetový unikát - Prešporáčik je ekologický (poháňa ho ekologický plyn, tichý), bol vyvinutý podľa fotografie vozidla, ktoré premávalo po Bratilsave pred 100 rokmi. Je nositeľom mnohých ocenení a previezol desaťtisíce Bratislavčanov, prezidentov, významných osobnosti a zahraničných delegácií a je začlenený na 50 predajných miestach ako jedna z TOP atrakcií Bratislavy, mesta, ktoré má len máločo ponúknuť návštevníkom. Zamestnanci prevádzkovateľa Prešporáčika sa pričinili o rozbitie viacerých "gangov" zlodejov v centre. Prešporáčik odporúča 91% jeho pasažierov (TripAdvisor: https://www.tripadvisor.com/AttractionProductReview-g274924-d12578446-Old_Town_Tour_in_Bratislava_by_Presporacik_Oldtimer-Bratislava_Bratislava_Region.html). Ako chceme budovať kvalitné mesto, keď likvidujeme kvalitné služby?!

Prevádzkovateľ je pripravený otvorene rokovať so zástupcami Starého Mesta a vysvetliť v čom majú nedostatok informácií, pričom mnohí z vedenia nikdy nevyskúšali túto atrakciu a nerozlišujú rôzne typy vozidiel. Potrebuje k tomu pomoc vo forme prejavu záujmu ľudí prostredníctvom podpisu tejto petície, aby počúvali a našlu odvahu upraviť svoje rozhodnutie.

Ďakujeme za Vašu podporu v mene dobrej veci!


Tour4U, s.r.o.    Kontaktujte autora petície

Podpísať túto petíciu

Svojim podpisom oprávňujem Tour4U, s.r.o. na odovzdanie informácií, ktoré poskytnem v tomto formulári, tým, ktorí majú v tejto oblasti právomoci.

Vašu e-mailovú adresu nebudeme verejne zobrazovať online.

Vašu e-mailovú adresu nebudeme verejne zobrazovať online.Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...