Za zrušenie plánovanej zmeny v cestovných poriadkoch prímestských autobusov

Na základe objednávky Bratislavským samosprávnym krajom reprezentovaným BID má vstúpiť 19. augusta 2018 do platnosti nový cestovný poriadok prímestských autobusov v Bratislavskom kraji, ktorý ruší priame spojenie obcí ako Kráľová pri Senci, Hrubá Borša, Jánovce, Veľké Uľany a Jelky s Bratislavou. Cestujúci sú tak nútení presadnúť v Senci na vlak alebo autobus. S navrhovanými zmenami bez akejkoľvek komunikácie s cestujúcimi nesúhlasíme a žiadame zachovanie v súčasnosti platného cestovného poriadku do momentu dosiahnutia verejne zhody.

Aktualizácia 15. augusta 2018: Máme za sebou prvé rozhovory s kompetentnými z Slovak lines a BSK/BID. Veríme, že čoskoro budeme môcť povedať viac. Pri rozhovoroch myslíme na celú spádovú oblasť, ktorá po novom nemá priame spojenie s Bratislavou, ale je nútená cestovať cez upchatý Senec. Obce uvedené v úvode výzvy zostávajú nezmenené, ale už teraz vieme a chceme pomôcť riešiť aj problémy M.Č. Bodov (Bodoház), Kostolnej pri Dunaji, Hrubého Šuru, Čataja, Igramu,... 

 

Aktualizácia 8. augusta 2018: Do popisu petície bola doplnená aj obec Jelka.

Pod petíciou je podpísaných prvých 300 osôb elektronicky (niekoľko podpisov nebolo akceptovaných pre chybu v emailovej adrese) a pripravujeme petičné hárky pre fyzické podpisy priamo v obciach. V prípade, ak by ste chceli pomôcť s distribúciou petičných hárkov vo vašich obciach, dajte vedieť na kontakte vyhlasovateľa petície.

Tento cestovný poriadok nevznikol v dopravnej spoločnosti, ale subjekte BID - Bratislavská integrovaná doprava, ktorý je subjektom Bratislavského samosprávneho kraja a ktorého predseda predstavenstva má rovnaké meno ako riaditeľ komunikácie BSK, Branislav Masarovič. Návrh mal byť prediskutovaný v rámci BSK, kde zástupcom našich obcí je starosta Hrubého Šúru, Ladislav Gujber. O zmenách informuje Bratislavská integrovaná doprava na svojom webe: https://www.idsbk.sk/cestovne-poriadky/#CP_2018

 


Ľubomír Tuchscher    Kontaktujte autora petície

Podpísať túto petíciu

Svojim podpisom oprávňujem Ľubomír Tuchscher na odovzdanie informácií, ktoré poskytnem v tomto formulári, tým, ktorí majú v tejto oblasti právomoci.


ALEBOPlatená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...