Výzva za PRIAMU DEMOKRACIU a vznik novej politickej strany, ktorá ju presadí na pôde Slovenského parlamentu

ezgif.com-webp-to-jpg-converter_.jpg

Toto môže byť definitívne posledná petícia (ak ju podpíše veľké množstvo ľudí) v súčasnom právnom a zastupiteľskom systéme. Po prečítaní textu sa prosím všetci zamyslime, či to tak skutočne chceme a či by to tak mohlo aj byť.

Čo si predstavíte keď sa povie priama demokracia?

Priama demokracia je predsa opakom zastupiteľskej demokracie. O priamej demokracii hovoríme vtedy, keď ľudia rozhodujú takmer o všetkom priamo, bez toho aby sa nechali niekým zastupovať.

Prečo potrebujeme priamu demokraciu?

V parlamentných voľbách si každé 4 roky zvolíme niekoho iného a po čase s hrôzou zisťujeme, že zvolení zástupcovia o mnohých veciach nehlasujú tak ako by sme očakávali alebo ako by sme si priali. Vytvárajú sa také zákony ktoré nechceme, zaťahujú nás do konfliktov s opozíciou s ktorou nič nemáme, alebo žijeme v neustálom v strese aj v súvislosti podporou vojny a zbrojenia. Prehlbujúca sa chudoba, negramotnosť, nerovnosť príležitostí, útlak, veľká konkurencia na trhu práce, nedostupnosť bývania, veľké množstvo migrantov z tretích krajín, nedostatočné sociálne a zdravotné zabezpečenie.

Výzva za zriadenie druhej komory Slovenského parlamentu

Nedostatočné školstvo, dlhodobo nízke mzdy a dôchodky, to všetko pri chorobnom vplyve EÚ a zbytočnosti NATO. To sú veci, ktoré sa riešia iba na oko a ktoré nedokáže vyriešiť žiadna v demokratických voľbách zvolená vláda. Namiesto toho nás (v závislosti od toho kto je práve pri moci) kŕmia rôznymi daňovými bonusmi, kilečkami, rodinnými balíčkami, 13 dôchodkami, obedmi či vlakmi zadarmo.

►►► Naša Telegramová komunita: SPD Slovensko

 

Čo sa bude diať?

Budeme si o veciach rozhodovať priamo. Dá sa to. S nástupom umelej inteligencie ktorá dokáže pracovať ohromným množstvom dát a ktorá ich (vďaka silným analytickým nástrojm) dokáže vyhodnocovať sa neobávame toho, že by priama demokracia nemohla fungovať.

Všetci kto súhlasíte podpíšte prosím túto výzvu a zazdieľajte ju. Chceli by ste byť s nami od úplného začiatku? Pridajte sa do našej komunity na Telegrame v ktorej sledujeme dianie vo federálnom Švajčiarskom  parlamente, inšpirujeme sa Švajčiarskym právnym a volebným systémom a snažíme sa pochopiť systém práce našich priateľov. Našu výzvu môžete podporiť aj finančne tak, že jej zabezpečíte lepšiu viditeľnosť. Čokoľvek spravíte, spravíte dobre v prospech seba a svojich detí. 


Čo bude priamej demokracii predchádzať?

S veľkou pravdepodobnosťou nejaká forma konkordančnej a konsociačnej demokracie na spôsob Švajčiarskej konfederácie. Bol by to predstupeň k priamej demokracii ešte predtým, ako by prevzali všetku moc do svojich rúk občania Slovenskej republiky. Aby sme sa k tomu vôbec mohli dopracovať potrebujeme veľa podpisov. Konkrétne 10 000 a viac. Z toho dôvodu potrebujeme medzi seba prijať veľké množstvo ľudí z oboch politických táborov. Ľudí ktorí podporujú a súhlasia s terajšou vládou ale aj takých, ktorí by mali najradšej už teraz nové voľby.

Ďakujeme za Vašu pozornosť a čas

https://spd-slovensko.mozellosite.com/

 

Podpísať túto petíciu

Svojím podpisom súhlasím, že Marek Poleč bude môcť vidieť všetky informácie, ktoré poskytnem v tomto formulári.

Vašu e-mailovú adresu nebudeme verejne zobrazovať online.

Vašu e-mailovú adresu nebudeme verejne zobrazovať online.


Udeľujem súhlas so spracovaním informácií poskytnutých v tomto formulári na nasledujúce účely:Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...