Výzva riaditeľovi RTVS na disciplinárne riešenie výrokov Michala Havrana

Vyzývame riaditeľa RTVS Jaroslava Rezníka, aby eticky a disciplinárne riešil výroky svojho zamestnanca Michala Havrana, ktoré uviedol vo svojom článku v Denníku SME. (https://komentare.sme.sk/c/22281327/mandat-ta-neopravnuje-pisat-jazykom-stoky.html)

Svoje nenávistné vyjadrenia smeroval Michal Havran na adresu poslanca NR SR Ľuboša Blahu. Michal Havran, spisovateľ, teológ a moderátor relácie "Večera s Havranom," ktorú vysiela RTVS, použil vo svojom verejnom komentári na Denníku SME hrubé vulgarizmy, svojimi dehonestujúcimi výrokmi prejavil otvorenú nenávisť voči konkrétnej osobe, teda Ľubošovi Blahovi a rovnako tak výrazne zasiahol do predvolebnej kampane.

Na základe toho, že Michal Havran označil Ľuboša Blahu ako "hviezdu v kanáloch" nepriamo naznačil, že občania Slovenskej republiky, ktorí podporujú Ľuboša Blahu alebo majú iné názory, aké preferuje pán Havran, sú ľuďmi z kanála. Toto vyjadrenie môžeme považovať za akt nenávisti, nadradzovania sa a straty rešpektu k pluralite názorov. Veľmi znepokojujúco pôsobí aj záver príspevku Michala Havrana, v ktorom sa vyhráža Ľubošovi Blahovi, že vzhľadom na jeho názory môže mať problém so zamestnaním sa. Tieto vyjadrenia pána Havrana hraničia s totalitným myslením.  

Sme presvedčení, že zamestnanec RTVS by nemal prejvaovať otvorenú nenávisť a rovnako tak by nemal ponižovať občanov Slovenskej republiky, koncesionárov RTVS, ktorí majú iný názor ako pán Havran. Je to neprofesionálne, neetické a vyvoláva to vlnu nenávisti v spoločnosti. 

Vyzývame preto Jaroslava Rezníka, aby túto situáciu s Michalom Havranom bezodkladne riešil. Vychádzame z minulého rozhodnutia RTVS, kedy o prácu prišla moderátorka Kristína Kormuthová za ďaleko menej závažné vyjadrenia. Sme toho názoru, že rovnaká sankcia by mala platiť aj pre Michala Havrana.  

Citácie z Havranovho článku:

- "Ale si im naložil, čo? Kurvám liberálnym, slniečkarskym buzerantom, protislovenským prostitútkam, sopliakom prokurátorom!"

- "Náš Ľuboš, Potkan kráľ, ako sa on vyzná! Prezidentka je suka, čo velebí homošov."

- "Tvoje smradľavé nemocnice, kde prídeš s chrípkou a odídeš s plesňami! Tvoje špinavé Slovensko zneuctené bilbordmi s vašimi ksichtami ešte aj pod Tatrami!"

- "(..)ešte spred doby, ako si sa stal hnedo-červeným s fóbiou voči rasám a odlišným sexualitám.."

- "Verím, že byť hviezdou v kanáloch ti dáva pocit zmysluplného a pokojného života." 

- "(..)príde deň, keď nebudeš poslancom a možno si budeš hľadať prácu. Mysli na to, že mnohí si tvoje výroky budú pamätať a podľa toho sa k tebe budú správať."

PRIATELIA PROSÍM ZDIEĽAJTE TÚTO PETÍCIU ĎALEJ! AK VÁM NIE JE ĽAHOSTAJNÁ SLOBODA NÁZOROV A POLITICKÉHO PRESVEDČENIA, POSTAVME SA SPOLOČNE ZA ĽUBOŠA BLAHU A PODPISOM TEJTO PETÍCIE VYJADRIME, ŽE NECHCEME BYŤ OBEŤAMI PRENASLEDOVANIA A ŠIKANY PODOBNE, AKO JE JEJ DNES VYSTAVENÝ ĽUBOŠ BLAHA.  

 


Občania za Ľuboša Blahu    Kontaktujte autora petície

Podpísať túto petíciu

Svojim podpisom splnomocňujem Občania za Ľuboša Blahu na odovzdanie môjho podpisu osobám oprávneným konať v tejto veci.


ALEBO

Dostanete e-mail s odkazom na potvrdenie vášho podpisu. Ak chcete dostávať naše maily, prosím, pridajte si info@peticie.com do svojho adresára alebo do zoznamu bezpečných odosielateľov.

Upozorňujeme, že svoj podpis nemôžete potvrdiť odpoveďou na tento e-mail.
Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...