Výzva na odstúpenie prezidenta Andreja Kisku zo svojej funkcie

V poslednom prejave sa na schôdzi parlamentu prezident Andrej Kiska postavil proti vôli parlamentu, ktorý vládu poveril mandátom odmietnuť kvóty presadzované Úniou. Tým poškodil záujmy Slovenska

Súčasný prezident Kiska sa proti záujmom Slovenska staval už počas volebnej kampane, keď podľa požiadaviek svojho poradcu pre zahraničné záležitosti Martina Bútoru tvrdil, že Slovensko má uznať Kosovo. Tento rys absolútnej podriadenosti Kisku direktívam americkej ambasády sprostredkovanými jeho poradcom Bútorom hlavne vo vzťahu k zahraničnej politike sa stal typickým počas jeho nasledujúceho mandátu.

Bohužiaľ, prezident Kiska, ktorý príznačne dostal prezývku Bútorov hovorca, nielenže nereprezentuje len vlastný názor. Dokonca nereprezentuje ani názor ľudí, ktorí ho do úradu zvolili priamou voľbou, čo v susednom Česku dáva veľkú oporu prezidentovi Zemanovi oponujúcemu vláde, ale v súlade s vôľou voličov.

Prezident Kiska dnes skutočne prestal byť prezidentom s vlastným názorom. Stal sa bábkou v cudzích rukách, poškodzuje záujmy Slovenska a tento fakt už nemôže prehliadať žiadny človek, pre ktorého je národný záujem prvoradý

Za našu stranu Zmena požadujeme odstúpenie Andreja Kisku. Prvý občan štátu by mal reprezentovať vôľu väčšiny národa. Ak tak nekoná, nemá na svojom poste čo robiť.

Slovensko potrebuje skutočnú Zmenu!