SOLIDARITA PRE UKRAJINU Prosba školskej podpory ubytovania Ukrajincov na internátoch a školských priestorov

Dobrý deň/Ahojte,

som študent jednej z vysokých škôl v Bratislave. Určite každého už zastihla smutná správa o aktuálnej vojne na Ukrajine. Z verejných zdrojov vieme, že obyvatelia Ukrajiny utrpeli devastačné škody na svojej ľudskosti. Denne na Slovenských hraniciach bude pribúdať viac a viac ľudí.

Internetom kolujú príspevky o zbierkach potravinách a potrieb pre vojnových utečencov, osamelé matky s deťmi, ktorých otcovia bojujú za demokraciu a za svoj národ.
Slovensko sa ukázalo ako veľmi spolupatričný a empatický národ. Našim cieľom je pomôcť vojnovým utečencom s bývaním. Touto cestou by sme Vás chceli požiadať, aby sme spoločne našli riešenie, ako by sme ubytovali taký nápor ľudí. Väčšina Ukrajincov, ktorí odišli nemajú na Slovensku rodinu, aby k nej išli a dočasne bývali. Musia si hľadať ubytovanie buď v hoteloch alebo súkromníkov alebo sú odkázaní na azylové centrá, ktoré čoskoro nebudú musieť stačiť. Mnohí súkromníci sú ľudskí a poskytnú bývanie zadarmo. Povedzme si ale otvorene, nie každý kto utiekol pred hrozbou o vlastný život, má dostatočné finančné prostriedky na bývanie v cudzej krajine. Preto nás napadlo a taktiež by sme chceli požiadať Vysoké školy po celom Slovensku, aby umožnili  dočasné bývanie vo svojich priestoroch alebo na internátoch. Niektoré vysoké školy na Slovensku sú už skoro 3 roky prázdne a čakajú na študentov. Vieme, že pandémia Covid-19 nám neumožnila komfortne študovať prezenčne ale naučili sme sa s tým žiť a dá sa to dočasne aj online formou. Určite sa učitelia tešia na žiakov, aby videli plné učebne natešených žiakov, ale stav núdze a podpory susedov je podľa nás dôležitý a potrebný.

Preto by sme Vás Univerzity Slovenskej republiky chceli požiadať, aby ste prehodnotili náš ľudský zámer pomáhať Ukrajine a vyšli v ústrety a pomohli ľuďom v ich ťažkej situácií. Taktiež, ako študenti by sme vypomáhali s realizáciou systému začlenenia sa.

Ďakujeme, našim cieľom je pomôcť!

 

PS: našim cieľom je len pomoc vojnovým utečencom nie stažnosť

Podpísať túto petíciu

Svojim podpisom oprávňujem študenti vš na odovzdanie informácií, ktoré poskytnem v tomto formulári, tým, ktorí majú v tejto oblasti právomoci.


ALEBO

Dostanete e-mail s odkazom na potvrdenie vášho podpisu. Ak chcete dostávať naše maily, prosím, pridajte si info@peticie.com do svojho adresára alebo do zoznamu bezpečných odosielateľov.

Upozorňujeme, že svoj podpis nemôžete potvrdiť odpoveďou na tento e-mail.
Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...