Peticie.com

Sme štvorica

My, dolu podpísaní študenti a obyvatelia internátu, týmto vyjadrujeme nesúhlas s plánovaným rozdelením študentov zo štvorlôžkových izieb na trojlôžkové izby.
Žiadame vedenie internátu, aby prehodnotilo toto rozhodnutie a umožnilo študentom, ktorí o to prejavia záujem, naďalej bývať v osvedčených štvorčlenných skupinách.
 
Dôvody petície:

Narušenie dlhoročných väzieb: Mnohí z nás fungujú v rovnakých štvoriciach už dlhé roky. Nútené rozdelenie na trojice umelo rozbije stabilné priateľstvá a zabehnuté kolektívy.

Psychická pohoda študentov: Život na internáte je náročný. Možnosť bývať s ľuďmi, na ktorých sme zvyknutí, ktorých poznáme a máme radi, výrazne prispieva k našej psychickej pohode a úspešnému zvládaniu štúdia.

Bezproblémové spolunažívanie: Naše izby majú vybudované vzájomné rešpektujúce pravidlá. Presun do nových, neznámych skupín môže zbytočne vytvoriť konflikty a znížiť komfort bývania.

Sociálny aspekt: Internát nie je len miesto na prespatie, ale komunita. Pretrhanie funkčných sociálnych väzieb negatívne ovplyvní celkovú atmosféru na internáte.

Veríme, že vedenie internátu vezme do úvahy ľudský rozmer tohto rozhodnutia a vyjde v ústrety študentom, ktorí chcú udržať svoje priateľstvá a komunitný život.

Sofia Orovčíková
Kontaktovať autora petície

Podpísať túto petíciu

Svojím podpisom súhlasím, že Sofia Orovčíková bude môcť vidieť všetky informácie, ktoré poskytnem v tomto formulári.


ALEBO

Vašu e-mailovú adresu nebudeme verejne zobrazovať online.

Vašu e-mailovú adresu nebudeme verejne zobrazovať online.

Udeľujem súhlas so spracovaním informácií poskytnutých v tomto formulári na nasledujúce účely:




Platená reklama

Peticie.com bude propagovať túto petíciu 3000 ľuďom.

Dozvedieť sa viac...