Proti zákazu odpaľovania a zákazu predaja zábavnej pyrotechniky

Dobrý deň,


Cieľom tejto petície je ukázať že zákaz predaja zábavnej pyrotechniky je hlúposť! Jednotlivé mestá a obce už obmedzovali používanie zábavnej pyrotechniky iba na Silvestra, ale žiaľ neúčinne. Áno ! Prečo to obmedzovať keď je to jeden jediný deň v roku ! Touto petíciou chceme ochrániť predaj a odpaľovanie pyrotechniky. 


My, občania SR žiadame Vládu SR zrušenie obmedzenia na odpaľovanie pyrotechniky na Silvestra, hlavne BA, keď je úplný zákaz odpaľovania! Žiadame o podporu predaja pyrotechniky už od 1. Decembra. A riadny protizákaz proti zákazu predaja pyrotechniky.


Odôvodnenie:


- Zákaz predaja pyrotechniky je totálna hlúposť ! Pyrotechnika je tu s nami od doby keby vznikla slovenská a česká republika ! 1.1 si občania pripomínajú aj vznik svojho štátu. Táto doba je chorá a precitlivelá a zakazovať predaj pyrotechniky nič nevyrieši. 

- Zákaz predaja pyrotechniky by spustil vlnu domácko vyrobenej pyrotechniky ako pred rokom 1989 ! 

- Terorizovanie verejnosti, hladina hluku traumatické stavy u malých detí, chorých a starších osôb, domácich a voľne žijúcich zvierat. Toto všetko je výmysel ľudí ktorý nám chcú zobrať zábavnú pyrotechniku v jeden jediný deň roku ! Aktivisti proti pyrotechniky si vymýšľajú smiešne dôvody ktorú nie su podložené faktami. Aktivisti si len kompenzujú svoju traumu z detstva. Ak si aktivisti proti pyrotechnike myslia, že keď o 1.1 o 0:00 začnú búchať ohňostroje že je koniec sveta a je vojna, toto je zrelé na psychiatriu ! 


- Súhlasíme s reguláciou, poprípade sprísnením podmienok na predaj pyrotechniky hlavne 4tej kategórie teda F4. Keďže aj tá sa dostáva do rúk maloletým. Ale nesúhlasíme zo zákazom predaja a zákazom odpaľovania pyrotechniky kategórie F2 a F3. Slovenská a Česká republika má našťastie toľko zdravého rozumu že sa tu dúfajme nestane. 


My nie sme ovce nenecháme si diktovať nejaké smernice od EU o zákaze pyrotechniky kategórie F2 a F3. Preto vás vyzývame o podpísanie tejto petície čím viacej nás bude, tým menšia šanca je že nám pyrotechniku zakážu ! 
 
Ďakujeme ! 


PyrotechnikaCZ/SK    Kontaktujte autora petície