Pomôžte zastaviť vznik holorubov a zachráňme si les pre naše deti

Nechceme sa ďalej prizerať, ako je naša budúcnosť ničená na rúbaniskách a na zlom hospodárení lesníkov.Veľkoplošné holoruby sú bežnou a legálnou lesníckou praxou vo viacerých európskych krajinách. Holoruby majú dramatický vplyv na klímu a životné prostredie a musia byť zakázané! Žiadame o zastavenie neštrnému výrubu v Záhorskej Bystrici a rýchlu obnovu pôvodného lesa, s pôvodnými drevinami a riadnu kontrolu príslušného správneho orgánu!!!!!!!!!!!

Budúcnosť našich lesov je u nás na Slovensku len súčasťou debaty: Hrozí, že zastarané a škodlivé lesnícke postupy prevážia nad udržateľnými a prírode blízkymi spôsobmi obhospodarovania lesa.Holoruby nemajú čo hľadať v nadchádzajúcich lesníckych politikách!

Prečo sú holoruby také škodlivé?

https://www.youtube.com/watch?v=8mdYA6n032w
274949644_1704296616579832_7330791067120749266_n.jpgHolorubom sa rozsiahla plocha systematicky vyrúbe, takže na nej nezostávajú žiadne stromy. Dopady takéhoto postupu sú z ekologického hľadiska katastrofické:

  • Veľkoplošné odstránenie stromov spôsobuje, že veľké množstvo biomasy v pôde (korene, podhubia, hmyz, mikroorganizmy) taktiež odumiera.
  • Nárazové zvýšenie osvetlenia pôdy a používanie ťažkých mechanizmov spôsobuje vysušovanie pôdy a zvýšenie rizika pôdnej erózie.
  • Lesná plocha sa tak mení, z biotopu, ktorý pohlcoval CO2, sa stáva územie, ktoré CO2 uvoľňuje do atmosféry!
  • Zverom ničia útočisko a vyháňajú ich z ich prirodzeného prostredia

     

    Pošli svoj hlas a pomôž zabrániť ničeniu nášho lesa holorubmi!


Michaela Dolinová    Kontaktujte autora petície

Podpísať túto petíciu

Svojim podpisom oprávňujem Michaela Dolinová na odovzdanie informácií, ktoré poskytnem v tomto formulári, tým, ktorí majú v tejto oblasti právomoci.


ALEBO

Dostanete e-mail s odkazom na potvrdenie vášho podpisu. Ak chcete dostávať naše maily, prosím, pridajte si info@peticie.com do svojho adresára alebo do zoznamu bezpečných odosielateľov.

Upozorňujeme, že svoj podpis nemôžete potvrdiť odpoveďou na tento e-mail.
Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...