Petícia za zastavenie plánovaného vyhradeného jazdného pruhu pre MHD

My, občania mesta Prešov žiadame o zrušenie vyhradeného jazdného pruhu pre MHD na ulici Sekčovská, ktorého spustením prídu obyvatelia niekoľkých ulíc o parkovacie miesta a zvýši sa nebezpečenstvo na danej ulici, kde dochádza k prechodu detí smerom k ZŠ.

Nejedná sa o žiadnu výstavbu ako sa kompenentní pýšia, nakoľko ide len o premenu krajnice na jazdný pruh.

Krajnica je dlhodobo využívaná obyvateľmi niekoľkých ulíc sídliska Sekčov ako parkovacie miesta, ktorých je v danej lokalite nedostatok. Týmto krokom prídu obyvatelia až o niekoľko desiatok parkovacích miest bez náhrady.

Na krajnicu ústia cestičky o.i. aj od Základnej školy Šrobárová, ktoré deti využívajú na prechod do a zo školy, pričom vstupujú na krajnicu pre lepší prehľad o premávke. Teraz by mali vstupovať priamo do jazdného pruhu čo je priam nebezpečné,. Rovnako tak budú musiet prejsť tri pruhy, nemiesto dvoch. Navyše je cesta lemovaná hustým porastom kríkov, ktoré neumožňujú prehľad o doprave bez vstúpenia na krajnicu.

Na danej ulici chýbajú vyznačené priehcody pre chodcov a je nefunkčný prechod popod vozovku, ktorý je pre havarijný stav už niekoľko mesiacov uzatvorený.

Jazdný pruh pre MHD nie je vytvorený v celej dlžke a tak na konci ulice aj tak bude musieť autobus vstúpiť do zápchy napr. v rannej špičke a tým sa bude dopravná situácia zhoršovať.

Prešovčania nechcú MHD pruh ale parkovacie miesta a bezpečnosť pre deti!


Jozef Frankovský    Kontaktujte autora petície

Podpísať túto petíciu

Svojim podpisom oprávňujem Jozef Frankovský na odovzdanie informácií, ktoré poskytnem v tomto formulári, tým, ktorí majú v tejto oblasti právomoci.


ALEBOPlatená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...