PETÍCIA ZA VYSTÚPENIE SLOVENSKA Z NATO A VYHLÁSENIE NEUTRALITY.

USA cez NATO ohrozuje svetový mier a destabilizuje regióny a likviduje ekonomickú sebestačnosť EU a vzťahy s Ruskom.

Touto petíciu chceme docieliť vystúpenie z vojenského paktu NATO a vyhlásenie neutrality a tým docieliť aj bližšiu mierovú a hospodársku spoluprácu z Ruskom a ostatnými štátmi sveta.

V súčasnosti NATO hlavnou prekážkou pre uplatňovanie medzinárodného práva a na riešenie konfliktov v mnohých krajinách sveta. Bombardovaní Belehradu v roku 1999 "Mnohí možno už zabudli a médiá to po väčšinou nechcú pripomínať, ale zodpovednosť za uskutočnenie tej agresie a porušenia medzinárodného práva prevzala aj niekdajší vláda ČSSD vedená Milošom Zemanom a Slovenská vláda SDKU na čele z M. Dzurindom aj keď s ňou vyslovila súhlas a ponúkla vzdušný priestor republiky pre prelety síl NATO. Vtedy dokonca v rozpore so stanoviskom pápeža ten útok podporili aj českí katolícki preláti.

 Afganistan, Irak, Líbya, Sýria

Nasledovalo odtrhnutie Kosova, na ktorom si Američania vybudovali najväčšiu vojenskú základňu mimo svojho územia. "Od tej doby sa Severoatlantická aliancia namočila skoro do všetkého, čo zaváňa hrubým porušovaním medzinárodného práva. Či už išlo o nevyprovokované útok Spojených štátov na Irak, keď obete toho útoku a následnej okupácie sa uvádza v státisícoch a počty utečencov z krajiny v miliónoch. Vojnu v zničenom Afganistane vedú Spojené štáty s podporou NATO už 12 rokov, "konštatuje Grebenicek. Ďalší na rade bola v roku 2011 Líbya Muamar Kaddáfího. "Po Líbyi prišli na rad záujmy Spojených štátov spojené s konfliktom v Sýrii, dodávky zbraní a prostriedkov cez členskú krajinu aliancie Turecko. Ako to dnes vyzerá v krajinách, ktoré sa stali terčom záujmu Spojených štátov a starostlivosť NATO a jeho členských krajín, je zrejmé.

 

My, dole podpísaní občania, na základe čl. 27 Ústavy SR a zákona č. 85/1990 Zb. o petičnom práve žiadame, aby Slovenská republika vystúpila z NATO a aby Slovenská republika vyhlásila neutralitu Slovenskej republiky.

Irská poslankyně Obama je válečný zločinec

nezabudnite po podpise petície že Vám ešte príde na uvedený e-mail odpoveď z odkazom na ktorý treba kliknúť ako potvrdenie svojho podpisu pod petíciu.

 


Pavol Szentivanyi    Kontaktujte autora petície