Petícia za verejné osvetlenie na Námestí Republiky v BA-Petržalke

Vážený Magistrát hlavného mesta SR Bratislava,
 
opätovne sa na Vás obraciame so žiadosťou o doriešenie tohto dlhodobo zanedbávaného podnetu – týka sa 40 rokov chýbajúceho verejného osvetlenia na Námestí Republiky, akomsi centrálnom námestí Petržalky: 

Chceli by sme opätovne poprosiť o informáciu, kedy sa obyvatelia konečne dočkajú verejného osvetlenia na Nám. Republiky, keďže tento rok sa napokon rozpočet na jeho vybudovanie opäť nenašiel a opäť tu máme dlhé jesenné a zimné večery, keď obyvatelia len s obavami prechádzajú touto čiernou dierou.

Áno, vieme, že Metropolitný inštitút Bratislavy tam plánuje veľkú komplexnú revitalizáciu hotovú možno niekedy v roku 2025, ktorá vraj odstráni množstvo našich problémov... Takže sme dostali odpoveď, že vraj máme čakať...  

Ide však o to, že my vôbec nepotrebujeme žiadnu komplexnú revitalizáciu, ale už roky potrebujeme vyriešiť LEN ten najakútnejší problém, ktorým je všadeprítomná tma!
 
Na námestí sú 3 rozvádzače elektriny (veď v decembri tam bývajú vianočné trhy a stromček, ktorý treba osvetliť). Stačilo by tam dať 3 najlacnejšie lampy. Na to máme čakať ešte prinajmenšom do konca roka 2025??? Nehnevajte sa, ale to snáď nemyslíte vážne!!!

Ked sme kompetentným z Magistrátu písali, či tam nemôžu dať nejaké dočasné osvetlenie, povedali nám, že to je vraj zbytočná investícia!!! No zrejme nikto od nich tade nechodieva večer. 
 
Nechápeme, prečo sa musí skoro všetko v tomto štáte riešiť len „ex post“ (nemyslíme len vraždenie ľudí na zastávkach opitými vodičmi, prepad a vražda za tmy pri bankomate v Michalovciach – na Námestí Republiky je bankomat Tatrabanky...). Na námestí v tme niekto odpaľuje neskutočne hlasné petardy, ktorých používanie je zakázané, ale nikto to nerieši, a tak keď už tade musíme prejsť, snažíme sa tak s malou dušičkou urobiť čo najrýchlejšie. Prečo nechceme problémy a kriminalitu riešiť predtým, než sa vyskytnú, ale všetko treba len hasiť, keď už sa niečo zlé stane???
 
Žiadame Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy o čo najskoršie poskytnutie aspoň dočasného osvetlenia na tomto frekventovanom mieste.
 
V pokračujúcom očakávaní,
 
Vaši obyvatelia petržalských Dvorov II

 


Veronika Slabá    Kontaktujte autora petície

Podpísať túto petíciu

Svojím podpisom súhlasím, že Veronika Slabá bude môcť vidieť všetky informácie, ktoré poskytnem v tomto formulári.

Vašu e-mailovú adresu nebudeme verejne zobrazovať online.

Vašu e-mailovú adresu nebudeme verejne zobrazovať online.


Udeľujem súhlas so spracovaním informácií poskytnutých v tomto formulári na nasledujúce účely:
Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...