Petícia za urýchlenú sanáciu toxickej skládky po bývalom CHZJD v Bratislavskej Vrakuni

https://www.peticie.com/peticia_za_urychlen_sanaciu_toxickej_skladky_po_byvalom_chzjd_v_bratislavskej_vrakuni?u=4588514&s=96600889&utm_source=whatsapp32806547-C373-4D1D-B8CD-6D70187D53EA.jpeg
Žiadame Ministerstvo životného prostredia, aby bezodkladne pokračovalo v riešení odstránenia toxickej skládky po bývalých závodoch CHZJD v Bratislavskej Vrakuni. Navrhovaná enkapsulácia kontaminovaného územia bola pozastavená a nemáme žiadne nové riešenie, ktoré by túto nebezpečnú situáciu riešilo. Každý deň, ktorý je táto skládka ponechaná vlastnému osudu unikajú do podzemných vôd nebezpečné látky, ktoré unikajú zo skorodovaných sudov, v ktorých boli tieto látky uložené a zakopané do zeme. Už teraz vzniká tzv. toxický mrak, ktorým sa tieto látky šíria cez spodné vody do celého Žitného ostrova a kontaminujú spodné vody a pôdu. V blízkosti sa nachádza povodie malého Dunaja, do ktorého, keď tieto látky preniknú, tak hrozí vážna ekologická katastrofa. Žitný ostrov je vodná zásobáreň pre celé západné Slovensko a významná pestovateľská oblasť. Už niekoľko rokov platí vo Vrakuni, Podunajských Biskupiciach a v priľahlých obciach ako je napr. Rovinka zákaz použivania studňovej vody na polievanie či jej konzumáciu. Zákaz však túto nebezpečnú situáciu nerieši a preto žiadame, aby MŽP urýchlene začalo konať a prinieslo návrh riešenia tejto situácie a následne pristúpilo k  urýchlenej realizácii celého projektu.  


Mgr. Zuzana Magálová, predsedníčka komisie pre životné prostredie v Bratislave-Vrakuni    Kontaktujte autora petície

Podpísať túto petíciu

Svojím podpisom súhlasím, že Mgr. Zuzana Magálová, predsedníčka komisie pre životné prostredie v Bratislave-Vrakuni bude môcť vidieť všetky informácie, ktoré poskytnem v tomto formulári.

Vašu e-mailovú adresu nebudeme verejne zobrazovať online.

Vašu e-mailovú adresu nebudeme verejne zobrazovať online.


Udeľujem súhlas so spracovaním informácií poskytnutých v tomto formulári na nasledujúce účely:
Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...