Petícia za odvolanie šéfa SIS Michala Aláča

Vyzývame premiéra Slovenskej republiky Ľudovíta Ódora, aby bezodkladne odvolal z funkcie šéfa Slovenskej informačnej služby Michala Aláča, ktorého polícia obvinila zo závažnej trestnej činnosti. Obvinenie šéfa tajnej služby vážnym spôsobom podkopáva dobré meno a dôveryhodnosť našich spravodajských služieb medzi partnermi vo svete a ohrozuje bezpečnosť ľudí na Slovensku.

Bezpečnostná rada štátu po svojom zasadnutí potvrdila, že polícia si riadne robí svoju prácu a obvinenie šéfa SIS vzniesla zákonne pod dohľadom špeciálnej prokuratúry. Obvinenie Michala Aláča zo závažnej trestnej činnosti ho v plnej miere diskvalifikuje na pozíciu šéfa Slovenskej informačnej služby, keďže tým podkopáva dobré meno našich bezpečnostných zložiek v medzinárodnom kontexte. Ak naše bezpečnostné zložky riadi človek obvinený z vážnych trestných činov, narúša to zásadným spôsobom dôveru zahraničných partnerov a zdieľanie citlivých informácií dôležitých pre boj s organizovaným zločinom a bezpečnosť Slovenska. Na odvolanie šéfa SIS upozorňuje aj Nadácia Zastavme korupciu s tým, že sú pochybnosti o zasahovaní SIS do citlivých prípadov a vynášanie informácii do prostredia politických strán, čo je absolútne neprijateľné.

Preto vyzývame premiéra, aby bezodkladne odvolal z funkcie obvineného šéfa Slovenskej informačnej služby Michala Aláča a nepodkopával dôveryhodnosť a bezpečnosť Slovenska.


Veronika Remišová, poslankyňa Národnej rady SR    Kontaktujte autora petície

Podpísať túto petíciu

Svojim podpisom oprávňujem Veronika Remišová, poslankyňa Národnej rady SR na odovzdanie informácií, ktoré poskytnem v tomto formulári, tým, ktorí majú v tejto oblasti právomoci.


ALEBO

Vašu e-mailovú adresu nebudeme verejne zobrazovať online.

Vašu e-mailovú adresu nebudeme verejne zobrazovať online.Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...