Petícia za odvolanie šéfa SIS Michala Aláča

Vyzývame premiéra Slovenskej republiky Ľudovíta Ódora, aby bezodkladne odvolal z funkcie šéfa Slovenskej informačnej služby Michala Aláča, ktorého polícia obvinila zo závažnej trestnej činnosti. Obvinenie šéfa tajnej služby vážnym spôsobom podkopáva dobré meno a dôveryhodnosť našich spravodajských služieb medzi partnermi vo svete a ohrozuje bezpečnosť ľudí na Slovensku.

Bezpečnostná rada štátu po svojom zasadnutí potvrdila, že polícia si riadne robí svoju prácu a obvinenie šéfa SIS vzniesla zákonne pod dohľadom špeciálnej prokuratúry. Obvinenie Michala Aláča zo závažnej trestnej činnosti ho v plnej miere diskvalifikuje na pozíciu šéfa Slovenskej informačnej služby, keďže tým podkopáva dobré meno našich bezpečnostných zložiek v medzinárodnom kontexte. Ak naše bezpečnostné zložky riadi človek obvinený z vážnych trestných činov, narúša to zásadným spôsobom dôveru zahraničných partnerov a zdieľanie citlivých informácií dôležitých pre boj s organizovaným zločinom a bezpečnosť Slovenska. Na odvolanie šéfa SIS upozorňuje aj Nadácia Zastavme korupciu s tým, že sú pochybnosti o zasahovaní SIS do citlivých prípadov a vynášanie informácii do prostredia politických strán, čo je absolútne neprijateľné.

Preto vyzývame premiéra, aby bezodkladne odvolal z funkcie obvineného šéfa Slovenskej informačnej služby Michala Aláča a nepodkopával dôveryhodnosť a bezpečnosť Slovenska.


Veronika Remišová, poslankyňa Národnej rady SR    Kontaktujte autora petície

Podpísať túto petíciu

Svojím podpisom súhlasím, že Veronika Remišová, poslankyňa Národnej rady SR bude môcť vidieť všetky informácie, ktoré poskytnem v tomto formulári.

Vašu e-mailovú adresu nebudeme verejne zobrazovať online.

Vašu e-mailovú adresu nebudeme verejne zobrazovať online.


Udeľujem súhlas so spracovaním informácií poskytnutých v tomto formulári na nasledujúce účely:
Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...