Petícia za obnovenie osobnej vlakovej dopravy na železničnej trati č. 134 Šaľa – Neded

Oznamujem:27-ho februára na Ministerstve dopravy v Podatelni sme odovzdali vyse tisic podporujucich podpisom.Doteraz som nedostal ziadnu odpoved.Po 3o dnoch budem odvolávat sa.

Vsetkym podpisujucim dakujeme,dalej zbierame podpisy

 

s pozdravom: T. Zilizi

Touto petíciou žiadame o obnovenie osobnej vlakovej dopravy na trati 134 Šaľa – Neded "Csángó" z dôvodu nedostatočnej nadväznosti autobusových spojov, ktoré nečakajú na zmeškané vlakové prípoje. Obyvatelia obcí: Tešedíkovo, Vlčany, Žihárec, Neded, Diakovce, Šaľa majú záujem využívať vlakové spojenie z/do Šale, tiež bezplatnú prepravu. Sme presvedčení, že pokiaľ by harmonogram Grafikonu vlakovej dopravy na tejto trati nadväzovala na príchody vlakov zo smerov Bratislava, Trnava, Nové Zámky, tak by bola dostatočne využiteľná.

Z hľadiska času strávenia vo vlaku, bolo by to kratšie, ako cestovanie v ranných špičkách z dedín v okrese Šaľa a taktiež poobede zo Šale domov tak pracujúcim, ktorí dennodenne dochádzajú do roboty, ako aj študentom, žiakom vysokých škôl, žijúcich práve v tých, už hore vymenovaných obciach. Cestovanie vlakom, „Csángóm“ by bolo pre cestujúcich pohodlnejšie, finančne menej zaťažujúce, už len vzhľadom na to, že dopravca ARRIVA Nové Zámky, a.s. pre dôchodcov až po dovŕšení 70. rokov uzná nárok na zľavu, čo je podľa nás veľmi nespravodlivé.

My, občania z okolitých dedín by sme ju určite využívali a časom, keď by si ľudia z okolia na to novu zvykli, postupne by prešli z autobusu na vlak. Autobusy nečakajú na zmeškané vlaky, vlaky nečakajú na autobus, pričom cestovanie vlakom je o 10-15 minút rýchlejšie, ako autobusom.

Výhodou by bola taktová doprava najmä v dopravnej špičke (v ranných a poobedných hodinách v intervale každú hodinu).


 


Tihamér Zilizi    Kontaktujte autora petície

Podpísať túto petíciu

Svojim podpisom oprávňujem Tihamér Zilizi na odovzdanie informácií, ktoré poskytnem v tomto formulári, tým, ktorí majú v tejto oblasti právomoci.


ALEBO

Dostanete e-mail s odkazom na potvrdenie vášho podpisu. Ak chcete dostávať naše maily, prosím, pridajte si info@peticie.com do svojho adresára alebo do zoznamu bezpečných odosielateľov.

Upozorňujeme, že svoj podpis nemôžete potvrdiť odpoveďou na tento e-mail.
Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...