Petícia za možnosť skoršieho očkovania učiteliek a učiteľov nad 55 rokov

V dnešnej neľahkej situácii, ktorú na Slovensku v súvislosti so šírením korona vírusu zažívame, najhlasnejšie zaznieva požiadavka za čo najskorší návrat detí a mládeže do škôl. Už počas prvej vlny pandémie sa ukázalo, že dištančná výučba nedokáže plnohodnotne nahradiť vzdelávanie v triedach, nehovoriac o tom, že desaťtisíce detí prístup k on-line vzdelávaniu stále ani nemá.   

V plánoch ministerstva školstva sa ráta s tým, že po návrate detí do škôl, budú starší žiaci/-čky, stredoškoláci/-čky a učitelia/-ľky pravidelne testovaní. Povinnosť testovania by sa však nemala vzťahovať na deti v materských školách a na I. stupni základných škôl. Už aj na Slovensku však máme britskú mutáciu korona vírusu, ktorá sa medzi deťmi šíri rýchlejšie. Otvorenie škôl tak nebude znamenať len návrat k vzdelávaniu naživo a odbremenenie rodičov, ale tiež výrazne vyššie riziko ochorenia na Covid-19 pre vychovávateľov a pedagógov.   

Myslíme si, že je v záujme celej slovenskej spoločnosti ľudí ochrániť pracujúcich v školstve pred týmto rizikom. Preto žiadame vládu slovenskej republiky, aby učitelia/-ľky a vychovávatelia/-ľky vo veku 55 rokov a viac, a tí zamestnanci škôl, ktorí trpia závažnou chorobou významne zvyšujúcou riziko závažného priebehu ochorenia COVID-19, boli zaradení do prebiehajúcej 3. fázy očkovania.   

Podľa platného plánu je táto veková kategória pedagógov zaradená až do 7. fázy, čo znamená, že by sa mohli dať zaočkovať odhadom až niekedy v máji tohto roku. Je to podľa nás neskoro a vzbudzuje to dojem, že na životoch učiteliek a učiteľov tomuto v skutočnosti štátu nezáleží. Zmeňme to. 

Pavel Sibyla, učiteľ
Lucia Porubčanská, špeciálna pedagogička
Dávid Králik, učiteľ    

Podpísať túto petíciu

Svojim podpisom splnomocňujem Pavel Sibyla na odovzdanie môjho podpisu osobám oprávneným konať v tejto veci.


ALEBO

Dostanete e-mail s odkazom na potvrdenie vášho podpisu. Ak chcete dostávať naše maily, prosím, pridajte si info@peticie.com do svojho adresára alebo do zoznamu bezpečných odosielateľov.

Upozorňujeme, že svoj podpis nemôžete potvrdiť odpoveďou na tento e-mail.
Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...