Petícia proti navrhovanému rozšíreniu kapacity skládky odpadov pri obci Lieskovany /STOP Kúdelník II./

Dobrý deň spoluobčania,

    mám podnikateľský plán, chcem postaviť najväčšie smetisko v Košickom kraji a bude sídliť  na Spiši v tesnej blízkosti rodinných domov, vedľa malej dedinky Lieskovany pri Spišskej Novej Vsi. V tesnej blízkosti bude tiecť riečka Hornád, ktorá pokračuje do Košíc. Mám spoluinvestora z Rakúska. Len sa nevieme rozhodnúť, či to smradľavé smetisko postavíme v slovenskej, alebo rakúskej prírode. Od Vas milí občania potrebujem poradiť, chceme obrovské smetisko, alebo dáme tomuto projektu názov - "Veľké STOP KÚDEL-NÍK!!!!!!!!!"

    Skládka Kúdelník II. sa nachádza neďaleko Spišskej Novej Vsi a slúži aj pre obyvateľov okresov Levoča, Gelnica a časti okresu Poprad. Odpad sem zvážajú z domácností približne od 260-tisícov obyvateľov.

    Ako obyvateľ neďalekej obce Lieskovany, pri ktorej sa má smetisko rozširovať, som sa rozhodol, že sa nebudem len tak nečinne prizerať, ako sa smetisko rozširuje. Mám za to, že navrhovateľ rošírenia, spoločnosť Brantner Nova, sa snaží rozšíriť skládku za každú cenu s vidinou zisku, avšak na úkor obyvateľov dotknutých obcí a bez ohľadu na dôsledky ekologického charakteru. 

Spisska-skladka-kudelnik-lieskovany-brantner-nova.jpg

Skládka okrem vyššie spomenutých negatívnych priamych dôsledkov má aj dlhodobé nepriame dôsledky a to dlhodobé negatívne pôsobenie na zdravie občanov priľahlých obcí, čo je dokázateľné na zvýšenom počte diagnostikovaných onkologických ochorení. Podľa štúdií, ktoré v publikácií Skládky za humnom (2020) spomína inštitút environmentálnej politiky, je dokázané, že u ľudí bývajúcich pri skládkach sa zvýšil výskyt respiračných ochorení, rôznych alergií, rakoviny ako aj srdcovo-cievnych ochorení.

Spisska-skladka-kudelnik-lieskovany-2.jpg

skladka-kudelnik-spisska-lieskovany.jpg

Príroda, súčasní aj budúci obyvatelia Lieskovan a ostatných dotknutých obcí, si rozšírenie skládky rozhodne nezaslúžia a preto žiadame o vydanie nesúhlasného stanoviska aj Ministerstvo životného prostredia, kde po zozbieraní petičných podpisov, budem túto petíciu adresovať


Stanislav Zekucia    Kontaktujte autora petície

Podpísať túto petíciu

Svojim podpisom oprávňujem Stanislav Zekucia na odovzdanie informácií, ktoré poskytnem v tomto formulári, tým, ktorí majú v tejto oblasti právomoci.


ALEBO

Dostanete e-mail s odkazom na potvrdenie vášho podpisu. Ak chcete dostávať naše maily, prosím, pridajte si info@peticie.com do svojho adresára alebo do zoznamu bezpečných odosielateľov.

Upozorňujeme, že svoj podpis nemôžete potvrdiť odpoveďou na tento e-mail.
Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...

Script executed with success this is not html: Array ( [type] => 2 [message] => Trying to access array offset on value of type null [file] => /home/petitions/public_html/sign_petition.php [line] => 31 )