Petícia proti konaniu predvolebnej akcie M. Kotlebu v Trebišove

My dolupodpísaní občania mesta Trebišov, okolia i iných obcí SR zásadne nesúhlasíme s poskytnutím priestorov mestského kultúrneho strediska na účely predvolebných či iných stretnutí nekultúrnej a nehumánnej politickej strane ĽSNS a jej prívržencom.

Mestské kultúrne stredisko by sa nemalo degradovať na platformu, kde sa stretávajú radikálne zmýšľajúce časti politického spektra, šíriace nenávisť a rozkol, čeliace niekoľkonásobných trestným oznámeniam a vyzývajúce na fyzickú likvidáciu osôb. 

Nepovažujeme ĽSNS za bežnú politickú stranu a nechceme poskytovať priestor nášho mesta, v ktorom žijeme, takýmto osobám. Je nešťastné, ak sa časť voličskej populácie prikláňa k hodnotám tejto strany. Chceme však a dôrazne žiadame, aby sa mesto a jeho zástupcovia, ktorých sme si zvolili, postavili voči takýmto aktivitám zodpovedne a razantne, aby sa od ideológie hlásanej touto stranou dištancovali a ukázali nám i celému Slovensku, že majú chrbtovú kosť a nepodriaďujú sa akýmkoľvek objednávateľom daného priestoru. Predovšetkým, ak ich zmýšľanie a správanie nemá s kultúrnosťou nič spoločné. Priestor MsKS má slúžiť slušným, kultúrnym ľuďom, nie extrémistom - politickým či akýmkoľvek iným.  

hnus.jpg

 


Slušný Trebišov    Kontaktujte autora petície
Facebook